Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

Postavljen je program prve prolećne bajkerske ture za ovu sezonu:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/miroc10.html

Da malo prizovemo uspomene na onaj 16. mart 2008, kad smo prepedalirali Miroč u kratkim rukavima na 22 stepena 8)

Nemojte da vas zavara dužina od "samo" 36 km - teren će biti sasvim dovoljno zahtevan da nam je to taman da sve postignemo bez jurnjave, idući u prirodu da uživamo i da na nekim lepim mestima malo ostanemo, a ne da non stop gledamo u nebo i sat. Okačiću vam uskoro i trek da možete preciznije da vidite kuda to prolazimo.

Eto, pa nek nas bude barem 19, koliko nas je bilo na Šomrdi prošlog aprila :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by arxmilan »

broj 2 se pridruzuje ;)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
dejan 021
Posts: 21
Joined: 28 Oct 2008, 18:09
Location: novi sad

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by dejan 021 »

pozz. da li u blizini postoji neki smestaj za prespavati ?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

Postoji jedino objekat Nacionalnog parka gore na Pločama (200 m uspona i par kilometara udaljenosti od magistrale), gde je redovna cena prenoćišta po cenovniku NP prilično jaka, a i nije izvesno da će uprava uopšte staviti objekat na raspolaganje. Možda bi po "prijateljskim linijama" mogao da se postigne neki povoljniji dogovor, ali to ne mogu da garantujem.

Ko je raspoložen da prenoći u šatoru, novosadska ekipa je pre dve godine u istom terminu stigla prethodne večeri na odredište i pobola šator u šumarku pored kola, dakle to je najjednostavnija opcija.

Sve ostalo podrazumeva smeštaj znatno dalje od polazišta. Može recimo lako da se nađe povoljan privatni smeštaj u Donjem Milanovcu, što je tridesetak kilometara pre tačke sa koje krećemo u pedaliranje (svi detalji i kontakti su u Bazi jeftine spavke, odeljak Majdanpek). Moguće je da postoji i neka mogućnost privatnog smeštaja u Golubinju, što je na pola puta.

Naravno, tu je i hotel "Lepenski Vir" u Donjem Milanovcu, ali je to opcija koja mislim da je nerazumno skupa.
User avatar
dejan 021
Posts: 21
Joined: 28 Oct 2008, 18:09
Location: novi sad

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by dejan 021 »

OK,hvala za informaciju.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by sel_emil »

Tekija?
Koliko se sećam nije daleko, ja sam u fazonu da spavam gdegod je to moguće, ali mislim da Dejan planira da ide sa devojkom, tako da bih savetovao definitivno neki konkretan smeštaj. Tekije ne bi trebalo da su daleko, malo treba ranije ustati i stiže se na vreme za polazak na vožnju.

Evo slika kampa iz 2008 god, malo kamenja i neravan teren nam nisu smetali...bilo je piva pa smo se snalazili :D http://sel-emil.fotopic.net/p49064683.html
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

Da Emile, u pravi si, Tekija je zapravo znatno bliže našem polazištu od Donjeg Milanovca, iako je nešto udaljenija niz Dunav. A tamo se može naći sasvim pristojan privatni smeštaj tamo gde smo mi bili u avgustu 2008. Ako imaš telefon u kući kod onih ljudi gde ste vi bili smešteni daj čoveku, ako nemaš pribaviću ja od Goce.

Evo za one koji hoće da pogledaju, analiziraju i skinu trekove, stavio sam u bazu na Staze i Bogaze oba u jedan članak:

http://www.stazeibogaze.info/2010/01/26 ... og-strpca/

Onaj kraći je ono što planiram da ovog puta provezemo, čisto da bude opuštenije i malo za promenu 8)
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by lukaves »

Veliki pozdrav svim fribajkerima!!!
E pa javljam se i ja za ovu vožnjicu prvi put sa Freebiking ekipom :D baš se radujem što ću voziti sa vama. E jedino što ja nisam motorizovan. Zato se i neformalno javljam ranije da vidimo ko bi bio spreman da primi u auto mene i mog dvotočkastog prikana :D Al ima još do tada!
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by x3m_optimus »

Sad sam gledao dugorocnu vr. prognozu i mogu vam reci da mi ne deluje nesto preterano optimisticni za taj vikend... :?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by shebez »

Bosko kolikoa je verovatnoca da bilo ko pogodi tacnu vremensku prognozu mesec dana unapred...
Oni mase u predvidjanjima za par dana u napred a kamoli za mesec dana.
Ali dobro to je samo prognoza bolje bi im bilo da igraju sportsku jer ih i ovako ponekad nesto ukenja :D
Image
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by bluealek »

Drugari, daleko je još sredina marta, dobro kaže Shebez - svašta može da se desi do onda. Videćemo kojom brzinom će se otapati snegovi, da li će biti novih snegova, da li će biti toplo uoči ture i koliko dugo... U principu ako pre 14. ne bude dovoljno suvih dana nisam siguran da bi nam ovo bila dobra ideja, jer bi kaljuga na nekim mestima mogla da bude baš neprijatna. Nije poenta da po svaku cenu, onako krajnje mazohistički, ne uzimajući u obzir uslove na terenu, odemo tamo. Još uvek postoji mogućnost da ćemo da pomerimo, ili možda čak da zamenimo za neku lokaciju koja može da se vozi i po umereno vlažnom vremenu, ako bude neophodno.

Što se tiče operativnih dogovora oko toga ko sve ide i ko vozi koga mislim da ćemo to lako da uradimo u roku od par dana kad definitivno zaključimo da idemo. Što se mene tiče, s obziorom da Goca prethodnog dana vodi planinarski štrapac po Starici uz obilazak Rajkove pećine, ja bih ekipu koja je sa mnom u kolima poveo već u subotu i spavali bismo tamo negde, nerezonski je da se vraćamo za Beograd, s obzirom da je Miroč "u komšiluku" Starice. Milan je došao na tu ideju, ja sam se složio da je skroz logična.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by shebez »

Sale ta ideja je totalno ok, kao i prosle godine kad smo isli na Dupes Coki i Somrdu. Mozemo opet da se ulogorimo ispred rajkove pecine kao prosli put. Tamo je fenomenalno...

A u slucaju mozda loseg vremena alternativa moze da bude Deliblatska pescara, najbolja je posle kise...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
MareErceg
Posts: 35
Joined: 15 Feb 2010, 20:41
Location: Bgd

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by MareErceg »

Meni sve ovo zvuci super :D i rado bi` se prikljucio na akciju...
no sto kaze, ima jos vremena do tad, a i nekih obaveza koje
do tada mogu svasta da skroje..
Ako ostane neko mesto u autu, kod nekoga, rado bi` ga popunio :)

pozdrav :)
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by Buca »

Računajte i na vrščane,bar 2 komada :D
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Miroč - krug oko Štrpca, prva prolećna tura (14. mart)

Post by lukaves »

Kad je takav odziv, ne mogu da odolim nego da se prijavim još jedared... :D :lol:
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Post Reply