Kroz sela Mačve pa do Tršića

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Kroz sela Mačve pa do Tršića

Post by Fickey »

Jedna najava! Planiram sledeći vikend, ustvari sledeću subotu, to je 22.5, lepu jednodnevnu turu do Tršića, taman da posetim Vukovu kuću. Idem sa dva frenda, tako da ko hoće s' nama da pedalira nek' se javi. Tura je lepa, mislio sam da krenemo iz Bogatića, pa lagana voznja do Loznice i Tršića, vozimo kroz sela Mačve i izbegavamo magistralu, malo pored Drine i tako. U jednom pravcu ima nekih 50-tak kilometara, u odlazku će sve biti asfalt, ali pri vraćanju kući, imam ideju da se odvojimo kod Čokešine i da se spustimo u Petkovicu (to je nekih 15-tak kilometara offroada po Ceru), nema zahtevnijih uspona, taman da obiđemo i manastir u Petkovici. Ova deonica je lepa, vozio sam par puta do Loznice, priznajem prvi put idem u Tršić bajsom, al' ćemo se snaći uz navigaciju! :D Ovaj vikend sam odustao od FG Maratona, jer planiram dvodnevnu voznju do Bajine Bašte (340 km u obadva smera), tako da ću ,,svratiti'' to Tršića, da vidim kuda se ide. Detaljan plan:
Polazak iz Bogatića oko 9h, lagana voznja kroz sela do Loznice, moramo malo voziti po magistrali. Kad stignemo u Tršić, nije bitno kad jer ćemo polako i opušteno pedalirati, tu malo da posetimo Vukovu kuću itd, tamo se dogovorimo kad krećemo kuci. Dolazimo do Čokešine i penjemo se na Cer offroad putem, zatim, spuštamo se u Petkovicu (kod manastrira), tu pravimo pauzu (pravićemo ih i na Ceru, jer ima stvarno lepih predela), i zati se spuštamo ponovo u Mačvu i pedaliramo lagano do Bogatića!
To je to ukratko, nekih 100+km u obadva smera. Ako neko ima zelju da ide na ovu jednodnevu turu, nek' se javi. Ako neko hoće detalje nek' me kontaktira: :D
0638712339
skype: fickey.filipovic
WLM / email: fickey.filipovic@gmail.com!
pozdrav! :D
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Re: Kroz sela Mačve pa do Tršića

Post by Fickey »

OTKAZANO ZBOG VREMENA!!! :cry:
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
Post Reply