Pomalo šizofrena najava Kučaja

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by bluealek »

Društvo, ovih dana sve nešto oklevam da vas pozovem, jer ni sam nisam siguran kako da se skocka ova tura, pošto je u igri preveliki broj međusobno konfliktnih želja.

Verovatno ste već primetili da je Goca najavila pešačku turu po jako lepom terenu za subotu, na relaciji Lisine - Vita Bukva - Vrtačelje - Stanojev potok? Učesnici te ture će tamo stići minibusem i vratiti se istog dana. Žile je svojevremeno predlagao da mi, istog dana, na bajsevima obrnemo neki krug do sada nevoženom trasom spajajući kanjone Kločanice i Resave i ukrstivši se u jednom trenutku sa trasom kojom će Goca voditi planinare. To je super ideja. Ja bih vrlo rado to produžio na dvodnevnu turu, ali Žile bi radije istog dana da se vrati za Beograd (možemo da ga spakujemo u minibus, sa sve bajsem). Ja bih da se napravi jedno lepo kampovanje na Vinatovači uz logorsku vatricu, ali sve niže temperature nailaze na Gocino zgražavanje nad tom idejom i snažno insistiranje na najmu sobe u Lisinama (novi lovački dom na Vinatovači je počeo da radi, ali će ovog vikenda biti prepun lovaca na jelene, dakle slobodnih soba nema). U nedelju ne verujem da bih pedalirao, jer bi u tom slučaju Goca ostala sama u situaciji da smisli kako da ubije vreme dok mi vilenimo na dva točka po planini. S druge strane, sada je i špic sezone gljiva, pa bih vrlo rado nedelju upotrebio za neki bogat ulov. Iz te perspektive, bajs montiran na džipu smanjuje mobilnost i zahteva dodatni oprez pri kretanju po težem terenu (bilo da je na nosaču nazad ili na krovu).

Dakle, nisam ni sam pametan šta mi je činiti i da li bi nekakvo masovnije okupljanje (bilo na jedan ili dva dana) ovog vikenda imalo smisla. Istovremeno mi se i pedalira i lunja unaokolo pešaka, odnosno gljivari. Koji god scenario na kraju da se dogovori, mislim da bi neki dolazak većeg broja bajkera podrazumevao da dođete sopstvenim prevozom (nije nikakav problem, do Vinatovače je širok i potpuno ravan makadamski put, putnička kola prolaze bez poteškoća).

Ako imate neku ideju kako da razrešimo sve konfliktne parametre, recite :-)

Uskoro kačim svoje slike sa prošlonedeljne ture, a nadam se da ću vam u toku dana skockati i konkretan plan za Goliju idućeg vikenda.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by Polar »

Ja sam za subotnju jednodnevnu vožnju bajsevima,ali mi je auto u servisu,pa zavisim od prevoza. Ako ima još zainteresovanih možemo da se dogovaramo.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by Gosha »

bluealek wrote:........ ali će ovog vikenda biti prepun lovaca na jelene ...... U nedelju ne verujem da bih pedalirao, ....... pa bih vrlo rado nedelju upotrebio za neki bogat ulov.......
Pazi da tebe ne ulove, prosle godine si prilicno licio na Jelena, od grana iza lako se ucine rogovi :D

http://picasaweb.google.com/gosha969/Ku ... 4553432162
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by bluealek »

Čvor je raspetljan tako što ću sutra pomagati Goci u (pešačkom) vođenju grupe (doduše, skrenuću na Vitoj Bukvi na jednom mestu da ispitam jedan mogući prolaz pa ćemo se ponovo naći na Ostreču), a u nedelju ćemo, naravno, gledati da se vratimo kući sa punim gepekom gljiva i najkvalitetnijeg humusa sa Vrtačelja za biljke iz Gocine bašte :). Naravno, dogovoreno je spavanje pod čvrstim krovom u Lisinama, a u nedelju ćemo da pozdravimo lovce na Vinatovači i da priupitamo na koju stranu idu da love, da slučajno ne krenemo i mi u berbu gljiva na istu :wink:

Ako je Goša ili neko drugi sa 4x4 motorizacijom raspoložen da nam se pridruži u ovakvom planu, dobrodošao je. Bilo bi i jedno par mesta kod nas u kolima za one koji nemaju sopstveni prevoz. Mi krećemo sa grupom od opštine NBGD ujutro u 7 h (po ovom http://www.stazeibogaze.info/2010/09/15 ... nasijevic/ planu) - grupa u minibusu, ja u Jeep-u, s obzirom da produžavamo boravak.

Dužina pešačke ture u subotu je 17 km - kome to ne odgovara mogu da mu dam ključeve od Jeep-a da se vozika unaokolo, eventualno da nas presretne negde između Jelovačke Aršice i Vrtačelja (ispod Face) gde ovaj greben preseca dovoljno dobar kolski put. U nedelju ćemo verovatno biti malo mobilniji, možda pređemo i znatno veću kilometražu po Kučaju, uz kraće pešačke poteze. Mogli bismo prema Raškovoj livadi pa pešaka na greben Beljanice, mogli bismo da se muvamo po Boti ili Klencušu/Vrtačelju, a mogli bismo i da se odvezemo skroz do Male Brezovice, već zavisno od raspoloženja kad se probudimo u nedelju ujutro.

Laku noć 8)
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by Gosha »

Ja vec uveliko gledam kako bih se u isto vreme nasao na istoj planini :D

Trenutno mi je ideja da sa Sandrom krenem u nedelju cim zakukuricu petlovi i sjurimo se do Lisina, pa do Vinatovache, odatle ovom trasom: http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... ikulj.html ka Valkaluciju, pa tu malo modifikacija ture, skretanje do Prskala i nazad na trasu ka Velikoj Brezovici i ponornici, pa onda dalje gde nisam bio prosli put [http://picasaweb.google.com/gosha969/Ku ... 8136340978] ka Mikulju i Krnjoj jeli i nazad Vinatovacha i da se dokopamo Lisina po danu, sto je sada oko 18:30h, pa nazad za Bgd.

E sada, da li je to izvodljivo u jednom danu, koliko je prohodno, tj da li mogu ocekivati neprilike na nekom delu puta? I da li se negde ukrstamo sa tvojim/vasim planiranim putevima? Tamo signala mobilnog bese nema?

Mogli bi mozda da krenemo i subotu oko 14h, ali onda je to trosak spavanja u Lisinama, a ne znam da li nesto dobijamo, sem 2 sata duze spavanja u nedelju? Ne verujem da za 2 sata dnevne svetlosti u subotu, koje bi mogli da uhvatimo, mozemo nesto korisno da uradimo?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by bluealek »

Gošo, mi se sutra nakon završetka pešačke ture sa grupom spuštamo do kafane "Lisinski raj" (ona u steni pored samog vodopada) gde večeramo. Onda njih ispraćamo za BGD, a mi se penjemo u pansion "Resavski uranak" gde uzimamo sobu (rešili smo da budemo tu gore jer se Vulić izbezobrazio, njegovi bungalovi su najskuplji). Verujem da tu gore 063 ima domet, s obzirom da je i dole kod Vulića na granici da ga ima (a ovo je ipak jedno dvadesetak metara više i na čistini).

Taj krug koji si nameračio je sasvim provozan i ne bi trebalo da bude tehničkih problema (sem možda obilazak one oborene bukve kod skretanja za Javorište, ali to nikako ne bi smelo da isprepada tebe sa "indijancem", pogotovo s obzirom da si prošle jeseni tuda već prošao). Vremena ima dovoljno, jedino je sad pitanje finog doziranja jurcanja po planini i uživanja u prirodi, ali to je već stvar dogovora. Verovatno Goca ne bi imala ništa protiv ni da prođemo taj krug, mada imamo i neke ideje da možda zavirimo u neke ćoškove na kojima još nikada nismo bili (verovao ili ne, po Kučaju se još uvek može naći neko mesto gde nisam bio :wink: ). Verujem da ćemo se već lako sporazumeti, odnosno da ćemo naći ono što bi nam svima bilo zanimljivo.

Pokušaj da nam dojaviš da li da te čekamo, jer bismo mi u protivnom u nedelju prilično rano krenuli, ne bismo li ugrabili što više od dana. Da - planiramo da u povratku ka Beogradu zavrnemo prema Ždrelu na kupanje, ali to vas nikako ne obavezuje.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Pomalo šizofrena najava Kučaja

Post by Gosha »

Prosli put, moj prvi do sada na Kuchaju, na Lisine smo dosli po mraku mislim dolinom Klocanice [ponor reke Suvaje ili sam pomesao doline]? Ali Lisine ne videh od tog mraka, sem onog restorana gde je bila "tunjevina od pastrmke" http://picasaweb.google.com/gosha969/Ku ... 9872490770 :D

Takodje nisam ukapirao gde je ta barikada oborenog stabla, da li je na potezu Valkaluci - Vinatovacha ili tek kada se skrene ka Lisinama sa tog pravca dolinom Klocanice? Radje bih je obisao ako moze :D, onda nisam bio svestan sta se desava pa sam presao prepreku u milimetar bez posledica :D , recimo mozda deo ove trase od Lisina do Valkalucija pored Prskala http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... zerak.html, ustvari ne mora ni do Valkalucija, moze pravo ka Velikoj Brezovici, pa dalje krug do Mikulja i preko Vinatovache do Lisina?

Naravno ovo je bilo moje planiranje za slucaj da nemam vodica, a kako moze da se desi da imam najboljeg moguceg za pomenuto podrucje, nemam sta da se sekiram, samo da uzmes u obzir da prodjemo pored Prskala zbog moje Sandre koja nije bila, kao i da dalje prodjem sto vise toga sto do sada nisam prosao [a video si skicu kuda jesam :D].

Ja racunam da ako krenemo do oko 6h, mozemo do 8h biti u Lisinama, recimo da popijemo kafu u Lisinskom raju u steni pored vodopada, jer u mraku nismo prilazili vodopadu prosli put.
Javljam ti se glasom ili porukom pa kada udjes u signal...

Denis ima isplaniran vikend, Zoki NS mi se javio sa jedrilice u Cro :D .
Post Reply