Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by luuzzzeer »

Pošto je vožnja na Fruškoj Gori za ovaj vikend otkazana a ja planirao na tom događaju da nađem prevoz za sledeću turu (Pešter, Jadovnik) otvaram ovu temu da vidim koje su mi šanse da budem prisutan na toj vožnji. :)

Detaljnije o ovoj turi mozete citati na:
http://freebiking.org/2010/11/pester-jadovnik

Ima li nekog iz Novog Sada ili Beograda sa prevoznim sredstvom i slobodnim kapacitetima u istim?? :P
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Društvo,

Hvala Milanu (Drakuliću) što se potrudio da od ambicioznog prošlogodišnjeg treka napravi jednu mnogo smisleniju i opušteniju kružnu maršrutu za ovu turu, kojom sam ažurirao gore linkovanu najavu. Nakon što sam je pažljivo pogledao, mogao sam samo da zaključim da je maršruta idealna 8) . Vozimo dakle krug Sjenica - Tičje Polje - Sopotnica - Gvozd - Mali Jadovnik - Katunić - Trijebine (Sjenica), a sve to lepo raspoređeno u dva dana, sa manje od 40 km po danu. Teren je ozbiljan, ali razdaljina nije velika, tako da će i najkilaviji među nama (gledam se u ogledalu :P ) ovu trasu sa lakoćom preći.

Prve noći (u petak uveče kada stignemo) spavamo u šatorima u dvorištu škole u Trijebinama, gde ostavljamo i kola. Na samu vožnju ne teglimo ništa od pribora za kampovanje, dakle bićemo lagani. Na Sopotnici spavamo u krevetima, u planinarskom domu ili u privatnom smeštaju (svuda je prenoćište po 500 dinara). Još samo da nas vreme posluži i biće fenomenalno! 8)

Hajde da počnemo da se pakujemo po kolima. Što se mene tiče, predlažem da se ne pretrpavamo - sasvim je dovoljno kad nas je trojica u autu, četvrti pravi preveliku gužvu. Dakle, dok mi se neko ne javi, imam dva nepopunjena mesta u kolima iz Beograda. Da vidimo koliko vas je još motorizovanih, a koliko tražite prevoz, pa da se uklapamo...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Gruja »

I ja bih da se zahvalim Milanu na trudu jer sada i Tanju zanima da krene na vožnju... što znači da će verovatno nas troje iz Leskovca krenuti sledećeg vikenda put Peštera!!! :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by alazovic »

Auh, pa kad ovo promeniste, jutros je sve bilo drugačije, kao prošle godine!!!

Taman sam mislio da mogu da vozim samo subotu, pa da se posle vožnje vratim lagano kući, kad - raširiste taj krug na dva dana!
Što znači, ništa od mog plana, teško da ću moći da se družim sa vama...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

alazovic wrote:Auh, pa kad ovo promeniste, jutros je sve bilo drugačije, kao prošle godine!!!
Pričali smo o tome na Radanu. 80 km po onakvom terenu u jednom danu je ubitačno. Ako bismo i uspeli vremenski da stignemo, teško bi to bilo fizički izdržati. Sve bi se pretvorilo u sumanutu jurnjavu. Ovako imamo vremena da to izvedemo opušteno, da stanemo da slikamo svuda gde nam se učini da treba.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by alazovic »

OK, želim vam lepo vreme i ugodnu vožnju...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Aco, skroz je bez veze da sad nešto što je zamišljeno da olakša (ili uopšte učini mogućom) tu vožnju postane faktor koji će te odvratiti od učešća. U principu, ne vidim prepreku da dođeš, pa recimo ako moraš istog dana da se vratiš možeš da probaš da skratiš krug tako što ćeš od Gornjih Stranjana umesto ka Sopotnici preprečiti ka vrhu Katuniću i dalje naniže onuda kuda smo mi planirali da se vraćamo sa Katunića.

Trebalo bi i što pre da se prebrojimo, jer za planinarski dom na Sopotnici treba da javim koliko će nas biti na spavanju. Ja sam izneo neku inicijalnu procenu da će nas se skupiti petnaestak, ali sem Grujine trojke i luuzzzeera koji je otvorio ovu temu ne vidim nikoga da je najavio da dolazi. Nadam se da to ne znači da niste zainteresovani?
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Vlajko »

sta cemo mi koji nemamo satore? :)

spavanje u magarecoj klupi u pomenutoj skoli? :D :D :D
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by luuzzzeer »

Iskreno receno ja se i ne usudjujem da pogledam kako je sve to skraceno, posto sam se prijateljima vec davno k.r..o kavu turu planiram i sa koliko kilometara.
Uostalom neznam dali Kusha planira da ide. On ce se sigurno potruditi za to da malo aktivniji prodju koji kilometar vise umesto da se brece na livadi i odmaraju. 8)

Ako se ne varam bio sam prosle godine na sopotnici (posle drugog dana splavarenja) i prenocili smo u nekom privatnom smestaju. Uz neku doplatu mislim da bi tamo mogli dobiti pravi seoski dorucak ?!
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by fermax »

Da se zapljunem na vreme. Ja planiram da dodjem. Jos pravim kombinacije odakle cu pristici na dogovoreno mesto. Vise cu znati u utorak.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Joka »

Pošto je ovonedeljna tura po F.gori pomerena, a ja još uvek nisam započeo ovogodišnju Freebikersku sezonu, onda bi bilo lepo da to bude baš na Sopotnici.

Vidimo se tamo.

J
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Srele, naš drugar, rendžer sa Uvca, poslao mi je telefon domara škole u Trijebinama, tako da je tu rešen kontakt. Ali, njegova je sugestija da baza iz koje krećemo na ovaj krug ne budu Trijebine, nego selo Gonje, malo severozapadno od Trijebina. Gonje se nalazi pored samog Uvca u njegovom gornjem toku i od asfaltnog puta Sjenica - Nova Varoš do njega vodi 4 km odličnog makadama (nije nikakav problem za putničke automobile). Kaže da tamo ima neke drugare tako da su nam automobili takođe 100% sigurni, a ima nekih baraka gde možemo da prostremo vreće na pod i ne moramo da razapinjemo šatore, koliko god puno da nas bude u petak uveče.

To bi značilo da u subotu imamo jedan uspon više (od Gonja do Trijebina, na samom startu vožnje), ali u nedelju završnicu furioznim spustom sa Katunića direktno do kola, bez potrebe da se na kraju dana onako umorni penjemo do Trijebina. Možda bi to zaista bilo bolje?
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by sssasa »

...citam,gledam,racunam,planiram. Sto se trase tice meni sve odgovaraju (ali da su samo na dole :-))spavanje gde god samo da ima neke vode za umiti se i malo zaprati posle prvog dana (odgovara i smestaj pl.dom ili priv.smest)
Trrenutno dajem sve do sebe da uklopim posao sa ta tri dana. cetvrtak definitivno potvrdjujem dolazak i dali ima jos ko iz Pozarevca ko je voljan da se voza Pesterom...
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Motic »

...nekako mi se više svidela prva varijanta, ali ako oni koji bolje poznaju teren kažu da je ovako bolje, ne sumnjam da jeste, što znači vozimo.... za sada dogovaramo se sale i ja iz Požarevca i kao što reče negde gore do četvrtka siže naša potvrda...
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by asrdjan »

Ja ovog puta pauziram, mnogo sam učestao sa vikendima, čuvam dane za Pelister... :mrgreen:
Post Reply