Trka prezivljavanja 2010

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
ivan.nastic
Posts: 7
Joined: 26 Sep 2009, 11:56

Trka prezivljavanja 2010

Post by ivan.nastic »

Wild Serbia organizuje drugu po redu „Trku preživljavanja“ u periodu od 1. do 3. oktobra 2010. godine. Ovom prilikom Vas pozivamo da uzmete učešće u trci, dođete da se družimo i zabavimo.

Stazu od 50- 70 kilometara potrebno je preći za dva dana u timovima od 2 do 4 člana. To i ne zvuči tako teško, međutim od opreme timovima je dozvoljeno da koriste samo: mapu terena, kresivo za paljenje vatre, nož i odeću koju imaju na sebi. Prolazeći kroz šume, kanjone, livade i jaruge, takmičari se susreću sa raznim preprekama i opasnostima. U ovakvim uslovima potrebno je da sami naprave sklonište, zapale vatru, pronađu ili ulove hranu! Sve ove aktivnosti i domišljatost takmičara se posebno boduju pri ukupnoj oceni pobednika trke.

Pobednik će biti ona ekipa koja sakupi najviše bodova, a poeni se dobijaju za vreme koje je potrebno da se pređe staza, svaku upaljenu vatru, napravljeno sklonište i pribavljenu hranu. Zato je neophodno da svaka ekipa ima foto-aparat kojim će sve te aktivnosti dokumentovati. I ove godine je prodavnica outdoor i planinarske opreme ALP obezbedila vredne nagrade za pobednike.

Skup učesnika je zakazan za petak 1. oktobar u 20h na za sada „skrivenoj“ lokaciji. Start trke je planiran u subotu 2. oktobra u 9h ujutru. Dva dana pred trku timovi će biti obavešteni o tome gde i kako da dođu kako bi lokacija trke ostala nepoznata do kraja. Novina u odnosu na prošlu godinu je to da takmičari dobijaju mapu terena ali ne i unapred ucrtane kontrolne tačke staze. Svaki tim će na početku trke dobiti kotu prve tačke, ako je uspešno pronađe čekaju ga nova uputstva za sledeću tačku i tako redom do kraja…

Prošlogodišnja Trka preživljavanja je na terenima Valjevskog kraja okupila oko 60 učesnika iz raznih krajeva Srbije. Kako je bilo na prošloj trci, pogledajte na:
http://www.wildserbia.com/sr/trka-pr...2009/trka-2009
http://www.wildserbia.com/sr/trka-pr...rvjui-takmiara
Više informacija o ovogodišnjoj trci mođete naći na http://www.wildserbia.com/sr/trka-prezi ... /trka-2010

Pozdrav i sve najbolje,
WS tim
--
http://www.wildserbia.com/
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by Nitro No1 »

ovo je po meni cista prevara ... iz vise razloga !
... vetar u ledja !!
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by sboris »

A što?
Voleo bih čuti argumente kad se iznose takve tvrdnje!
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by Nitro No1 »

brale, van pameti je da neko ko je amater, za 27 sati predje 60-70 km kretajuci se u nepoznatom terenu. Ti ljudi koji su pobedili, ja ne sumnjam u njihovu kondiciju i spretnost, ali vec smo na FB raspravljali oko toga, pa da se ne ponavljamo ovde. Ajde da organizujemo kretanje kroz Radan Planinu, tamo gde sam 1000 puta prosao i uzduz i popreko, i nije frka ti dodjes iz svog mesta ja iz mog i idemo, ja cu i nocu da izadjem i tamo gde ces i ti (navodim primer) da se namucis i danju, kapiras. Znaci neki od ucesnika imaju mnogo vise informacija. Fora je da se sakupimo ovde, a odemo u CG ili recimo u Bugarsku na neku totalno nepoznatu deonicu. Da se prezivi 7-10 dana a ne da se zgazi sve za 24 h. Ja ako krenem u 6 ujutru, objektivno do mraka do 7 uvece mozes da predjes 30 plafon 35 km , ali ne racunajuci visinsku razliku, ne racunajuci nepoznavanje terena itd, a za 27 sati 60 ili 70 pa to brale ni Bil Grejs ne moze. A jos manje da se u medjuvremenu sprema bivak, trazi voce i sakupljaju pecurke ... deluje smesno malo. Kazu mesecina, pa jeste za setanje po poznatom terenu, ali za kretanje u nepoznatom ?? zato kazem, inace pozdravljam organizaciju, ovakva okupljanja treba pozdraviti !!

Nemoj me shvatiti kao da se nesto raspravljam, samo komentarisem, da verovatno postoje ljudi koji imaju vise privilegija nego li ostali.
... vetar u ledja !!
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by sboris »

Nešto mislim kako se većina ljudi prijavi da bi učestvovali a ne da bi pobedili.
Recimo tako su postupili neki iz Valjeva koji su prošle godine učestvovali, iako su imali prednost "domaćeg terena". Nisu hteli/mogli da se forsiraju ali im je bilo lepo :)
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by Nitro No1 »

aaaa .. pa kolega, to je u potpunosti tako, samo sto su onda trebali da stave samo PREZIVLJAVANJE 2010, a ovo trka ume da probudi veliki takmicarski duh, u ostalom zasto su onda proslogodisnji pobednici imali toliki duh da za tako kratko vreme predju stazu ako je bilo u pitanju druzenje :)
... vetar u ledja !!
ivan.nastic
Posts: 7
Joined: 26 Sep 2009, 11:56

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by ivan.nastic »

Nitro,
ja sam iz organizacije pa mozemo da razmenimo koju rec na ovu temu.

Ekipa koja je pobedila 2009.te je bila sa domaceg terena i svakako su bili u prednosti zbog toga. Misljenja smo da to ne moze da se izbegne.
Iskorak ka ovom problemu, ove godine smo nacinili tako sto nismo dali sve tacke unapred, vec samo prvu, pa kad dodjes na prvu saznas koja je druga i tako redom do kraja. Isto tako, koji je teren u pitanju, objavljujemo dva dana pred trku. Tesko da iko moze da planira svoju energiju, jer ne zna koliko jos ima da predje, koliko denivelacije, gde je cilj, kad da napravi bivak itd...

Trku smo napravili za sve zainteresovane, dodje ekipa koja ce samo da prepesaci i uziva, dodju oni koji i ne mogu celu stazu da izdrze, ili treca grupa koja ce da pojede stazu sa sve jabukama i da se takmici medjusobno.
Svako ima svoj gust, i treba da se uziva u onome sto voli. Slicno, neko ide sam na planinarenje, neko sa ekipom, neko na trke, neko na turizam..

Sto se tice parametara, nije tu samo mesecina u pitanju, vec i navodjenje tackama preko terena. Prosle godine smo na nekim deonicama namerno stavili par kontrolnih tacki u istom kanjonu, kako bi ljude navodili najbrzim putem pored reke i da bi time presli sto vecu razdaljinu, itd..

Sto se tice Grilsa, covek radi sta zna i po deset puta isto ne bi li to snimio kako treba za potrebe emisije, sve ono sto se gleda na tv nije u realnom vremenu,...
Za vise dana(REALNO PREZIVLJAVANJE) iskustvo je pokazalo da ljudi u Srbiji nisu spremni da odvoje vise vremena, tako da ovakve manifestacije imaju smisla samo ako se realizuju u kracem periodu. Tako je bar za sada...
Mada opet, bez hrane sa malo jacom kilometrazom i par usputnih zadataka, ne bih rekao da je lako :-)

Pozdrav!
Ivan
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by Nitro No1 »

druze, nije mesecina, ja sam i meseceve mene pregledao za taj period, iskreno i u mom okruzenju se nalaze planine i to nimalo naivne, pa ja medju onim bukama ni danju sunce ne vidim a kamo li mesecinu nocu.
Sto se Grilsa tice, covek demonstrira to za medije, ima i njegovih provala kako prezivljava na jednoj strani dok prezivljava za 100m odatle ide autoput, evo, pogledaj do kraja ...




u ostalom videcemo, hoce li i ove godine pobedu odneti ljudi koji ce imati prednost domaceg terena ... pozdrav
... vetar u ledja !!
Nemke WS
Posts: 1
Joined: 07 Oct 2010, 21:45

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by Nemke WS »

Kratak izvestaj sa trke i ujedno čestitika ekipi UgiModžo u sastavu Igor Vuković i Nenad Mojsilović iz Beograda.
Momci su pobednici II Trke preživljavanja održane na planinama Ljubovijske opštine. Stazu od 70 km sa sve jabukama "su pojeli" za 26 sati bez mesečine :)))
Izveštaj uskoro na sajtu www.wildserbia.com .Za sada samo spisak najuspešnijih http://www.wildserbia.com/sr/trka-prezi ... dnici-2010
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: Trka prezivljavanja 2010

Post by anadela »

Cestitke nasoj Jeli koja je uspesno savladala trku
Post Reply