Starica - pešačka tura 13. marta

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Starica - pešačka tura 13. marta

Post by bluealek »

Drugari,

Na žalost na Miroču 14. marta još uvek neće biti uslova za opušteno dvotočkaško kotrljanje, ali će zato u šumama severozapadno od Majdanpeka dan ranije moći da se napravi jedna lepa šetnja, koja će obuhvatiti puno opuštajućih šumskih stazica, izlazak na stene Starice i zabacivanje dalekih pogleda, obilazak jednog ponora i prolazak kroz lep klanac koji od njega vodi do najlepše pećine u Srbiji, Rajkove, kao i obilazak same pećine (oni koji su prošle godine išli na Šomrdu u dvodnevnoj varijanti su bili). Više detalja imate na:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/starica.html

Ako ste zainteresovani javite se Goci što pre, ili još bolje, svratite u sredu nešto pre 19 h u Železničar (sala opštine Novi Beograd), prijavite joj se i uplatite članarinu za 2010. godinu.

Da uplatite članarinu vas pozivam ne samo zbog formalnih razloga da bi spisak učesnika bio "čist" u svetlu novih, oštrijih propisa koje donosi novi zakon o turizmu, već i zbog toga što je 17. marta izborna skupština u Železničaru, gde pravo glasa imaju članovi sa plaćenom markicom za tekuću godinu. Mislim da je krajnje vreme da sadašnja garnitura koja upravlja Železničarom ode, jer ćemo posle toga svi malo lakše disati (svakako neće biti nekih oblika diskriminacije i interesnog protežiranja kojih je do sada bilo).
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by bluealek »

Goca je minibus praktično popunila, ali ako ima interesenata, možemo da potegnemo i moj auto za izlet na Staricu. U tom slučaju računajte da imamo slobodna još 2-3 mesta.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by držnedaj »

a jel mora da budemo članovi nekog planinarskog društva da bi pohodili Staricu? ili samo železničara ili ldp, dss i ostalih. Ako je tako onda je to diskriminacija planinarskih prava po prirodnoj osnovi. Šalim se naravno, samo pitam, jer ja volim da budem ničiji član, barem što se planinarskih društava tiče, a pritom ne zaostajem u planinarskim pogledima. i :mrgreen:
poz...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by bluealek »

Držnedaj, potpuno te kapiram i slažem se. Živimo u jednoj prokleto birokratizovanoj civilizaciji. Za vožnju u mom autu ne moraš da budeš drug član SPS-a 8). A za Gocin minibus najbolje da pitaš Gocu.

Što se izbora u Železničaru sledeće srede tiče, molio bih sve one koji nameravaju da se odazovu mom apelu da izađu na glasanje (SVI, SVI, SVI... 8) ) da svrate SUTRA u Železničar i uplate članarinu. Oni koji su već članovi, a imaju markicu za 2009. godinu, mogu da glasaju i bez uplaćene markice za ovu godinu, jer po statutu ona važi do 1. maja 2010.

Šta imate od toga što ćete pomoći da se u Železničaru promeni vlast? Za početak, imaćete svog čoveka u upravi koji će učiniti koliko je u njegovoj moći da se eliminišu razne nebuloze iz funkcionisanja istog, a gotovo je sigurno i da ćete imati neke konkretne koristi, u vidu dobijanja popusta za fribajkere pri nabavci outdoor opreme u nekim od bolje opremljenih domaćih prodavnica (uglavnom zavisi od masovnosti odziva na glasanje i od krajnjeg ishoda glasanja).
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by arxmilan »

Da, ja sam zbog ovoga morao da se učlanim u planinarski savez :evil: , upravo zbog odbijanja !!!
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by držnedaj »

Ok. Nisam član sps-a tako da ako ima mesta u autu računaj na dvoje. Maja i Nikola, sretali smo se na raznim mestima, a i bili na Goču, kao novajlije, tako da valjda znaš ko smo. Eto ako ima mesta pridružujemo se. Ako ne, drugi put.
Ja sam se učlanio u radnički takodje zbog nekih povlastica a učlanio sam se u novembru a onda su mi rekli da mi to članstvo važi do januara. A kad sam ih pitao šta i kao ništa nisu rekli.
Inače železničar se pretvorio u turističku agenciju, i to lošu. Stalno se ljudi žale a oni ne odgovaraju. To je moje mišljenje do koga sam došao pričajući i družeći se sa ljudima iz tog kluba. Nije mi namera ikog da vredjam.
A što se tiče učlanjenja možda i to uradimo da pomognemo "svoje" na vlasti. Medjutim svi koji dodju na vlast, iskorišćavaju to prvenstveno za svoje ciljeve pa tek onda misle na zajednicu, a možda ni tad. No to su problemi druge prirode kojima ovde na forumu nije mesto.
Eto ako ima mesta pridružujemo se, nećemo reći planini iz kog smo društva.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by bluealek »

držnedaj wrote: Inače železničar se pretvorio u turističku agenciju, i to lošu. Stalno se ljudi žale a oni ne odgovaraju. To je moje mišljenje do koga sam došao pričajući i družeći se sa ljudima iz tog kluba. Nije mi namera ikog da vredjam.
Da, turističku agenciju kojom je zavladao jedan interesni klan koji ucenjuje, šikanira i podmeće svima onima koji nisu uz njih i učinili bi SVE da očuvaju vlast, ne prezajući čak ni od pretnji. Za njih su tu velike pare u igri, jer je reč o ljudima koji ne rade ništa sem toga i koji za turistička putovanja koja su organizovali po belom svetu svake godine u džep gurnu enormnu lovu a da za to nikome ne polažu račune. Zato i apelujem da učinimo koliko je u našoj moći da tu ekipu razvlastimo i vratimo tom društvu ugled koji je nekada uživalo, uz upravu sastavljenu od ljudi koji su to društvo gradili i bili tu daleko pre nego što su se ovi padobranci pojavili i uzurpirali svu vlast. S obzirom da je njihov "krizni štab" takoreći u permanentnom zasedanju od trenutka kad su shvatili da postoji neka konkurentska lista, nijedan prljavi potez me od njih u narednih 8 dana koliko je ostalo do izbora ne bi iznenadio. Zato mislim da bi bilo bolje da, čak i ako imate markicu za prošlu godinu, dođete sutra u Železničar da uplatite markicu za tekuću, jer ovima mislim da može ladno da se ćefne da bace postojeći statut pod noge (ili da ga krišom na nekoj svojoj tajnoj sednici ovih dana promene) i da fizičkom silom iduće srede sprečavaju ljude bez nove markice da uđu u salu.

S obzirom da nas ovde na forumu AKTIVNIH ima preko 400 (računam samo one koji su učestvovali u diskusijama), valjda ne očekujem previše ako kažem da bi bilo lepo da nas se bar pedesetak pojavi na glasanju 17. marta da podrže zajedničku stvar?
User avatar
MareErceg
Posts: 35
Joined: 15 Feb 2010, 20:41
Location: Bgd

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by MareErceg »

Kapiram od prilike celu pricu, mada nisam upoznat ko su likovi na "vlasti" u
Zeleznicaru....
Ja sam u Pobedi , a ako mogu da pomognem...eto me 8)
Pozdrav :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by barda »

Nisam znao da i u planinarskim društvima dolazi do borbe za vlast, prevlasti grupa, predizbornih kampanja, organizovanja izbora uz obezbeđenje....

To govori da je planinarstvo kod nas u zamahu? :shock:

Počeo sam pre neki dan da čitam Orvela - 1949 - 1984 - 2010 - 2050 -

A preporučio bih svima Arčibalda Rajsa - Čujte Srbi - 1928 - 2010 - sve isto i još uvek važi za ovu zemlju na brdovitom balkanu... :cry:

A sve je počelo od Grka kada su izmislili DEMOSKRATOS (DEMOS - narod, KRATOS - vladavina) i zastupnike koga su birali na trgovima (onaj koji dobije više buke lupanjem o štitove bio je predstavnik naroda - i eto prvog elementa za korupciju i daljeg podkupljivanja zastupnika kao predstavnika naroda)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by držnedaj »

Arčibalda sigurno treba čitati iako je bio Švajcarac, poreklom Nemac, Jevrejin po krvi, bio je veći Srbin od gomile lokalnih patriota. Izneo je istine o srpskoj vojsci o zločinima austrougarske i veličao je srbe koji su bili stvarno dostojni toga. Danas je Šešelj ratni heroj, a nekada su to bili Stepa Stepanović, Radomir Putnik, vojvoda Mišić. Za sve su krivi rimljani - rekao je Tadić.

Što se tiče izbora savetujem da se obezbedite kao Velja selja, pištoljem i motikom. Ko zna ko će koga napasti.
Možda je došlo vreme da se na forumu pokrenu obrazovna i politička sekcija.

Dole režim, dole vlada. :twisted:

Sale u potpunosti se slažem sa izjavama o železničaru. Dajem svoj skromni glas za promene.
User avatar
MareErceg
Posts: 35
Joined: 15 Feb 2010, 20:41
Location: Bgd

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by MareErceg »

" jel, gazda, da u`stane ku`ka i mo`tika ?"
:)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Starica - pešačka tura 13. marta

Post by bluealek »

Mare, hvala na brizi, ali dovoljno će biti i da samo dođu članovi Železničara i da mirno, krajnje civilizovano, daju svoj glas. Više detalja nakon što večeras izvidim situaciju, da im malo "opipam puls" prvi put nakon šoka saznanja da postoji konkurencija.
Post Reply