Kukavica - 15-16. maj

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by bachaman »

Au koji preokreti u organizaciji se izdeshavashe u poslednjih par dana...
Ja se josh dvouim, da li da krenem. U petak 14og mi je rodjendan, a drushtvo ochekuje neku zurkicu ili minimalno sedeljku,
uz obilno oblokavanje alkoholom, pa mi se sve chini da u subotu ujutru necu moci da hodam, a ni pedalam, a kamoli vozim auto :D
Danas/sutra cu josh da vidim, pa ukoliko odustanjem od pojenja wolova :) javicu se.
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by lesandro »

Napravio sam preliminarni dogovor sa Neshom za polazak u petak. No, treba nam jos jedan saputnik da bi put bio finansiski prihvatljiv. Molio bih one ljude iz Beograda koji su se javili Saletu da jave koliko ih ide, ima li ih viska negde....
Sve ovo da bi se organizovali i javili Milanu brojno stanje i napravili dogovor oko eventualnog sastanka na toj petlji u Nishu
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

Zdravo svima!
Danas sam proveo dosta vremena u kanjonu Vučjanke. Vodostaj je idealan za šetnju celim kanjonom, mesto za kamp sam obeležio i fotografisao.
Nije idealno, ali mislim da ima mesta za najmanje 5-6 šatora, a možda i više ako se postave jedan uz drugi.
Inače, danas sam se iznenadio kada sam video virove, voda u njima je izuzetno bistra, obično je mutnija. To sam prvi put video u životu i mislim da je
sada idealno obići kanjon.
Dužina kanjona je malo preko 2,5km, to se može preći za oko sat i po - dva bez žurbe, sa stajanjem za fotografisanje i kraćim pauzama za odmor. Ja i drug
smo danas duže šetali pošto je on imao malo problema oko nekih prelazaka preko stena, ali sam siguran da freebikerima nikako neće trebati više od tri sata,
a i to mi se čini puno, da obiđu kanjon.
Daću vam link do treka koji sam snimio, ali nije sređen uopšte, mada trek za kanjon nije potreban jer vas sam kanjon navodi gde ići, ne postoje dva puta kroz njega.
U fajlu se nalaze i tačke Poz1 i Poz2, mada su to tačke na rastojanju manjem od 10 metara, gde je mesto za koje mislim da se mogu postaviti šatori.
Nije baš sjajno, ali u blizini nema bolje opcije. Evo kako izgleda:

Ovi travnati platoi su jedino zgodno mesto za šatore

Iz drugog ugla, tačka poz2

Tačka poz1

Na slikama izgleda da ima malo mesta, ali je ipak dovoljno za 5-6 šatora.

Još jedna stvar, ne znam da li je Milan mislio da se nalazite na petlji u petak ili u subotu... ako je mislio u subotu, onda to ne odgovara onima koji dolaze u petak. :)
U tom slučaju, ja mogu da vas sačekam u Vučju i da vas odvedem do mesta za kamp, žao mi je što ne mogu da vam ponudim smeštaj u Leskovcu, ali nemam gde da smestim više od jednog čoveka.
To je za sada od mene, biće sutra, nadam se, fotografija iz kanjona, da vidite šta vas čeka u subotu!

P.S. Iz Leskovca idemo samo ja i moja devojka... dakle, samo dvoje!
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by KUSHA »

Grujo imali u Vucju neki privatan smestaj oko 500 din.U Prolom banji sam nalazio za 400 din.Ako bih nasao tako nesto ne bi rasklapao sator.Za sada dolazimo sigurno dvijica za treceg cu znati do sutra uvece.Mi dolazimo u petak vece.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

Ne znam, nisam se raspitivao. Ali trebalo bi da se moze prenociti u hotelu "Vlaina", međutim čuo sam da cene nisu pitome ali to su bile cene hrane, za smeštaj opet ne znam!
Probaću da saznam nešto sutra.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by x3m_optimus »

Pozdrav svima! Ne znam da li ste i vi imali problema na forumu kao i ja, da kad ga otvarate iskace neki dosadni virus :x Uglavnom, evo da se javim i ja, da kazem da necu mognem da idem jer je u subotu (trebalo bi biti) otvaranje skejt parka u Novom Sadu, pa cu sa ovim mojim jumper-ima da idem tamo...

Lepo se provedite! Nadam se da ce vas posluziti lepo vreme :D
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

KUSHA wrote:Grujo imali u Vucju neki privatan smestaj oko 500 din..
Danas sam zvao informacije i dobio telefon hotela "Balkan" u Vučju (za Vlainu nemaju), da bi na kraju ispalo da sam dobio poljoprivrednu apoteku! :shock:
Telefon hotela "Vlaina" nikako ne uspevam da nađem.
Iskoristio sam priliku i porazgovarao sa apotekarkom i rekla mi je da u Vučju nema drugog smeštaja osim u hotelu Vlaina i da niko
ne izdaje sobe jer nemaju turističku delatnost uopšte.
I sada ostaje problem naći telefon hotela Vlaina... videću šta još mogu da učinim u toku dana...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by shebez »

Gruja wrote:Telefon hotela "Vlaina" nikako ne uspevam da nađem.
Mozda pomogne... :roll:
Na uzvodnom udaljenju od oko sedam km od prvog prihvatnog punkta, od "Vučjanke", na novom erozionom proširenju, u srcu planine, izgrađen je moderan hotel "Vlaina" "B" kategorije (telefon 016/87-279). On raspolaže sa 77 postelja i 590 sedišta u dva restorana, kafani i na terasama, i savremeno opremljenom kuhinjom, kapaciteta 1.000 obroka.
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/kukavica.htm
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Polar »

Koga zanima koliko košta prenoćište u hotelu Vlaina evo telefona:

Kontakt informacije:

Telefon: +381 (0701) 110-158; 110-159;

Mobilni telefon: +381 (63) 102-88-16; (64) 18-58-807;
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

shebez wrote:
Gruja wrote:Telefon hotela "Vlaina" nikako ne uspevam da nađem.
Mozda pomogne... :roll:
Na uzvodnom udaljenju od oko sedam km od prvog prihvatnog punkta, od "Vučjanke", na novom erozionom proširenju, u srcu planine, izgrađen je moderan hotel "Vlaina" "B" kategorije (telefon 016/87-279). On raspolaže sa 77 postelja i 590 sedišta u dva restorana, kafani i na terasama, i savremeno opremljenom kuhinjom, kapaciteta 1.000 obroka.
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/kukavica.htm
To sam i ja našao, ali nije bilo signala, verovatno ne radi taj telefon.

Polar, gde si našao te informacije? Jesi li zvao, da li su u funkciji ovi brojevi?
Ja čekam jedan poziv od svog rođaka koji možda zna, ali nema ga još da se javi, ali ako su ovi telefoni dobri onda i nema potrebe.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by bluealek »

x3m_optimus wrote:Pozdrav svima! Ne znam da li ste i vi imali problema na forumu kao i ja, da kad ga otvarate iskace neki dosadni virus :x
Nema razloga za brigu - bilo u par navrata, ali malopre sam proverio fajlove na serveru, čisti su. Drugi put je očišćeno mnogo temeljnije (prvi put sam prevideo da su i oglasi php aplikacija, pa se verovatno odatle ponovo raširilo), tako da ne bi trebalo da se povrati. Za svaki slučaj FTP pristup sam dao i najvećem domaćem ekspertu za viruse Krisu Laziću, tako da ćemo se na svaku eventualnu novu pojavu obrušiti sa svom silinom antivirusnog znanja.

U svakom slučaju, možete mirno da koristite forum, jer čak i kada bi se povratila zaraza (što se nadam da ovoga puta neće), svi oni koji imaju na mašini antivirusni softver su efikasno zaštićeni od infekcije.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Milan »

Ljudi jos jedna informacija. U kontaktu sa upravnikom doma dogovorili smo spremanje gulasa za veceru i omlet sa slaninom za dorucak, naravno samo za one koji to hoce. Mislim da ce nam omoguciti da Kuša bude glavni majstor večere.
Dajte iz Beograda ili Novog Sada ako još ima interesenata, koji nemaju prevoz, osim Neše i Lesandra da se jave kako bi popunili njihov auto.
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by lesandro »

Milane, popunili smo auto, Polar ide sa nama. Malopre mi se javio jos jedan covek (Filip) i on bi isao svojim kolima.
Mislim da je on raspolozen da jos nekoga poveze. Za sada nas je cetvorica na brojnom stanju. Krenuli bi petak oko 4. Kakav je dogovor za cekanje u Nishu?
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Milan »

Da li ima jos nekoga da ide sa nama na voznju a da se nije ovde na forumu oglasio?
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kukavica - 15-16. maj

Post by Gruja »

Na žalost ispostavilo se da i ja ne mogu da idem na vožnju.
Moja devojka je juče povredila koleno i sada je u zavojima, mora da miruje tako da ja moram da budem uz nju.
Njoj samoj je teško palo sve to jer je zadnje dve nedelje samo o ovoj vožnji pričala i jedva čekala da krenemo.
Ipak, ja sam vam na raspolaganju danas za svaku pomoć koja vam treba, da se nađemo da bi vas uputio do mesta kampovanja
ako kampujete ili bilo šta drugo što je u mojoj moći.
Sutra ću doći na start i ostaću kod automobila sa biciklima dok šetate kanjonom, a posle ću odvoziti nekih 10-ak km sa vama i
vratiti se nazad.
Moj telefon je 063/1110335
Locked