Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by KUSHA »

Ja pokušavam da na neki način idem svojim kolima ali sam, taško da se isplati.Ako bude mesta kod nekog u kolima to bi mi odgovaralo,a varijanta da idem sa Rajkom biciklom je krajnja nužda.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by Milan »

Informacija koja je za mene novost je da u domu nema nista od hrane. Na raspolaganju nam je kuhinja a u prodaji imaju samo piće.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by barda »

Nadam se da će nam Kusha praviti palačinke (ako mu se jaja ne razbiju uzput :lol: )
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by arxmilan »

eh dok vi razmisljate o detaljima meni je i dalje odbrana diplomskog u glavi...vreme je da dobijem neke jos titule xixixi.tako da cu ja u popodnevnim casovima osmog jula braniti diplomski, otici u tempo kupiti bilo sta i samo da pobegnem iz ovog pakla sa vama u zezanje pa ako bog da srece da to i zalijemo tamo, a bogami i kad se vratimo jos vise, taman mozak da restartujem posto jos nisam svestan bukvalno ni dokle sam stigao !!! :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

Ključna informacija za pravljenje konačnog rasporeda po kolima iz Beograda je da saznamo

da li idu Boško i Milanov drugar?

Ako pođem od pretpostavke da će se Buca sa Bardom dogovoriti gde i kako da ga pokupe, ostaje samo da vidimo da li se ostatak ekipe pakuje u dva auta (Polarov i moj) ili jedan (samo moj). Voleo bih da imamo uslova da pokupimo i Kušu usput.
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by Blaza »

Milan wrote:Informacija koja je za mene novost je da u domu nema nista od hrane. Na raspolaganju nam je kuhinja a u prodaji imaju samo piće.
pretpostavljam sa sporetom i friziderom, i dali smestaj ostaje 5e po danu ako je takva situacija?
pozz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

Naravno. To je prilično uobičajena situacija u planinarskim domovima - domski restrorani su tekovina novijeg datuma, još uvek prilično nerasprostranjena (posebno u tavim zabitima). Budi srećan da imaš kupatilo i toplu vodu.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by barda »

Novi Sad kreće oko 4:30 i kupi Bucu (verovatno u Smederevu), tako da mislim da je glupo da se čekamo u Beogradu, pa vi čekate nas da se spakujemo u Smederevu....

Čujemo se posle Smedereva, pa možda se spojimo na nekoj pauzi za kafu! Ili na granici :D

Sve u svemu vidimo se u petak!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by KUSHA »

Još jedan razlog da mi ostavite jedno mesto su palačinke.Materijal možemo kupiti usput a za jajca ne brinem kad tast vozi kola.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

Evo konkretnog predloga za raspored:

Ninja i drugar prime kod sebe još Blažu (rekoše da ima još jedno mesto slobodno), ja pokupim Polara i Milana i negde usput skupimo i Kušu. I to je to.

Što se mesta za okupljanje tiče, moj predlog je da to bude poslednja velika Lukoil pumpa pred granicu, koja se nalazi u Vranju, jer ću tu da dosipam plin (nije daleko od magistrale, izađete desno i krenete ka centru grada i eto pumpe posle manje od kilometar).
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by ninja2 »

moze.... neka me kontaktira blaza da se dogovorimo oko zbornog mesta
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by arxmilan »

Nemoj pasose da zaboravite verovatno ce nam trebati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by alazovic »

Ajd lud provod...

Ja moram da radim u petak, nema šanse da uzmem slobodan dan jer sledeće nedelje uzimam odmor i palim u Greece...
Razmišljao sam čak da dođem u petak uveče u Dom, ali petak je na subotu, smena je i biće extra gužve na makedonskoj granici!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by sssasa »

....ne zaboravite zelene kartone i vozaci da imaju medjunarodne vozacke dozvole. Makedonci vole da zezaju oko tih sitnica. Ako se automobili ne vode na vas treba i ovlastenje za upravljanjem vozala van granica od vlasnika.....cisto da podsetim ljude i na te formalnosti.... e da putarina u makedoniji na tom sektoru je negde oko 85 denara (60 denara jedan jevrej)
Inace moje prisustvo jos uvek visi na tankoj niti jer vlasnici automobila koji bi eventualno isli na turu ovaj vikend su listom zauzeti tako da mi je prevoz sporan:cry:
sutra popodne definitivno znam situaciju pa ako imate eventualno neko mesto u gepeku a ja se ne snadjem neka to bude u prednajavi za mene :roll: bilo bi mi zao jaaako da me nema na ovoj turi
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by barda »

Sada malo kopam po internetu i postajem svestan gde idemo - na Solunsku glavu (2540m) i Jakupicu koji je četvrti vrh po veličini u Makedoniji (planine u Makedoniji) - najviši Korab (2764m)

Čak ni Crna Gora nema takav vrh (Najviši vrh Crne Gore je Zla Kolata na Prokletijama sa nadmorskom visinom od 2534 m. Jedan od najpoznatijih vrhova Crne Gore je Bobotov kuk na planini Durmitor, koji se nalazi na visini od 2523 m)

U Bosni najviši vrh je na planini Maglić. Najviši vrh planine je Veliki Vitao (2.396 m), dok je vrh Maglić na 2.386 m nadmorske visine

Najviši vrhovi hrvatskih planina:
Dinara Dinara 1831
Kamešnica Konj 1809
Biokovo Sveti Jure 1762
Velebit Vaganski vrh 1757

Najviši vrhovi Srbije su:
Đeravica 2.656 m Prokletije
Crni Vrh 2.585 m Šar planina
Gusam 2.539 m Prokletije
Bogdaš 2.533 m Prokletije
Žuti Kamen 2.522 m Prokletije
Ljuboten 2.498 m Šar planina
Veternik 2.461 m Koprivnik
Crni Krš 2.426 m Prokletije
Hajla 2.403 m Hajla
ali ako se uzme u obzir da je najpristupačniji vrh na dostupnoj teritoriji ipak Midžor ( 2169 m )

Dođe se do zaključka da je ovo stvarno jedan izvanredan izlet i putem dostupan za planinski bicikl :D

P.S. Sloveniju sam izostavio :wink: (najviši vrh: Triglav (2864 m))
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Locked