Kučaj 2011 godina?

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Kučaj 2011 godina?

Post by Miloš Manojlović »

Hoće li biti organizovane vožnje po Kučaju kao prošle godine ili ne?
Recite pa da se bacim na kupovinu novih i rezervnih guma i neke opreme koja mi nedostaje :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Ma biće, samo nemam pojma kad... Ja doduše na Kučaj vrlo često idem, mada manje često sa bajsem. Možda se tokom marta (pre otapanja snega) pridružim Dragoljubu u pohodu na Valkaluci u cilju fotografisanja vukova, ali to će biti bez bajseva, naravno (pokušaćemo da spavamo u onoj velikoj čeki na Valkaluciju).

Što se mojih konkretnih planova za sezonu tiče, svi vikendi u aprilu su već bukirani :( . Doduše ostaje onaj prvomajski, ali ću tu verovatno da smislim neku privatnu kombinaciju s Gocom. U maju su sva 4 vikenda već planirana (prvi za Radan, drugi za Garvan-Kununu, treći za Jeep Club turu po Beljanici, četvrti za Jadovnik-Pešter), a za juni je za sada planiran samo Pelister (ako nisam nešto krupno prevideo), tako da bi tu možda moglo nešto da se udene. Juli je takođe prilično krcat - 1-3. je Jeep Club tura po prerastima, zatim sredinom jula ide onih desetak dana po Rumuniji (najverovatnije ću tu potegnuti glavninu ekipe takođe iz Jeep Club-a, ne znam koliko će ostati vremena i uslova za pedaliranje), a posle toga planiram da sa Gocom i klincima (kraj jula, početak avgusta odvojim desetak dana za totalno kuliranje i opušteno istraživanje po Dunavu i Đerdapu (ove godine idemo na letovanje u malo toplije krajeve od Stare 8) ).

U principu, za organizaciju tura po Kučaju ne morate da čekate mene da nađem vreme za to, ima vas dovoljno koji imate solidnog iskustva tamo, a i kolekcija do sada postavljenih trekova (http://freebiking.org/fb-atlas/istocna- ... kucaj#mapa) je više nego pristojna. Ovaj sistem najava izleta je i osmišljen ovako kako je osmišljen da bismo imali što šarolikiju ponudu izleta i da bi se podstakla lična inicijativa. Ideal je da stignemo do faze gde svakog vikenda imamo po nekoliko izleta u ponudi, tako da ljudi budu na slatkim mukama gde da krenu 8)
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by Miloš Manojlović »

@bluealek

Hvala na odgovoru.

Nadam se da će se neko naći da predvodi i ovu jednodnevnu turu :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Eh da, setio sam se šta ima prvog vikenda u junu - Safari klub iz Niša tada tradicionalno organizuje svoj Via Militaris, a na to je zaista šteta ne otići, pošto to Vlasta radi sjajno 8)
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

razgovarao sam sa zoranom (facebook.com/juhorradio) iz paraćina da organizujemo kučaj u drugoj ili 3 nedelji aprila.
mislim da bi mi iz paraćina, ćuprije, jagodine mogli da skupimo 20+ biciklista bez problema. treba da se dogovorimo za stazu, odredimo datum i postavimo to na net. ako neko ima prodlog za trek ... pozdrav slava
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Ok, što da ne - isplanirajte, najavite, verujem da će doći ljudi. Ja ne mogu da vam se pridružim jer od 16. do 22. aprila imam Belgijance na Tari i Zlatiboru, a 23. vodimo planinare na Vranj (možda ostanemo i 24. treba još da se dogovorimo).
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

OБАВЕШТЕЊЕ
10 АПРИЛА 2011 ПЕДАЛИРАМО ПОНОВО КУЧАЈЕМ.
Доста људи ме је питало дали ће 2011 групно да се вози ова стаза.
изгледа да хоће
Драган Јанкови-Параћин, Славољуб Петровиић-Јагодина Зоран Џелатовић-Ћуприја договорили су се да покрену ово, да окупе људе из наша 3 града, као окосницу групе, . наравно надамо се да ће нам се прикључити још неко са стране.
ВОЗИ СЕ ИСТА СТАЗА КАО ПРОШЛЕ ГОДИНЕ.
ПОЛАЗАК ЈЕ 9ч30мин са Пасуљанских ливада.
ЗНАЧИ СВЕ ИСТО ко прошле године
неке информације ће бити и на facebook pk runolist iz Jagodine.
поздрав

пс: изабрали смо недељу због неких који раде суботом
САМО ДА НАС ВРЕМЕ ПОСЛУЖИ
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Društvo, pošto ja definitivno ne idem za Sarajevo (Peđa i njegovi užičani su preuzeli da učestvuju na tom druženju u naše ime), a ako ne budem morao da radim u subotu pomagaću Goci oko vođenja Dupeš Čoke, što znači da ću u nedelju svakako biti slobodan :) . Hoćemo li da sklapamo i neku BG ekipu? 8)
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by Blaza »

koji je plan sale? vreme je da testiram svoju T6300 zver, ili vec plan postoji... :D
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

ово је фино кренуло, можда се и захукта.
можда будемо бројнији него прошле године...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by rajko55 »

Ovo je kasno najavljeno jer već se planiralo unapred , ja konkretno za vikend idem na planinarenje na Rogoznu inače bih svakako došao.Sad mogu samo da vam poželim lep provod.
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

апсосутно си у праву, па неби било лоше ево већ сада да се договоримо друга недеља априла 2012 вози се кучај. у суштини чекало се на вељковића да он то уради- ову туру је прошле године најавио почетком марта па је лоше време померило термин за месец дана. добро би било да и мтб има бар неколико традицјоналних акција као планинари.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Petroslave, teško je planirati unapred, posebno kada se raštrkaš sa obavezama na nekoliko različitih strana. Neke stvari jednostavno ne možeš da znaš do nekoliko dana ranije, a onda je obično kasno za pravljenje bilo kakve masovke.

Ne treba povlačiti paralele sa planinarskim ritualima, jer oni baš i nisu neki reprezentativan uzor - mi treba da budemo slobodni od te vrste fiksacija.
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

pa uvek se nadje neka negativna strana.
možda ipak treba da postoji jedna tradicijonalna vožnja, na prostoru beljanica, kučaj, homolje u aprilu.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by shebez »

Petroslave,
Ja nisam nigde video najavu :?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Locked