krug biciklom po balkanu

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
stanchez
Posts: 6
Joined: 17 Sep 2009, 14:28

krug biciklom po balkanu

Post by stanchez »

planiram rutu po balkanu na proljece 2011(polazak krajem aprila ili pocetkom maja iz rijeke).put bi trajao oko trimjeseca maksimum zavisno dali cu uspjeti pronaci partnera li partnericu za put.ruta puta je okvirno rijeka-zg-ns-bg-tetovo(ili skopje)-bitola,pa kroz sjeverozapadnu grcku-ioannina-patra,pa preko peloponeza do rta matapan(najuznija tocka balkana),zatim sparta,mikena-korint-atena-volos-olimp-solun,pa dalje do istanbula(ovo je otprilike minimalni dioustvari kada bih isao sam ne pristajem na manje od ovoga).e sada zavisno od suputnika zeljena ruta je preko anadolije skroz do istoka turske do planine ararat(uz pjesacki uspon na nju)ili druga varijanta od istanbula na sjever pa preko bugarske i rumunjske sve do odese kako bi se zaokruzio balkanski poluotok.voljan sam prilagoditi rutu ozbiljnom suputniku(suputnici).smisao ovog putovanja nije obaranje nikakvih rekorda nego uzivanje u prirodnim i kulturnim ljepotama balkana,te dokumentiranje bilo filmom,bilo samo fotografijom(opet zavisno dali cu naci nekog suputnika).presinga nema,ja nisam biciklist vise ljubitelj prirode,planinar i u neku ruku avanturist.okvirne rute se treba drzati zavisno od dogovora i obaveza prema buducim sponzorima.eto toliko za sada,a uoliko ima zainteresiranih neka se jave pa cemo detaljnije razgovarati.hvala na citanju.stanko iz rijeke :D
Post Reply