Golija, 9. i 10. oktobar

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Gosha »

Vidim da je zvanican deo dogovora pri kraju, mesto nocenja odabrano, trekovi gotovi... Sada jos samo da se prijave ljudi :D.

Ima li neke konkretnije pozadisnke price vezane za taj sluzbeni auto i mozda neku AB ekipu?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by bluealek »

Evo i zvanične najave, ko još nije primetio:

http://www.stazeibogaze.info/2010/10/06/golija-2010/

Obrnuo sam smer vožnje po Radočelu drugog dana, mislim da je praktičnije da penjemo blaže u smeru od Devića ka Rudnom, a onda posle Rudnog svako može da odluči da li će lakšom varijantom ka Studenici ili će da izgura (sa te strane lakši) uspon na Krivaču (1643 m), a onda da uživa u vrtoglavom spustu sa iste :)

Što se "službenog" auta tiče, biće u pitanju Mahindra Goa, ovoga puta dobiće kramponke za razliku od Povlena. Njime ćemo Bane i ja (verovatno ćemo morati oba bajsa da rasklopimo i da naguramo unutra), a vraćamo se tek u utorak, i to preko Čačka (treba nešto da pokupim u Čačku). Dakle, bojim se da dotični auto neće biti od koristi ostalim učesnicima ture, što zbog raspoloživog prostora, što zbog činjenice da ostaje tamo 2 dana duže.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by alazovic »

Drugog dana, kad se krene u uspon od Devića ka Bzoviku, ko želi - može da skokne do slapova Izubre koje smo prošle godine tražili i za malo nismo stigli do njih uzvodno.
A u centru Rudnog, ko bude gladan/žedan a neće da nosi tešku hranu, može da ruča u pansionu Beli Bagren kod gazdarice Milijane. Svaka pohvala, ja garantujem :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Milan »

Iz Niša dolazimo nas četvorica u petak.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Бранко »

Жао ми је али и ја,као и Барда,морам на свадбу (ето,јесен је време за свадбе).Иако бих волео да шмугнем на туру то овог пута не могу да изведем некажњено.Желим вам сунчано време и лепо се проведите.Обавезно направите пуно фотографија.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by barda »

Бранко wrote:Жао ми је али и ја,као и Барда,морам на свадбу (ето,јесен је време за свадбе).Иако бих волео да шмугнем на туру то овог пута не могу да изведем некажњено.Желим вам сунчано време и лепо се проведите.Обавезно направите пуно фотографија.
Znači Branko, veselimo se u subotu!!! :D

A oni neka se smrzavaju za nas :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by fermax »

Polar wrote:Ja čekam potvrdu iz servisa,da će mi auto biti gotov do petka i krenuo bi u subotu rano ujutro,jer u petak imam neke obaveze,koje ne mogu da pomerim.
Verujem da će te odabrati i smeštaj i rutu koja će nam pružiti maksimalno zadovoljstvo u vožnji bajseva.
Ja ću najverovatnije krenuti u subotu rano ujutru. Na žalost ,moram da se vratim u subotu uveče u Bgd. Pridružiću se bar taj prvi dan. Ako se nekome uklapa raspored,ima mesta.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by arxmilan »

JA do sutra navece necu nista znati. Tek se sutra mogu izjasniti, ali rado bi isao.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by bluealek »

(Arx)Milane, ako do sutra uveče ne budeš ništa znao, pretpostavljam da ćeš doći tek u subotu ujutro? Onda bi možda mogao da se iskombinuješ sa Polarom, pošto je najavio polazak u subotu rano ujutro. Ako bude bilo mesta možda bi se Bane u nedelju uveče vratio sa vama za Beograd (ili s nekim drugim, ako još se još neko u nedelju bude vraćao za Beograd), jer mi zvuči kao da mu je smaračina da ostaje sa mnom do utorka da ja odslikam još šta treba za Auto Bild (mada postoji mogućnost i da se vratim u ponedeljak uveče, ukoliko budem dovoljno efikasan).

U svakom slučaju, trebalo bi u petak u toku dana da javim Dragoslavu barem neku približnu procenu koliko će nas biti. Ako dobro prebrojavam, imam utisak da će nas prve noći biti samo 6 (četvoro nišlija, Bane i ja), a da se za drugu možda ekipa uveća za još 3-4 čoveka (ako ima još neko koga sam prevideo neka kaže).
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Бранко »

Успео сам да преправим распоред и ако све буде у реду, Аца и ја стижемо у недељу рано ујутро на почетак недељне туре.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Joka »

Novosađani se upravo dogovaraju i pregovaraju...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by KUSHA »

Kuša stiže u subotu ujutru .
User avatar
zlatko
Freebiker
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2009, 15:46
Location: Novi Sad

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by zlatko »

Emil,Milan(bio sa nama na Kucaju) i ja krecemo sutra oko 12h iz N.S.
Vidimo se. :)
User avatar
Mladjan
Posts: 39
Joined: 11 Jul 2010, 18:41
Location: Pozarevac

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by Mladjan »

...ja na zalost nisam u mogucnosti da idem na Goliju. Zelim vam lepo vreme, dobru voznju i vetar u ledja ...ali da ne bude bas kao onaj vetar na Besnoj Kobili :lol:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Golija, 9. i 10. oktobar

Post by alazovic »

Društvo,

Evo malo detaljnijeg gpx tracka od onog koji je Saša zvanično spakovao uz najavu.
Ima tu šta da se ubaci u GPX. Izvori, dodatni putići, tačne lokacije slapova Izubre i mnogih vrhova...

Skrenuo bih pažnju na par waypointčića:

Prvog dana
- skretanje na usponu, wpt "!! Nastavak desno po travi !!". Na tom mestu se skreće sa puta desno uzbrdo na travnatu livadu koja je toliko lepa da ni ljudi sa GPS-om obično ne pogledaju u GPS kad tu prolaze. Upozorite ostatak ekipe bez GPS-a da vas sačekaju jer put dalje vodi u selo Ponore (tuda sam ja vozio pre par meseci i okačio trek na Staze i bogaze, pogledajte par postova iznad).
- Nemojte da propustite "Krst spasiocima Srbije 1915", par stotina metara udaljen od Smrdljuča i kamiona sa predajnikom. Po lepom vremenu - bode oči, a nije na treku.
- na Kušinom treku spusta niz Čemerno (kraći krug), pri povratku sa Smrdljuča Kuša i Branko su nešto probali kod skretanja za Ponore, pa se vraćali - ispravno skretanje je kao i naziv wpt-a "Raskrsnica2 SKROZ DESNO!" Nije jednostavno ni odvojiti se od grebenskog puta po vrhu pre toga. Ne dajte nikome bez GPS-a da ide ispred vas...

Drugog dana valjda će se skockati situacija da vam se Branko i ja pridružimo i provezemo Radočelo.
- Dodao sam wpt-ove za skretanje na Izubru, kao i lokacije vodopada i kade ispod njega.
- Tu je i deo Golijske transferzale od Bzovika do Studenice, sa usponom na Krivaču, vrh Radočela koji je kraći od predloženog. Trek počinje odmah posle vodopada, jači deo ekipe može da izabere da li će tim trekom ili onim koji je SašaV predvideo. Upozoravam da je to većinom pešačka staza i da može biti guranja na par mesta. Ako ekipa bude imala dovoljno vremena, tu je i ostatak treka koji vodi sa vrha do manastira Studenica, odakle ima još 14.5km do Milića i motela Radočelo.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply