Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by bluealek »

Možda ste spazili najavu na naslovnoj, a možda i niste:

http://www.freebiking.org/2011/01/bozic ... tol-dzipom

Za sada su još uvek sva mesta slobodna :-)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by arxmilan »

jbga, ja bi isao prvi da sam video ovo ranije....smorr
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by bluealek »

Boško se prijavio da ide sa devojkom. Imamo još jedno slobodno mesto (eventualno dva, ako vam nije smor da se gužvate troje na zadnjoj klupi).
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by bluealek »

Imali smo mali peh zbog koga smo morali da se vratimo ranije - crkla je na džipu pumpa visokog pritiska kočionog sistema, što u načelu može da dovede i do komplikacija koje zahtevaju šlepanje, a to je poslednji trošak koji bi mi u ovom trenutku trebao. Zato smo skratili boravak i nakon uspona na Rtanj vratili se najkraćim putem za Beograd.

Može se reći da je čak ispalo i dobro što nismo napunili auto. Nadam se da Boško i Ljubica nisu preterano razočarani ovakvim razvojem - biče prilike da se ide i na Stol i na Krš.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by arxmilan »

a bedak stvarno, ali sta da radis desava se. Secam se i mi za Makedoniju kad smo krenuli da si isto imao peh, nije da mozes da isplaniras tako nesto.
Inace super je bilo videti onoliki broj ljudi kazu oko 1300 da ih je bilo, mada ja to vise ne ponavljam !!!
Mnogo je rizicno kada se tolika masa penje nikad ne znas kad ce neko da gurne kamen na tebe ili tako nesto. I kad se popnes na vrh nemas nikakav mir da uzivas u osvojenom nego ti masa ljudi skace nad glavom.
Vidimo se negde na tockovima ;)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Božićni uspon na Rtanj i Stol - džipom :-)

Post by bluealek »

Potpuno si u pravu Milanče... Zato ja i ne volim te čoporativne varijante, jer ni meni nije jasno u čemu je gušt - kad i krenem na tako nešto planiram da izvedem nešto svoje "u komšiluku" (kao što je sada bio plan), umesto da ko ovca idem kako mi neko kaže. Kada idem u prirodu, idem tamo pre svega zbog mira i tišine, jednog ambijenta koji u gradu nemam, a kad imaš hiljadu ljudi koji defiluju nekom stazom, nema ni m od mira. Stalno ti je neko za vratom, stalno te neki naloženi likovi pretiču (dobro, ne TEBE, nego one koji vole da idu lagano i fotkaju :wink: ) i to ti non stop pravi neku tenziju, nema opuštanja. 'beš ti to "druženje" s hiljadu ljudi od kojih većinu ne poznaješ, a od kojih ti 2/3 iz ovog ili onog razloga idu na nerve.

Ali verovatno si primetio da većini u toj gomili prija upravo to što meni ne prija :P . Obično se žeste kad tako krenem da seciram rituale planinarske sekte, no dobro... Ljudi su različiti, svako ima neki svoj senzibilitet. I upravo zbog toga, takmičenje u tome da se na jednom mestu okupi njih 100, 1000, 10000... Nema baš mnogo smisla. Preveliko je to silovanje mozga, s ciljem koji meni ne dopire do mozga :?
Post Reply