Prvi maj - Banat i ostalo

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Momir
Freebiker
Posts: 29
Joined: 02 Feb 2005, 20:09
Location: Beograd
Contact:

Prvi maj - Banat i ostalo

Post by Momir »

Nešto razmišljam da odcikliram do jedne vikendice kod Bele Crkve, i
da tamo boravim par dana. U stvari, vikendica bi mi bila kao neka baza
za vožnje po okolini, a i želeo bih da konačno posetim NP "Beušnica" u
Rumuniji.

Ako je neko zainteresovan da ide sa mnom, ili, ima neku
dopunu/prepravku/update ovog plana, neka se javi pa da se dogovorimo.

Gledam danas prognozu, izgleda da će vreme biti sunčano i toplo, taman
da natenane pripremim i konzumiram moj specijalitet -opušteno banatsko
biciklliranje za dve/tri/x osoba sa prelivom od plavog neba.

Momir
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by VladaS »

Bas mi nedostaje da spojim par dana na biciklu, zaboravih na takvu ishranu od prosle godine, tako da Momire eto me, idemo da probamo biometrijski specijalitet.
User avatar
Momir
Freebiker
Posts: 29
Joined: 02 Feb 2005, 20:09
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by Momir »

Plan je sledeći:

Polazi se u petak, 30. aprila u 8 sati ujutru, mesto sastanka je silazak sa Pančevačkog mosta, znači banatska strana.

Petak:
Vozimo bicikle do Kajtasova, idemo nasipom koliko možemo. Taj dan prelazimo 90 kilometara, onako polako, oopušteno, sa stajankama za pauze i pauzama za stajanke.

U zavisnosti od toga koliko nas bude, spavamo ili u vikendici ili u šatorima u dvorištu vikendice što ne bi trebalo da bude problem jer je vremenska prognoza više nego dobra.

Subota:
Ujutru, kada se dogovorimo ustajemo, ostavljamo opremu u vikendici i idemo do graničnog prelaza sa Rumunijom koji je udaljen oko 21 kilometar i onda idemo do NP "Beušnica" koji je odatle udaljen petnaestak kilometara. Tu boravimo koliko želimo, i pre mraka se vraćamo do Kajtasova na odmor.

Nedelja:
Ujutru krećemo za Beograd gde stižemo posle podne-uveče.

Hranimo se po prodavnicama i trafikama, po želji. Tempo vožnje će biti više nego pristupačan, nigde ne žurimo. O ostalim detaljima se dogovaramo na licu mesta.

Za kontakt: 060/726-7-726
shurda@gmail.com


Momir
stolex
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2009, 16:23
Location: Nis/Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by stolex »

Ja planiram slicnu turu do Rumunije, ali jos uvek cekam da mi zavrse novi pasos, a i za voznju sam slobodan samo vikendom :(.

Ocekujem izvestaj o interesantnim objektima koje ste posetili.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by shebez »

Odlicna tura, tako vam zavidim, mene muci petak (radim), crveni pasos (jos uvek imam plavi) a tako bi rado se provozao sa vama...
A i da sam to uklopio imao bi mozda problem sa ponedeljkom dolaze mi majstori kuci nesto da rade, pa mora da se pripomogne malo... :cry:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by shebez »

Dok se momci ne odmore i ne podele fotke i par redova teksta sa nama evo jedne fotke koju sam dobio od Rajka. Rajko se potrudio da ih presretne na njihovom putu...
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Momir
Freebiker
Posts: 29
Joined: 02 Feb 2005, 20:09
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi maj - Banat i ostalo

Post by Momir »

shebez wrote:Dok se momci ne odmore i ne podele fotke i par redova teksta sa nama evo jedne fotke koju sam dobio od Rajka. Rajko se potrudio da ih presretne na njihovom putu...
Image
Sleva na desno, stoje: Marko, Vlada, Momir, Snezana, Nesa, Spasa
Čuče: Rajko, Ed

Slikano u Kovinu, gde se grupa podelila. Vlada, Snežana i ja smo ispratili Kanađanina Eda do Banatske Palanke i skele, ostali su se vratili.
Post Reply