29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
pavle93
Posts: 14
Joined: 09 Jan 2010, 20:41

29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Post by pavle93 »

Pozdrav kolege freebikeri!

Gledao sam fotografije sa voznje oko Suve Planine, koju ste organizovali krajem marta. Veoma su mi se dopale, do sada sam dosta dobro utrenirao, imam volju i snagu da izvezem tu kilometrazu za jedan dan, pa vas pozivam da se pridruzite nasoj ekipi koja ce u 08:00 h ujutru krenuti iz Nisa sa drvenog mostica kod Cele Kule (bas odakle ste i vi krenuli). Za sada imam 4 bajkera koji su se prijavili.

U kratkim crtama:

DUZINA: 136,1 km

MESTO I VREME POLASKA: drveni mostic ispred Cele Kule u 08:00 h ujutro, tolerise se kasnjenje od max. 10 minuta

VREMENSKA PROGNOZA: http://www.weather2umbrella.com/sr/vrem ... 32472/2/1h

UKUPNA VISINSKA RAZLIKA: 2160 mnv

NAJNIZA/NAJVISA TACKA: 189 mnv u Nisu/604 mnv kod Babusnice

MAPA SA VISINSKIM PROFILOM:
http://ridewithgps.com/routes/128516

KONTAKT:
e-mail: pavle.specijalac@gmail.com
skype: pavle.randjelovic
MSN: pavle_randjelovic@msn.com

Ponesite neke pare, nesto za jedenje (za vas, svako nosi za sebe) i neku tecnost (vodu, sok, izotonik ili sta vec).

Planirano je da se, ukoliko se podje na vreme, u Nisu budemo oko 18:30-19 h

Tura nije kratka, zahtevnija je nego neka ravnicarska, tako da je moj savet da onaj ko nije do sad prelazio ovu kilometrazu u cugu ne polazi, jer ce da koci ekipu.

Toliko od mene, najbolje bi bilo da potvrdite vas dolazak na e-mail koji sam gore naveo (ili na pp, svejedno, jer mi i tako stize obavestenje na mejl), a za sve ostale informacije mozete mi pisati direktno ovde u temi.

Nadam se da cemo zajedno da napravimo jedno lepo druzenje na dva tocka!
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: 29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Post by Milan »

Pozdrav i tebi Pavle.
Rado bih krenuo na voznju da nisu pritisle obaveze. I gde baš četvrtak :wink: ?
Samo još 2 sugestije ako prihvatite: u Gadžinom Hanu idite pravo, preko Duge Poljane a ne desno na nov i manje zanimljiv put, i u selu Divljane skrenite levo prema manastiru, hrastu od preko 600 god, odmaralištu, umesto pravo.
I ukupan uspon je pogrešno postavljen jer smo mi imali oko 1800m a vi, ako ostanete pri ovoj najavljenoj putanji, imaćete oko 1550m. Sam pogled na profil će ti to pokazati jer neprecizno postavljena ruta koja gazi oštra uzvišenja i uvale kraj puta sabira te uspone kao ukupne.
Lep provod.
pavle93
Posts: 14
Joined: 09 Jan 2010, 20:41

Re: 29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Post by pavle93 »

Milane hvala.
Znam za novi put kroz Zaplanje, preko Krastavceta, ali isto tako znam da je put preko Duge Poljanje prohodan od skoro samo do Miljkovca (ima znak). Kako jedan drugar ide drumasem, ne bismo smeli da se uputimo preko ova dva navedena sela.
A sto se tice hrasta - naravno, hvala na obavestenju i podrsci!
Pozdrav!
Pavle Randjelovic
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Re: 29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Post by Fickey »

Jooj, samo da si javio dan ranije, imao bih celu ekipu odavde, nas petoro, al' vec smo isplanirali nesto po BIH.jbg, drugi put, Suvu planinu mi/ja moram obici Suvu Planinu ove godine, kad budemo/kad budete vi ponovo icemo, il' kad budemo mi dolazili do vas, zovemo vas. Samo da si dan ranije otvorio temu!
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
pavle93
Posts: 14
Joined: 09 Jan 2010, 20:41

Re: 29. jul 2010. - KRUG OKO SUVE PLANINE (opet :D)

Post by pavle93 »

Epa ja sam hteo u sredu, ali su za ovaj kraj najavljivali lose vreme. :(
Nema veze, ici cemo mi najverovatnije jos jednom kasnije, pa vas zovemo! :D
Post Reply