Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by bluealek »

Društvo,

Kao što sam već pomenuo, među mojim prijateljima fotografima spontano se rodila ideja da ovog vikenda, zbog velike vode usled otapanja snegova, odemo da temeljno odslikamo tri manje poznata vodopada istočne Srbije: Bele izvore kod Majdanpeka (ok, ovo vam je barem sa slika već dobro poznato), vodopad na ulazu u ponorsku pećinu rečice Biger na Miroču (paralelna sa Vratnom, par kilometara severno od nje) i vodopad na Blederiji, pritoci reke koja nosi orignalno ime Reka, a uliva se u Dunav u blizini Brze Palanke. Oko svega toga sam se konsultovao sa našim poznatim speleologom Vladimirom Ljubojevićem - Fricom (ni ja nisam bio na Bigeru) i od njega dobio još pregršt zanimljivih hintova, ali bojim se da ne možemo sve da naguramo u kratak zimski dan.

Dakle, tura će se ovog vikenda odigrati DVA puta - prvi put u subotu, drugi put u nedelju :) . Znam da zvuči malo šizofreno, ali takav plan diktira činjenica da neki od ključnih interesenata sa po 10 kg fotografske opreme ne mogu u subotu, a neki ne mogu u nedelju :) . I za jedan i za drugi dan imamo još jedno do dva slobodnih mesta, s tim što ćemo u nedelju verovatno ići sa dva auta. U oba slučaja iz Beograda krećemo oko 6 h ujutro, jer imamo žestoku kilometražu da ubijemo i treba da nam ostane bar jedno sat, sat i po vremena na svakom vodopadu za fotkanje. Zbog te velike kilometraže (možda sve zajedno izađe i blizu 600 km tamo i nazad) ni trošak goriva baš neće biti zanemarljiv i verovatno će ispasti oko 2000 dinara po glavi.

Ako ima interesenata, izvol'te gospodo, birajte dan. Subota nam je kritičnija jer preti da propadne kombinacija zbog toga što se jedan od učesnika upravo predomislio i prešaltao za nedeljnu vožnju.

Eh da, Srđan Belij, koji dobro poznaje vodopad na Blederiji, toplo nam je preporučio gumene čizme umesto planinarskih gojzerica, a mislim da je to dobar savet i za štrapac po kadicama Belih izvora.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by rajko55 »

Što Sale ne objavi ranije,jer sam sa bratom dogovorio da obidjemo Prskalo u subotu sad i on ima vode dosta a u nedelju sam sa planinarima na Štubeju,zato drugi put maloranije najavi.pozdrav i dobar provod tebi i ekipi.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by bluealek »

Rajko, ako si mislio da se priključiš Dobrivojevoj akciji za Štubej, on je dotičnu u sredu na sastanku u Železničaru otkazao zbog nedovoljnog broja prijavljenih. Jedino ako tvoji iz Vukana ne prave nešto bez obzira na to da li grupa dolazi.

Inače ovo nisam ranije najavljivao jer nije zamišljeno ni kao planinarska ni kao bajkerska, a ni džiperska tura, već pre svega obilazak vodopada za ekipu sa ozbiljnom foto opremom koju niko normalan nema strpljenja da čeka dok "odrađuje" posao, pa nisam hteo da smaram ostale.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by rajko55 »

Sa Vukanovcima i sa prijateljima planinarima iz Vršca u nedelju idemo na Štubej,a inače znaš da sam uvek spreman za skitnju i dana sam zujao bajkom do Kovina.pozdrav
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by Gosha »

bluealek wrote:Društvo,

... I za jedan i za drugi dan imamo još jedno do dva slobodnih mesta, s tim što ćemo u nedelju verovatno ići sa dva auta...

... Eh da, Srđan Belij, koji dobro poznaje vodopad na Blederiji, toplo nam je preporučio gumene čizme umesto planinarskih gojzerica, a mislim da je to dobar savet i za štrapac po kadicama Belih izvora.
Pretpostavljam da si pod drugim autom za nedelju racunao na moj, stojim kod obecanja :D. Gumene cizme na zalost nemam, pa cu vas pratiti dokle se bude moglo :D, nema frke da vas sacekam.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli izvori, Biger, Blederija - 2 fotografske ture za vikend

Post by shebez »

S nestrpljenjem cekamo da vidimo slike tih nabujalih vodopada... :!:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply