Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by Gruja »

MareErceg wrote: Jel kod tebe Grujo u vukendici može da se skuva kafa, čaj a bogami i supica?
Može sve da se kuha, jaje na oko i topla juha...
Može toplom vodom da se tušira, a vala i muzika sa dvd-ja da svira...
Može kamin da se loži i sve ostalo oko čega se društvo složi...

A sad malo formalnije... ako niste primetili, ja redovno ažuriram onu poruku u kojoj sam vas grupisao i zahvaljujem što se odazivate za potvrdu dolaska ili obratno.
Drugo, danas sam sa prijateljem ubacivao trekove kod njega u gps i skontam da sam ove dve ture takođe dao onako u segmentima, što je malo haotično za ubacivanje u uređaj. Sada sam to malo bolje sredio i npravio jedan gpx fajl u kome su sve tačke, dva glavna treka, trek od Brestovca do vikendice, i dva pomoćna treka za snalaženje na Petrovom vrhu. Postavio sam fajl u najavi (napravih haos od članka :D ), a evo i ovde linka... nadam se konačnog, nema šta više da sređujem i dodajem.

http://freebiking.org/wp-content/upload ... redjen.gpx
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by asrdjan »

Ja nažalost još uvek ne znam hoću li moći da dođem :( . Čim mi se to razbistri, javljam se...
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by luuzzzeer »

bluealek wrote:Ima li možda još neko iz Beograda da bi krenuo?
Dali tu mislis na nekoga sa prevozom ili bez prevoza? :)
Vrlo rado bi sa svojim vozilom isao do BG, parkirao kod burazera auto i produzio dalje sa drugima.
Finansiski deo nije zanemamarajući ako idem sam.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by bluealek »

luuzzzeer wrote:
bluealek wrote:Ima li možda još neko iz Beograda da bi krenuo?
Dali tu mislis na nekoga sa prevozom ili bez prevoza? :)
Vrlo rado bi sa svojim vozilom isao do BG, parkirao kod burazera auto i produzio dalje sa drugima.
Finansiski deo nije zanemamarajući ako idem sam.
Što se mog auta tiče, ako smo četvorica, za to rastojanje gorivo + putarina = oko 2500 dinara po glavi, čisto da ne bude iznenađivanja. Vozio bih vas rado nekim autom s manjim motorom (ili obezbedio sponzora za gorivo), ali trenutno jedino ovim raspolažem.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by sssasa »

...evo da se oglasim i ja. Sto se Pozarevca tice verovatno dvojica participiraju u voznji. Definitivno potvrdjujemo cetvrtak popodne(90% dolazimo) ovde na forumu. Sto se smestaja tice spavacemo u satoru i sem vode i malo vatre nemamo drugih zahteva :D
pozrdav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by bluealek »

sssasa wrote:...evo da se oglasim i ja. Sto se Pozarevca tice verovatno dvojica participiraju u voznji. Definitivno potvrdjujemo cetvrtak popodne(90% dolazimo) ovde na forumu. Sto se smestaja tice spavacemo u satoru i sem vode i malo vatre nemamo drugih zahteva :D
pozrdav
Ček malo - četvrtak? Znači dolazite dan ranije od ostatka ekipe, ili sam ja nešto u Grujinom programu pogrešno protumačio? Ja definitivno ne mogu da se pojavim pre petka (kasno) uveče.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by sssasa »

...pogresan redosled reci doveo do zabune. Cetvrtak je dan kada definitivno potvrdjujemo dolazak ili otkazujemo. Dolazak ce verovatno biti u toku noci petak na subotu zbog obaveza tj posla jer se petak radi do 22h. Ako u sred noci ne nadjemo Grujinu vilu zanocicemo negde blizu pa ujutru rano idemo na vizuelnu identifikaciju objekta :shock:
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by fermax »

Nisam do sada precizirao svoj dolazak da ne bih dodatno unosiozabunu u organizaciju. Trenutno sam u inostranstvu i trebalo bi da se vratim do utorka u BGD. Iz ove pameti, jedna je opcija da u petak rano krenem u Niš,tamo prespavam i pojavim se u subotu ujutru na mestu polaska. Druga je opcija da ako ne budem morao da idem u Niš,krenem iz Beograda u petak po podne na Radan. U tom slučaju ,kod mene ima mesta za 3 bajkera i 3 bajsa. Nadam se da ću do u sredu do kraja dana imati precizan plan. :roll:
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by asrdjan »

Dolazim, sa Bardom! :D Nosim šator...
Grujo, hoće li nam ova kišurina mnogo zakomplikovati staze?
I još jedno pitanjce: gde usput u petak uveče, kad budemo dolazili, možemo da uzmemo PRAVE leskovačke pljeskavice (a ne svraćamo u Leskovac)? :D
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by Gruja »

Evo direktnog uključenja sa Radana. Vreme je užasno, ali kiše nema, tj. bilo je vrlo malo jutros. Staze su velikim delom makadamski putevi gde nema problema sa kišom. Jedan deo staze, 500m, je i u sred leta problem tako da će i sada biti sigurno blatnjavo. Treba proći i kroz par livada, slabo prometnim putevima pa je moguće kvašenje nogu. Ipak, ako bar jedan dan pred vožnju ne pada kiša to neće biti problem.
Što se pljeskavica tiče, ne verujem da ima negde usput pravih, možda u Bojniku!? Ja nisam baš ljubitelj pljeskavica pa ne znam pouzdano ni u Leskovcu gde ima dobrih. :)
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by asrdjan »

Grujo, ključne informacije nisi obezbedio :D .
Gledam prognozu, menja se na gore svakog dana. Sad bi već moglo da stane sa baksuzima, dovoljno je što je ovaj praznik otišao do đavola...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by barda »

Evo da se javim i ja!

Vidim da niko neće da spava kod Gruje u krevetima, pa ja rezervišem jedan 8) , mada ću i ja poneti šator za svaki slučaj.

Što vas plaši toliko vreme? Po mojim inforamcijama ide nam na ruku http://freemeteo.com/default.asp?pid=23 ... 2457&la=23
(petak suvo, taman dan pred da prosuši, i vikend vedar)

Za sada smo sigurni Srđan i ja, Nikola treba danas da odluči, a ako nas bude četvorica iz Novog Sada možemo i Emilovim kolima (ja imam nosač za bicikl na kuku i taman 4 mesta - Emil, Luzzer, Srđan i ja)

A za roštilj i pljeskavice, Srđane ne brini, potegnuću ja moje Leskovačke veze, tako da ćemo večerati pljeskavice sigurno :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by držnedaj »

Zbog raznih nekih obaveza moram da odustanem od vožnje.
lepo se provedite!!! :arrow:
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by sel_emil »


Za sada smo sigurni Srđan i ja, Nikola treba danas da odluči, a ako nas bude četvorica iz Novog Sada možemo i Emilovim kolima (ja imam nosač za bicikl na kuku i taman 4 mesta - Emil, Luzzer, Srđan i ja)
moj auto je na raspolaganju, medjutim imam problem sa mojim krovnim nosacima, ni jedan ne odgovara poprecnim fabrickim nosacima na reonu.
Videcu sa Zlatkom ako njegov moze da se montira, onda cemo imati barem jedan na krovu i tri na kuku. Cini mi se da na kuku ne moze 4 komada.?

A za roštilj i pljeskavice, Srđane ne brini, potegnuću ja moje Leskovačke veze, tako da ćemo večerati pljeskavice sigurno :D
[/quote]

bilo bi dobro organizovati te pljeske, btw ako budemo isli planirajte rani polazak u petak, najkasnije oko 6 ujutru :roll:
Po google earthu imamo 384 km vikendice, moramo ici na Ostruznicu jer je saobracaj kroz Beograd na nekoliko mesta blago receno uzasan, tako da na tu km slobodno dodajte jos 35-40 km vise u oba pravca. Realno oko 420 do 450 km u jednom pravcu.
Trosak bi bio izmedju 2500-3000 po coveku, na zalost Espace 16v malo vise trosi Seata 1.9d +putarine. :shock:

Ako bi se i NIkola prikljucio trebalo bi naci jos jedan nosac za krov, u tom slucaju bismo trosak priveli 2000-2500 din. Mesta u kolima ima, jedino su nosaci problem.

Emil
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo - april-maj 2011

Post by barda »

sel_emil wrote:
moj auto je na raspolaganju, medjutim imam problem sa mojim krovnim nosacima, ni jedan ne odgovara poprecnim fabrickim nosacima na reonu.
Videcu sa Zlatkom ako njegov moze da se montira, onda cemo imati barem jedan na krovu i tri na kuku. Cini mi se da na kuku ne moze 4 komada.?
Na taj moj nosač na kuku može 1 do 2 bicikla (sećaš se da sam ti ga pozajmljivao, a drugi problem je što ja ne bih mogao u petak ujutru - na poslu imamo neke kurseve obuke, pa ću jedva moći i da se izvučem oko 14h kada sam planirao da krenemo...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply