Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by barda »

Olja je duuuuuuuuuuboko razmislilla i zaključila da 8 dana potpune divljine ipak nije za nju (a bogami ni visinska razlika). :( Tako, Barda, spala knjiga na dva slova... Valjda će biti još koji Novosađanin...
Toma bi rado išao ali ima neke obaveze (koje se nada da će rešiti do tada) tako da i njemu odgovara kraća varijanta od 4 dana.

Možda da idu sa nama, a da se vrate sa nekim drugim, ili autobusom iz Foče, a mi da ostanemo još ta tri dana... videćemo još

Troškovi goriva za ovu turu su relativno zanemarljivi (nema putarine, oko 700km u oba pravca) i bili bi oko 5500din tako da možemo i sami :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by asrdjan »

barda wrote: možemo i sami :D
Ok, kako god bude, ja idem. Eto, možemo da spakujemo i Dejana :D
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by pedja »

Postoji li tamo neka mogućnost drugačijeg smeštaja osim šatora?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by barda »

pedja wrote:Postoji li tamo neka mogućnost drugačijeg smeštaja osim šatora?
Postoji na Tjentištu hotel Mladost: Hotel "Mladost" - ++387 (0)58 233-118 recepcija, 234-510 centrala, 233-136 upravnik
I brojevi NP Sutjeska ++387 (0)58 233-102 Uprava, 233 128 prodaja

Kao i na Pašinoj poljani http://www.tara-raft.com/planinski-turizam.html

Malo smo o tome pisali u ovoj temi http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=15&t=1077
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by asrdjan »

pedja wrote:Postoji li tamo neka mogućnost drugačijeg smeštaja osim šatora?
Ajd ako nešto više saznate (cenu i uslove), napišite ovde. Na Ribničkom jezeru sam i muku mučim sa prevarom zvanom 3G Internet, pa ne mogu puno da surfujem :( , a zanima me...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by pedja »

Odlicno, jos ako moze da se uklopi u ovu akciju tako da covek moye ljudski da odspava okupan :)

Kakva je situacija sa točenjem plina? Meni je na Samuraju relativno mali rezervoar tako da bi valjalo da mogu da dopunim.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by bluealek »

Vratismo se sa letovanja u Arbinju. Ni ja nisam siguran da ću na Zelengori pedalirati jer mi se obnovilo davno zaboravljeno škljocanje u kolenu, pa moram da vidim ovih dana kako okretanje pedala utiče na proces sanacije toga. U svakom slučaju, ako i ja kao i Peđa budem išao u 4x4 varijanti, svakako možete da računate da ću vam prevoziti stvari, a za koliko bajkera i bicikala kod mene ima mesta znaće se nakon konsultacija sa zainteresovanima ovde na forumu i nekim drugarima koji su bili sa nama u Arbinju, a takođe su izrazili interesovanje za polazak na Zelengoru.

Što se plina tiče, pretpostavljam da je Foča poslednja tačka gde bi se eventualno moglo računati na dopunu, ali i to bi trebalo neko ko je u toku da nam potvrdi.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by alazovic »

bluealek wrote:Što se plina tiče, pretpostavljam da je Foča poslednja tačka gde bi se eventualno moglo računati na dopunu, ali i to bi trebalo neko ko je u toku da nam potvrdi.
Pumpa na tjentistu! A dal' ima plina - mozda da kontaktirate ovu ekipu sa foruma?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by bluealek »

Drugari,

Hajde da se prebrojimo. Da vidimo KO je sve zainteresovan da krene, pa da smislimo da li postoji način da sve zainteresovane nekako prebacimo do Tjentišta. Samo je još 5-6 dana ostalo do samog događaja, tako da će vreme vrlo brzo proleteti.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by barda »

Evo da potvrdim da ja i Srdjan idemo dan ranije (u četvrtak 19.08.) i ostajemo do sledećeg četvrtka.

Ako Polar hoće na produženu varijantu ima taman jedno mesto za njega (dođe do NS, prepakujemo ga i idemo :D )

P.S. Uzeo sam ovih dana ovaj mali Cadac Safari roštilj na gas (http://www.cadac.rs/products/product.php?pid=262) tako da možemo praviti nešto u petak uveče, ili subotu... (ponesite neke kobasice, povrće, slaninice, ko je vičan možemo i hleb ispeći - :wink: http://cadacsafarichef.safarichefgrill. ... _chef.html)
A mesta u Jeepu će biti za bahaćenje sa stvarima :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by KUSHA »

Kraljevački ogranak dolazi samo još neznam u kom broju,imam nagoveštaj da bi ti moglo da bude pun auto.Mi bi smo najverovatnije u četvrtak posle podne krenuli.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by barda »

barda wrote:P.S. Uzeo sam ovih dana ovaj mali Cadac Safari roštilj na gas (http://www.cadac.rs/products/product.php?pid=262) tako da možemo praviti nešto u petak uveče, ili subotu... (ponesite neke kobasice, povrće, slaninice, ko je vičan možemo i hleb ispeći - :wink: http://cadacsafarichef.safarichefgrill. ... _chef.html)
A može Kusha (sada već po tradiciji) i palačinke da pravi :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by KUSHA »

Predpostavljam da ce mo stići u kasne sate u četvrtak.Moj saputnik ,za sada jedini sigurni Branko je planirao da se smestimo u hotel .U tom slučaju palačinke bi došle u obzir petak ujutru.Barda osmisli kako bi smo proveli vreme dok ne stigne ostatak ekipe.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by bluealek »

Ako bi ekipa iz Beograda krenula u četvrtak oko 17 h (ranije mislim da nije realno da se organizujemo), ne verujem da ćemo do Tjentišta stići pre 1-2 h noću, a tada teško da je moguće smestiti se u hotel. Inače ni ja nemam ništa protiv čvrstog krova nad glavom za prvu noć. Koliko se sećam od pre puno godina kada sam tamo bio, na Tjentištu postoji kamp, pa sam računao da ćemo u to gluvo doba samo da pobodemo šatore i da se ispavamo.

Pošto se niko iz Beograda više ne izjašnjava, pretpostavljam da bi ja svojim autom trebalo da prevezem Polara, Baneta (vanforumski lik) i Žileta (takođe nema nalog na forumu). Još uvek sam najskloniji ideji da ne nosim svoj bajk, jer treba neko da preveze stvari, snimi materijal za reportažu, a ni koleno u fazi oporavka nije pametno opterećivati nekim većim naporima.

Ako to nije konačan spisak učesnika iz Beograda molim da mi se to stavi do znanja, pošto je i Polar voljan da angažuje svoj auto ukoliko za time bude bilo potrebe. Zanima me i da li Peđa planira čitav put da pređe u Samuraju, pošto bi on eventualno mogao da vozi Čiroki ako bih se ja u poslednji čas predomislio i poneo bicikl. Mada, kada se ide na neistražen teren uvek je bolje imati konvoj od dva vozila nego ići jednim kolima.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Zelengora i njena jezera - 20-22. avgust

Post by pedja »

Mene u celoj priči ograničava samo dostupnost gasa jer imam relativno mali rezervoar. Namera mi je bila da krenem samurajem u obilazak upravo zato što jedobro da idu dva terenca, ali ako ne mogu da dopunim rezervoar, to je problem.

Bicikl ne mogu da poteram zato što nemam nosač na samuraju.
Post Reply