Kukavica - 15-16. maj

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Kukavica - 15-16. maj

Post by Milan »

Samo da se vratim na program i to sta je predlog starta i cilja za vožnju po Kukavici. U razgovoru sa čovekom iz elektrane dogovoreno je da kola mogu da se ostave na njihovom parkingu tako da bi to bio i start naše vožnje. O različitim varijantama obilaska kanjona dogovaramo se na samom polasku pošto je Vucjanka ta koja ovih dana diktira maršrutu. Danas je bilo ovako http://img683.imageshack.us/i/ssa57018.jpg/.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by bluealek »

Milane, i ja sam hidrocentralu imao na umu što se tiče mesta gde bismo ostavili kola. Izvinjavam se što još nisam sklepao zvaničan program, zaista sam u neviđenoj gužvi u poslednje vreme. U međuvremenu možemo ovde da se dogovaramo oko ture. Treba da vidimo pošto je prenoćište u domu na Kukavici i da se najavimo. Jesi li možda kontaktirao nekoga gore?
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Milan »

Vec sam spomenuo da sam kontaktirao ljude iz doma "Preka Voda" i obecali su nam cenu od 250 din po osobi. Dom je sa vojnickim krevetima, čistom posteljinom, toplom vodom za tuširanje, upotrebom kuhinje. Možemo da organizujemo neku zajedničku večeru ali o tome kasnije kada vidimo brojno stanje. Inače u domu uvek ima dovoljna količina različitog pića.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by ZoranV »

Vec sam spomenuo da sam kontaktirao ljude iz doma "Preka Voda" i obecali su nam cenu od 250 din po osobi
Jel to ugovorena cena ili je standardna cena za noćenje? Deluje mi privlačno ta Kukavica ali iz planinarskog ugla, pa se možda odlučim da odem sad za praznik tamo.
Još jedno pitanje, vi hoćete da ostavite kola kod centrale, a da li se može kolima doći do doma i da mi on bude polazna tačka?

Buca
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Milan »

To je dogovorena cena za grupu a kolima je nemoguce popeti se do doma iz pravca Vucja sem ako to nije terensko vozilo. Mozda neki pokusaj iz Vranja.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by ZoranV »

OK hvala na odgovoru!
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by sssasa »

...gledao malo kukavicu i okolinu na googlu earth...cudilo lepotilo. Znaci eto mene u najavi. Verujem da samo neko zesce sranje moze da me spreci da uzivam ta dva dana. Iako je poprilicno daleko od naseg dvorista"kucaja" verujem da ce biti dosta ljudi i samim tim voznju uciniti prijatnijom...koje je to zadovoljstvo ako nemas sa kime da ga delis :)
...pratim forum do daljnjeg :arrow: i cekam konacan dogovor :mrgreen:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by barda »

U dogovoru sa Grujom iz Leskovca, pronašao sam društvo i domaćina koji bi nas ugostio dva dana pre ove zvanične ture i pokazao tajne Radan planine!

Dakle, plan je da krenem iz Novog Sada u četvrtak 13.04. u jutarnjim časovima i budemo u Borincima popodne gde bi proplaninarili do Petrovog vrha, prespavamo kod Gruje u vikendici i u petak napravimo krug po Radan planini sa obilaskom vodopoda Ripivoda i najvišeg vrha Šopota. U subotu se priključujemo ostatku ekipe...

Ja tražim još dvojicu koji bi mi pravili društvo u kolima bilo iz Novog Sada ili Beograda :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by arxmilan »

ljudi zaboravili ste na Fruškogorski MTB maraton koji je 16 maja, koliko god Kikavica bila lepa, lepo je družiti se i sa ostatkom sveta.

http://www.facebook.com/#!/event.php?ei ... 314&ref=mf
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

barda wrote:Dakle, plan je da krenem iz Novog Sada u četvrtak 13.04. u jutarnjim časovima i budemo u Borincima popodne gde bi proplaninarili do Petrovog vrha, prespavamo kod Gruje u vikendici i u petak napravimo krug po Radan planini sa obilaskom vodopoda Ripivoda i najvišeg vrha Šopota. U subotu se priključujemo ostatku ekipe...
Evo kmz fajla u kome je predstavljen plan obilaska Radana.
Takođe, ne mora se broj ljudi ograničiti samo na Bardinu ekipu, ako ima još onih koji bi želeli doći, neka se jave slobodno.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by bluealek »

Društvo, izvinjavam se na neaktivnosti na forumu prethodnih dana, ali bio sam proteklih 6 dana na području Tare i Zlatibora snimivši pritom oko 500 km šumskih puteva, pritom samo dva dana u dodiru s internetom. Oficijelnu najavu na sajt za Kukavicu nisam stigao da postavim, ali i na osnovu ovog dogovora na forumu čini mi se da vam je sve jasno.

Milane, znam da se termin preklapa sa Fruškogorskim maratonom, ali meni je to na žalost jedini slobodan vikend u maju, tako da ako to tada ne odradimo, verovatno nećemo odraditi uopšte (ili će možda moći da se odradi bez mog učešća). Verujem da je tebi interesantan FG maraton, ali isto tako verujem da ovde ima više ljudi koji bi se u dilemi između dotičnog i onoga što planiramo za Kukavicu, opredelili za Kukavicu...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by barda »

barda wrote:U dogovoru sa Grujom iz Leskovca, pronašao sam društvo i domaćina koji bi nas ugostio dva dana pre ove zvanične ture i pokazao tajne Radan planine!

Dakle, plan je da krenem iz Novog Sada u četvrtak 13.04. u jutarnjim časovima i budemo u Borincima popodne gde bi proplaninarili do Petrovog vrha, prespavamo kod Gruje u vikendici i u petak napravimo krug po Radan planini sa obilaskom vodopoda Ripivoda i najvišeg vrha Šopota. U subotu se priključujemo ostatku ekipe...

Ja tražim još dvojicu koji bi mi pravili društvo u kolima bilo iz Novog Sada ili Beograda :D
Ponuda još važi za ova dva slobodna mesta!

Ako Novi Sad i Beograd zabušavaju, primam putnike i dalje usput - Požarevac, Ćuprija, Paraćin... :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
draganpn
Posts: 10
Joined: 28 Mar 2010, 18:53

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by draganpn »

Pozdrav za sve od Paraćinaca za one koji odluče da budu tam ge treba da bidnu 15 i 16 maja.Mi se spremamo da sve to zgazimo biciklama od Paraćina na tam i od tam na ovam pa ko preživi.Za sada kao vođa kljucam,ove moje drugare u mozak kako bi smo ovo izveli.A OVO SE MOŽE URADITI JEDINO BEZ MOZGA JER ON SAMO U PROTIVNOM SMETA.Koliko će nas biti nezna se ni kao dal će uopšte da se dovučemo do tam,šalim se svakako dolaze minimum pet čoveka pa kar došli četvoronoški ili dopuzali sve jedno nam je.Vidimo se opet i nemo neko da mi spominje loše vreme lično ću se naljutim na njega mada od toga nemam ništa.Aj se vidimo bre.
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by lesandro »

Frushkogorski maraton je super ali na ovu stranu nisam nikad bio! A kazu da je mlogo ubavo!
Tako da se ovom prilikom prijavljujem i imam prevoz :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by bluealek »

Društvo, za nas koji krećemo iz Beograda moja je ideja da krenemo VEOMA rano ujutro u subotu 15. maja, već oko 5 h, ako krećemo u subotu. Alternativa bi bila da krenemo već u petak posle podne, pa da tamo negde pored Vučjanke dignemo šatore, ako ima zgodno mesto. Ja nisam bio, pa će to morati da nam kažu oni koji jesu i da nam po mogućnosti dostave i tačan waypoint mesta za šatore, jer ćemo verovatno stići po mrklom mraku i teško da ćemo na licu mesta sami moći da provalimo bilo šta.

Što se prostora u kolima tiče, meni se za sada prijavio jedan interesent za prevoz u mom autu, tako da računam da imam još par mesta u ponudi. Ako ostavljamo kola kod hidroelektrane znači da u oba smera nema više od 600 km, ali treba računati i da, na žalost, plaćamo OBE pune putarine za autoput u OBA smera (Beograd - Niš i Niš - Leskovac), tako da uz plinadžijski srk mog četvorolitraša za aerodinamiku koju daju jedan do dva bajsa na krovu i par komada pozadi kalkulacija za konfiguraciju s četiri čoveka u ekipi teško da može da bude manja od 2100 dinara po čoveku.

Šta je tu je - oduvek je kod tih daljih lokacija gro cene odlazilo na prevoz, dok je trošak prenoćišta bio neka simbolika.
Locked