Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Polar »

Kiša i blato kvare zadovoljstvo.Ako je teren takav da mu treba nekoliko dana da se ocedi i osuši,možda je bolje odložiti.A ako nije,možemo da reskiramo.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by KUSHA »

Koliko vidim i osećam dolazi do odkazivanja sto je realno jer je Pešter blatnjaviji od drugih lokacija.Da ne bi propao vikend Fermax je pomenuo Stolove koji su pretezno ocedni.Drugi dan bi bila Studena planina(Kavgalija).Noćenje u smučarskom domu na Goču.Ako ima interesovanja izbaciću trek.Postoji i zamena za jedan od ova dva dana,Gledićke planine.Na Stolovima bi moglo još po neki narcis da se ubere.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Бранко »

Жао ми је што због обавеза не могу да вам се придружим. Прилике су такве да се не очекује добро време( ево нпр.Сјенице,који је реално најближи већи град Јадовнику а има метеорол.станицу....http://www.wunderground.com/global/stations/13369.html) .Пљускови са грмљавином током целог викенда. Пљускови и овако и онако али грмљавина на планини...Глупо је да се време по доласку на коначиште са вожње троши на цеђење и сушење веша. Може да звучи цинично али биђе ми драго ако се тура одложи јер у том случају следећег пута идемо заједно. Желим вам лепо време ако се ипак одлучите да пођете.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Gruja »

I ja se slažem da je bolje odložiti ako je takva situacija. Voleo bih da odem na Pešter, ali ne baš da se borim sa kišom.
A nije loše da se dogovori neka druga relacija, verovatno bi se uklopili da dođemo.
User avatar
zlatko
Freebiker
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2009, 15:46
Location: Novi Sad

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by zlatko »

Ja sam isto imao zelju da odvozam ovu turu ali kad sam video vremensku prognozu odustao sam.Sto kaze Emil voziti iz N.S 350 km do tamo pa voziti po kisi i blatu...
Takodje mislim da je bolje da se dogovorimo za neku drugu relaciju gde su bolji uslovi za voznju a Pester odlozimo za neki drugi vikend.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

S obzirom da se većina slaže da je bolje odložiti, to je, pretpostavljam, to.

Moj problem je nedostatak slobodnih termina za koje bi se to moglo pomeriti. Narednog vikenda je Via Militaris koji ne mogu da propustim, a vikend iza toga je krajnji rok da odem u istočnu Srbiju da pripremam trasu za turu po prerastima za Jeep Club (1-3. juli), koja je izuzetno važna (a i Barda je za tada zakazao Frušku Goru). Ostaje praktično jedino onaj vikend pre Pelistera (do koga se iskreno nadam da će se vreme stabilizovati). Baš mi je šizofren tempo čitav maj i juni, svaki vikend je neka velika akcija. Jednostavno nema dovoljno slobodnih termina da čovek ode na sve strane gde želi :(
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Gruja »

Imam i ja jedan predlog za ovaj vikend. Zapravo, jednodneva tura je u pitanju.
Radi se o planini Juhor kod Paraćina. Još pre par nedelja sam je pregledavao i primetio da postoji fin grebenski put duž čitave planine.
Koliko je tura atraktivna, ne znam, možda to bolje znaju Aca Lazović ili Kuša pošto im je u komšiluku.
Iscrtao sam trek, koji možete skinuti i pogledati.
http://freebiking.org/wp-content/upload ... /juhor.gpx

Nacrtao sam početak treka u mestu Izbenica..., ali kako je trek kružan, možemo se sastati bilo gde u dolini, a sama lokacija je na sred Srbije tako da svima dođe relativno blizu. Dužina je 57km, a uspon oko 1000m. Čini mi se da je podloga solidan makadam, ali opet kažem, to verovatno bolje znaju gore pomenuti.
Da li ovaj krug vredi organizovati se ili ne, ja ne znam, ali eto da dam neki konkretan predlog. Ja ću svakako nekom prilikom napraviti tu turu.

EDIT:

Sad razgledah nacrte na sajtu i primetih da je kolega Petroslav počeo sa pripremom biciklističkog kruga po Juhoru... možda bi on mogao da nam kaže nešto bliže o tom krugu?!

EDIT EDIT:
Pročitao sam i tekst koji je napisao i mislim da vredi organizovati se za ovu turu. Ne bih da kopiram tekst ovde, mislim da ne bi bilo u redu bez njegove saglasnosti.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by alazovic »

Pa dobro ljudi, Juhor, subota? A?
Ali izgleda će biti kiše svuda po Srbiji za vikend...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Slažem se da je taj Juhor zanimljiva ideja. Doduše, prognoza je zaista ružna - danas i sutra će biti suvo, ali za vikend se kvari. Možete da razmislite i o

http://www.stazeibogaze.info/2011/01/05 ... rski-cira/

Tu će verovatno po običaju biti malo vode na početku tunela, a i u završnici spusta ka Grzi treba računati na nešto blata, doduše crvenica je pa se ne lepi za točkove.

I Divčibare su uvek zahvalna varijanta (pritom i vrlo blizu nama sa severa), a ni Kušin predlog za Stolove nije loš, mada je to dosta jaka tura, sa dugim i strmim usponima. Ja još uvek razmišljam kako da se u svetlu ovog pomeranja (a i prognoze) najefektivnije iskoristi ovaj vikend, tako da ću verovatno odluku o tome šta i kako doneti u poslednji čas.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Бранко »

Можда Овчар и Каблар, О-К клисура, обронци Јелице и Равне горе? Близу а доста села (а и манастира) у случају невремена. Мање блата,више асфалта.
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by luuzzzeer »

Može li ova staza na Juhoru da se vozi u kontra smeru? Onda bi dobili veliki jači uspon na početku i mnogo duži spust. :))
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Gruja »

Saletov predlog takođe deluje zanimljivo. Ali kako ja ne poznajem ni jednu lokaciju od predloženih (ni ovu koju sam ja predložio), nadam se da će iskusniji napraviti bolju procenu gde je pametnije otići.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Milan »

Meni se najzanimljivijom čini Saletova ideja, što zbog lepog lokaliteta, što zbog udaljenosti.
A koliko vidim na par prognoza, mislim da će bolje biti za vožnju nedelja.
Da ne bude da smo bez ideja, evo jednog od predloga http://hotfile.com/dl/119001963/ebcbb7b ... e.gpx.html
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Gruja »

Svaka čast Milane, ovo je sjajan predlog, jedino što je ostalima malo dalje.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by sel_emil »

hej odlicna ideja za trasu Ćire, onaj tunel nisam nikada vozio

mada vreme i dalje njesra :cry:
Jedino ako nas ujutru ne iznenadi neka promena na nebu.
Post Reply