Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

A inace ako ko brine, progonza deluje sasvim ok.
Za subotu ponegde najavljuju oblacno, sa malom sansom za male padavine,
tek po koja kap, i to mozda mozda u jutarnjim casovima, ili u toku noci petak/subota
dakle nista sto bi trebalo da nas brine, ako je nekoga danasnji dan zabrinuo sa ovom kisom ;)
Temperatura izmedju 15 i 20 stepeni, jutarnja oko 7-8.


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Nesha »

Kola su mi slobodna za vikend :) Sutra idem da uzmem međunarodno osiguranje i šta mi već treba da bih mogao autom preko granice. Verovatno mi neće sve trebati, ali za svaki slučaj ću uzeti sve potrebne papire pošto planiram da se malo više vozim po inostranstvu ove godine.
Novac sam spremio, vreću takođe, bicikl (na žalost "običan") spreman, obrisana prašina sa nosača za bicikle, nabavio kaiševe i trake za vezivanje. Još ostaje da vidim sa šefom da mi potvrdi da imam slobodan dan u petak. Da li se zna kad bi pošli i kada bi se vratili? Da li će mi biti potreban i slobodan ponedeljak?
Ako vam odgovara da idemo mojim kolima računam da bi nas benzin/plin za 1400 Km izašao oko 6000 din (pretpostavljam da je cena u Hrvatskoj i Italiji slična našoj). Dakle 2000 din po osobi za nas trojicu. Ako vam odgovara ostaje još da se dogovorimo koga gde i u koliko sati da pokupim. Računajte da će nam trebati i malo vremena da spakujemo vaše recumbente. Kad smo već kod toga: planira li neko da ponese trike? Ja nemam poprečne šipke na pak tregeru na kolima (samo one uzdužne tzv. sanke), niti sam ikada pakovao trike.
Dakle čujemo se sutra kad budem znao da me puštaju u petak s posla ;)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Nesha wrote: Da li se zna kad bi pošli i kada bi se vratili? Da li će mi biti potreban i slobodan ponedeljak?
Da: Treba krenuti u Petak najkasnije u 12h iz Beograda, kako bi stigli na konaciste do nekog razumnog vremena uvece.
Posto se voznja u nedelju zavrsava u 13-14h, imamo dovoljno vremena da se negde do ponoci vratimo kucama.
Dakle u principu slobodan ponedeljak ti nije potreban.

Ako vam odgovara da idemo mojim kolima računam da bi nas benzin/plin za 1400 Km izašao oko 6000 din (pretpostavljam da je cena u Hrvatskoj i Italiji slična našoj).
Svakako odgovara, mislim prvenstveno zbog nize cene goriva, a i samog veceg automobila.
Naravno nikakav problem nije da se ide i mojim, samo je malo skuplje(zbog bezolovnog benzina), i tesnje ;)

Sto se cene plina tice, u Hrvatskoj kosta 4,45 Kuna sto dodje 0,61 euro, dakle nesto skuplje nego kod nas.
U Sloveniji oko 0,67 euro, u Italiji verovatno slicno, te bi svakako valjalo napustiti rs sa punim rezervoarom ;)


Računajte da će nam trebati i malo vremena da spakujemo vaše recumbente. Kad smo već kod toga: planira li neko da ponese trike? Ja nemam poprečne šipke na pak tregeru na kolima (samo one uzdužne tzv. sanke), niti sam ikada pakovao trike.
Racunamo ;)
Dobrivoj nosi svoj trajk.
E sad, nisi rekao koji tacno Opel karavan imas ?
Ako nas je samo trojica, a zadnja sedista mogu odvojeno da se obaraju, moguce je da trajk stane i unutra (treba probati)
cisto da se ne zezamo sa vezivanjem za krov, a i voznja ce biti tisa, i potrosnja manja.
Ja sam skoro ceo taj trajk strpao u Ladu 111 karavan, odnosno da smo skinuli zadnji tocak taman bi stao ceo i vrata se zatvorila.
Ako ne, dovoljne su uzduzne sipke na krovu i trake za zatezanje. Moze cak i bez uzduznih sipki, provereno trajk ostaje na krovu ;)
Dakle sto se pakovanja tice tu nema problema.
lezeci bicikl bez problema staje na taj klasican nosac za gepek.

Cujemo se, pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Nesha »

Pustili su me sa posla i petak i ponedeljak (za svaki slučaj). Koliko vidim po rasporedu, ne verujem da ćemo iz Italije poći u nedelju pre 3 ili 4 PM. Još ako bude gužve na granici ja ću u Vršac stići u sred noći ili rane jutarnje sate. Dakle +1 slobodan dan biće neophodan. Ostalo mi je još da sredim međunarodno osiguranje (biće danas posle posla).
Opel je Astra Classic karavan i zadnja sedišta se odvojeno obaraju, ali ne znam kako misliš da uguramo trike unutra pošto ćemo verovatno nositi i neke stvari? Poneću za svaki slučaj onaj madrac na naduvavanje pa ako nemamo dosta ležaja gde već budemo spavali možemo i to da upotrebimo ukoliko bude bilo potrebno. Hteo sam i šator da ponesem (isto za svaki slučaj, ali sam ga pozajmio pa nije trenutno kod mene) :) Šteta što skup nije bar mesec dana kasnije, pa da možemo da kampujemo. Bicikl i šator su po meni idealna kombinacija za uživanje...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Pa da, ako vec mozes, slobodan ponedeljak nije na odmet ;)
Ja ne mogu, pa o tome ni ne razmisljam ;)

Sto se ugirivanja trajka tice, ako uopste ima duzine u Astri, a moguce da ima,
jer pamtim da sam ja ceo bajs ubacivao u suzu karavan kad oborim sediste,
a tricikl za u nazad ugura, tako da zadnji tocak i centralni deo rama ide u taj deo gde je oborena jedna strana,
a prednji tockovi ostaju u samom prtljazniku, a okolo ima dovoljno mesta za stvari.
Ali ajde, da mnogo ne pricamo, videcemo na licu mesta kako ce to da ide.
Bitno je da smo spremni za obe opcije, pa koja god se pokaze kao bolja ;)

Inace trajk ce biti kod mene kuci, pa cemo moj bajk i trajk tamo pakovati.
Dobrivoj je na NBG kao i moj posao, te predlazem da ti svratis kod mene u lokal,
posto je i onako usput, pokupis nas dvojicu i pravac Batajnica da utovarimo trajk i bicikl,
i opet nam je to usput.
Od Bataje izlazimo na autoput, i pravac autoputem do iskljucenja Kuzmin(250din putarine)
mada mozemo i bez autoputa, preko Pazove i Rume, cak je i jedno 10km krace,
ali svakako duze vremenski, zbog puno naselja.


Ajd saljem ti na private adresu i uputstva ;)



POzzz :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply