Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Helou ;-)


Lezeci kolega iz Italije organizuje skup lezecih biciklista za vikend, 10 i 11 April, sa dve lepe voznje po okolini.
Naravno nije obavezno da ste lezeci biciklista niti da imate takav bicikl da bi ste ucestovali (valjda ;) )

Detalje mozete pogledati u Recumbetn sekciji foruma, odnosno ovde: http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=12&t=1544

Ideja je da se skupi kakva skromna delgacija iz anse zamlje da prisustvuje ovom istorijskom trenutku - prvom organizovanom skupu lezecih u Italiji :mrgreen:
Ako je neko zainteresovan, moze i uz posetu Trstu po farmerke, da se prisetite starih dobrih vremena ;) (ja sam malo premlad, pa nisam iskusio drazi tog sopinga u Trstu ;) )
Dakle napunimo biciklistima kakav stedljiv auto, i za par desetina eura odemo na vikend do Italije, vidimo neke drugacije predele,
kako uz put kroz Hrvatsku i Sloveniju, tako i u samoj Italiji, i izdruzimo se posteno sa kolegama po tocku :)

Za voznju vam nisu potrebni rezerna guma i pribor za krpljenje, a ni bidon ;) umesto bidona ce vam posluziti flasa lokalne vode,
a ako bude problema sa gumama, sigurno ce se naci neko ko ce vam pomoci ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by x3m_optimus »

Kao sto sam vec rekao u onoj tamo najavi, ja sam zdušno ZA, sad videcemo koliko jos ima zainteresovanih i da li cu ja moci da se izorganizujem za tada. Pasoš je tu, bio sam i u Sloveniji i Italiji letos tako da ce biti lepo otici opet :)

Kao sto sam napisao, icicu tamo da se druzim, snimim sve to, a nemam lezeci bajk... Rekao si da si ih pitao i da su ti odgovorili da nema problema sto nisam "lezeci"... :D

Iskreno se nadam da cu moci da vam pravim drustvo :) No, ima jos vremena do tada... ;)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Jeste, nikakav problem ako nisi lezeci :)
Kao i obicno uvek tu ima onih koji su zainteresovani, a jos uvek nemaju svoj lezeci,
pa je takav susret idealna prilika da na jednom mestu vide razne vrste lezecih bicikala, opipa, proba, poprica sa vlasnicima ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

I evo, April dodje :)

Kako stoje stvari sa vama sto ste vec iskazali interesovanje ? Pasosi spremni ? Finansije ?



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Gruja »

Taman sam se spremao da se javim, dok ne bude kasno.
Ja sam zaista bio zainteresovan, i pasoš sam izvadio, ali sam doživeo finansijski holokaust.
Platio sam 18000din neku glupu kaznu, doduše za to je trebao drug da mi da novac, ali trenutno nema pa puko ja.
Drugo, a to već i nije glupo, čak je vrlo lepo i korisno, pozajmio sam se da kupim GPS.
I tako, nemam sredstva da idem. Ja se izvinjavam, zaista sam imao ozbiljnu nameru, ali okolnosti su me malo sputale.
Lep provod svima koji budu išli! Ideja je stvarno odlična i ko može, mislim da bi trebao ići. Vikend u Italiji, još bajsom, milina!!!
Ahhh, pozdrav!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Taaaaa .. desava se

Sve bih mogao da razumem i shvatim, ali novce na kazne da dajes, e to stvraaarno .. ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Gruja »

Paaaa, ja ih i ne bi dao, ali su mi se moji popeli na glavu pa sam morao. Bah, manimo se te priče, iznerviram se čim se setim toga. :evil:
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Nesha »

Nisam bio zainteresovan do skoro, ali sada mi ideja deluje sve više primamljiva. Dobio sam novi pasoš, stiže mi i međunarodno osiguranje a i trenutno sam OK finansijski. Jedini problem je što najverovatnije ne bih mogao da idem svojim kolima pošto se vode na ćaleta pa bih morao da sredim prvo papire za to. Koje varijante postoje za prevoz do tamo? I da li se već neko raspitao za smeštaj? Da li je kasno da se nešto rezerviše?
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by arxmilan »

Igore šta se dešava sa ovim jel ste našli prevoz, smeštaj, koliko izlaci ovaj ceh ? :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by x3m_optimus »

Pa sad, ajde finansije manje-vise, ali ide se na kucaj 10-og... :? Jbga... Ja cu na Kucaj... Mada sam bas hteo u Udine. I javio se nekim cicama da se vidimo u Sloveniji... 'bem ti vreme i kad se sve ispomera zbog njega! :evil:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

x3m_optimus wrote:Pa sad, ajde finansije manje-vise, ali ide se na kucaj 10-og... :? Jbga... Ja cu na Kucaj... Mada sam bas hteo u Udine. I javio se nekim cicama da se vidimo u Sloveniji... 'bem ti vreme i kad se sve ispomera zbog njega! :evil:

Cek cek, ako sam dobro razumeo ti si otkacio cice da bi isao sa muskom ekipom u sumu ?? :mrgreen:
Dobro mislim, i to je u redu, ko voli ;)

Salu na stranu, ja sam iz pocetka planirao mojim autom, osim ako neko ne ponudi bolju opciju (udobniju,jeftiniju,stagod)
u medjuvremenu sam imao malih poteskoca sa autom, ali je ipak sve vec sredjeno i ide ko metak ;)
Dakle Neso auto ima, i u njega staju tri coveka i prtljag, i tri nekakava bicikla, na neki nosac koji ja nemam,
ali valjda ce se dati negde pozajmiti kakav nosac za zadnja vrata.
U slucaju da imamo tricikl (ono sto je Goran pominjao da ce dati jedan tricikl na poslugu kome treba)
on moze na krov da se priveze.
Auto je mali, Lancia Y, dakle kao Punto, samo malkice manji gepek, ali vec sam vozio troje sa tri bicikla na nosacu, i preziveli smo ;)
Potrosnja goriva ne bi trebalo da predje 6 litara u toj kombinaciji, ako se vozi umereno i u skladu sa ogranicenjima brzine na magistralnim putevima.
Znaci 1400km tamo i nazad- jedno 90 litara benzina max, sto mu dodje oko 100 eura.

Sto se smestaja tice, organizatori nude smestaj u Xavierian monastery sta god to znacilo ;) za 30eur/noc sa obilnim doruckom.
Posto je mesta malo, a bilo je zainteresovanih, pitanje dal tamo jos ima mesta.
Ja za 30 eura nisam raspolozen sve da je sa 5 vezdica, a ko hoce, mogu da pitam dal jos ima mesta.
Nazalost Marko nas je informisao da u blizini nema nikakvih kampova, ali ima privatnog smestaja sa doruckom, za 20-30 eura po osobi u dvokrevetnoj sobi.
Najblizi kamp koji sam ja pronasao na internetu je pravo juzno na Jadranu,blizu mesta Grad,o jedno 50-55km od centra Udina,
i po osobi je 5 eura, a 7 eura za sator.Uracunata struja, topla voda, kao i pristup plazi i bazenima, i parking mesto za jedan auto.
Sad, posto je to autokamp, "pitch" oznacava veliko mesto za jedan veliki sator (ko soba) ili kamper ili kamp prikolicu.
Mozda bi se za cenu jednog pitch-a dalo postaviti dva-tri nasa malena satora.
U sustini sator i nije preko potreban osim ako ne pada kisa ili ne duva vetar tokom noci.
Tako da nam je dosta kakva livada ili plaza ;)
Videcu sta kazu Slovenci, jel su oni nasli nesto jeftino, ili besplatno.

Opcija je i CouchSurfing, s tim sto u Udinama bas i nema veliki broj onih koji hostuju, i koliko vidim uglavnom je max 2 osobe,
ali gde ima za 2 ima tu poda i za trecu, samo ako host nema s tim problema.
Pre nego to organizujem trebalo bi definitivno znati ko ide.

Dakle ukupni troskovi bi se sastojali od oko 30 eura po coveku za gorivo (ako su trojica)
klopu i pice resavate sami (pasteta i hleb od kuce, ili rucak u jeftinom restoranu za 10 eura)
Posto organizator preporucuje da se na voznju ponese nest da se pregrize uz put, predpostavljam da je ruta kroz kakva sela,
pa ko zna dal tamo ima nesto tipa pekara i tako to ..
I jos treba dodati troskove spavanja, u slucaju da ono nije za dz.
Malo je bezveze ta varijanta, da nije organizovano nesto gde moze da se bira izmedju placenog smestaja sa kupatilom
i livade pored tog objekta za dz, sa poslugom bar cesme i toaleta, sto je obicno slucaj kod bilo kakvih organizovanih dogadjaja tog tipa
gde ucesnici bas i nisu voljni da potrose 200 evra na taj dogadjaj ..

Ako ima vise od troje koji su zainteresovanih, i neko nudi auto koji moze vise od 3 coveka da smesti, neka samo izvoli ;)
Ili mozda neko ko ima mali auto na gas ?
Inace Neso to oko papirologije za auto nije problem.To uverenje ti niko nece traziti, a pogotovo kad je auto na tvog oca,
znaci isto prezime i to.
Moj auto je na sestru, i takodje nemam taj papir, i nenameravam da dajem mafiji 1000-1500 dinara ili kolko vec kosta za taj bezvredni papir koji niko ne trazi,
a to takodje ukljucuje i onaj zvani medjunarodna vozacka dozvola koji je smisljen od strane AMSS-a kako bi narodu otimao pare.
Vazna je samo zelena karta osiguranja i to je to. Medjunarodno zdravstveno putnicko osiguranje takodje nije potrebno za putovanje.
Mislim stvarno, to je ko ona Miloseviceva "taksa za izlazak iz zemlje" samo ovaj put ono kosta sveukupno 4000-5000 dinara umesto deset maraka.

Pa tako, ko bi da ide definitivno bi trebao da se odluci sto pre ;)


A da, nisam pomenuo vreme polaska i povratka.
Ja u Petak 8. inace radim, ali ajde da kazem da bi mogao nesto da izvedem da taj posao ili smanjim na minimum kako bi recimo oko podne mogli krenuti,
ili da uopste ne radim, i posao koji treba odradim predhodnog dana.
Sve to da bi tamo stigli u neko razumno vreme u petak uvece, a ne posle ponoci,
jer na sigurno treba jedno 10 sati do onde (autoputem manje, ali kosta i vise goriva i 15 eur putarine u Sloveniji, i 15 eura u Hrvatskoj (jedan pravac,povratak jos 15 eura)
U nedelju se voznja zavrsava oko 1-2 popodne, te bi do Beograda stigli oko ponoci.
Ko nije iz Beograda, a nema kako da se vrati kuci u to vreme, moze prespavati kod mene ako treba.

E sad, nesto gledam varijante za brzi dolazak do tamo, i putovanje autoputem.
Autoput imamo od Beograda pa sve do Lupoglava(iza Rijeke) i to je najbolja trasa ako izbegavamo Slovenacku vinjetu.
Tu ima oko 600km autoputa, i da kazemo da idemo 120km/h i ostaje nam jos jedno 100km obicnog puta do mesta Grado gde je taj kamp.
Znaci tamo smo za 7 sati, i pri tome treba platiti 25 eura hr putarine, i jedno mozda 15 litara vise goriva ukupno.
Sto daje ukupan dodatak od da kazemo 40 eura na ceo put(plus na onih 100) sto trosak svodi na prakticno 50 eura na troje ljudi,
sto je osetno vise nego pocetnih 33.
Bolje krenuti ranije u petak pre podne, pa polako ..

Pa tako .. razmislajjte brzo ;)


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by Nesha »

Ovako: Čim prođu praznici znaću da li bi mogli da idemo mojim kolima (Opel karavan na gas). Znači nema problema da pođemo nas 4. Auto troši nešto ispod 7 litara na 100 km ali ako bi bio malo više natovaren (4 čoveka sa stvarima) i išli autoputem verovatno bi prešli 8 litara. Još jednom kažem: znaću posle praznika da li ćemo moći mojim kolima.
Imam nosač za bicikle koji se montira na zadnja vrata, ali nikada nisam montirao više od 2 bicikla na njega. Verujem da bi nagurali i treći, ali tada ne garantujem da ih ne bi ostavili negde na autoputu ili na većoj rupi :) Šalim se, verovatno ne bi bilo problema.
Što se tiče spavanja, više bih voleo makar kakav krevet pošto mislim da je još uvek rano za šatore. Ne znam kakvo je vreme na severu Italije, ali obično ne kampujem pre prvog maja :)
Hrana ne verujem da bi nam bila problem pošto valjda i Italijani trebaju nešto da jedu :) Jedino da proverimo da li u Italiji prodavnice rade vikendom. Čisto da ne bi bilo iznenađenja u nedelju da ništa ne radi.
Ostaje još da proverim da li mogu da dobijem slobodan dan u petak (i eventualno ponedeljak). Na žalost bent mi još nije gotov, pa bih poneo običan bicikl.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Nesha wrote:. Na žalost bent mi još nije gotov, pa bih poneo običan bicikl.
A vidi sa Goranom za onaj tricikl sto je nudio mozda ?
Ja imam ovaj tricikl kod mene, i covek je pominjao da ako hocu mogu da ga vozim za Italiju,
pa eto i to je opcija ako treba, mada moram pitati dal je 100% siguran ;)
Kao sto rekoh trajk se bez po muke i sigurno veze na krov sa dve trake sa zatezacima,
jedino ga treba podici gore (ima 25kg :D )

Bacio sam poruku danas na CouchSurfing cycling mailing listu, da mi je potreban smestaj za 3 coveka, Udine ili negde nedaleko.
Za sada jedna veoma interesantna ponuda, 40km od Udina, i mestu Kobarid u Sloveniji, na Googlu izgleda kao lepa alpska dolinica :)
Znaci prakticno bi pravili samo 80 km extra u odnosu na to kada bi imali smestaj u samim Udinama.
Nudi covek stan sa nedovrsenom adaptacijom, ali ima jedan veliki materac, hladan tus, i kuhinja.
Covek zivi i radi u Ljubljani, inace biciklista i vozi ture, a i vidim interesuju ga i lezeci :) da ga povedemo sa nama ? ;)
Zgodno je sto u dolasku nemamo extra kilometraze, jer je prakticno usput.
Najkraca ruta ona preko Osjeka i dalje Dravskom magistralom do Ptuja, put savrsen, ravan, mala potrosnja
(vozio sam njime bicikl vracajuci se sa slovenackog bent meetinga u septembru)

Danas sam dobio super vest da cu i ja imati gotov bicikl, da se ne brukam sa drumasem ili mtb-om ;)
pa eto, sve izgleda ide u dobrom smeru, bicikli jesu, smestaj jeste, jos da jos ko krene da bude manji torsak po glavi i to je to :)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Juce sam se sreo sa kolegom Dobrivojem, koji je nedavno nabavio tricikl, i jos ranije sam mu pomeno ovaj skup,
ali nesto nije pokazao preterani entuzijazam tada.
Ali juce kaze da je prilicno zainteresovan da krene, pa bih rekao da nas je vec trojica na koje mozemo racunati da ce da idu.
Dakle Nesa, Dobrivoj i ja.

Ako Nesa bude mogao svojim autom, koji je veci od mog, onda ima i jos jedno mesto.
Ajde narode navalite! jos malo pa nestalo ! :D



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Lezeci vikend u severnoj Italiji(Udine) 10-11 April

Post by IRalic »

Bio Dobrivoje danas kod mene, definitivno potvrdjuje da ide.
Smestaj smo u principu resili, samo poneti vrecu i podlogu ako zatreba.

Neso kako kod tebe stoje stvari ?



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply