Freebiking program za 2010.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Freebiking program za 2010.

Post by Polar »

Sale,
posle onako rekordnog okupljanja na Kučaju i veoma pozitivnih reakcija,kojima se i ja pridružujem,pokušaj da u raspored,za 2010. umetneš neku vanrednu vožnju.Nekako se dalekom čini voznja po Kukavici.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking program za 2010.

Post by bluealek »

Na žalost, nisam u mogućnosti :( . 24. aprila moram da snimam trku u Kamenovu za Auto Bild, narednih dana do kraja meseca (verovatno zahvativši i par radnih dana moram na Taru i Zlatibor da pripremam stazu za inicijalno dešavanje Jeep Club Srbija koje će se dešavati na tom terenu (na poziv Chrysler Balkans prihvatio sam se i predsednikovanja u Jeep Club-u), a za prvomajski vikend sam obećao Goci da ću joj pomagati u vođenju Tare (kanjon Rače i okolina). Vikend nakon toga se održava pomenuto otvaranje JC na Mećavniku.

Dakle, u svemu tome eventualno figurira 25. april kao moguć datum za nešto jednodnevno. Razmisliću koliko je to izvodljivo.

Inače, u Auto Bildu su upravo u toku neke promene - trebalo bi da dobijem veća urednička ovlašćenja i da preuzmem odgovornost za znatno proširenu 4x4 rubriku (možda dobijem i do 16 strana u broju), koja bi obuhvatila ne samo 4x4 sadržaje, već sve vrste turističkih, avanturističkih i adrenalinskih aktivnosti (biking, rafting, planinarenje, preživljavanje u prirodi, itd.). Naravno, 4x4 sadržaji će zbog prirode časopisa ostati okosnica, ali menadžment želi da se lagano bude "manje metala" u toj priči, a više promovisanja jednog životnog stila približavanja urbanog čoveka prirodi, što je skroz na liniji sa mojim razmišljanjima. Tako sam siguran i da će ova naša vožnja po Kučaju naći mesto na stranicama Auto Bilda, i mnogo štošta drugo što ćemo ubuduće činiti. Postoji jasna tendencija da časopis u sve većoj meri od jednog suvoparnog automobilskog medija prerasta u lifestyle časopis.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking program za 2010.

Post by barda »

bluealek wrote: Postoji jasna tendencija da časopis u sve većoj meri od jednog suvoparnog automobilskog medija prerasta u lifestyle časopis.
Da se na bolji način približi SAT-u. Ja sam baš zbog tog suvoparnog prestao da kupujem AutoBild i ponekad kupim SAT kada se pojave interesantne turističke ture i specijalni dodaci, ali izgleda da će se to promeniti...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Freebiking program za 2010.

Post by arxmilan »

bluealek wrote:24. aprila moram da snimam trku u Kamenovu za Auto Bild, narednih dana do kraja meseca (verovatno zahvativši i par radnih dana moram na Taru i Zlatibor da pripremam stazu za inicijalno dešavanje Jeep Club Srbija koje će se dešavati na tom terenu (na poziv Chrysler Balkans prihvatio sam se i predsednikovanja u Jeep Club-u), a za prvomajski vikend sam obećao Goci da ću joj pomagati u vođenju Tare (kanjon Rače i okolina).
E da je meni ovaj posao...da kažem nažalost moram na Taru :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking program za 2010.

Post by bluealek »

barda wrote:
bluealek wrote: Postoji jasna tendencija da časopis u sve većoj meri od jednog suvoparnog automobilskog medija prerasta u lifestyle časopis.
Da se na bolji način približi SAT-u. Ja sam baš zbog tog suvoparnog prestao da kupujem AutoBild i ponekad kupim SAT kada se pojave interesantne turističke ture i specijalni dodaci, ali izgleda da će se to promeniti...
Ne bih rekao da je to namera da se približi SAT-u, već i da ode mnogo dalje od SAT-a, da ponudi neke sadržaje koje SAT nema. Mene je, kao što mnogi od vas znaju, Alvirović jesenas vrbovao da radim za njega, jer mu je trebao upravo čovek takvog profila da bi ojačao sopstvenu turističku sekciju. Onda me je, kad smo već postigli dogovor, blago rečeno ispalio, jer se preračunao oko tadašnjih troškova radova na NAVAK-u i nije mu odgovaralo da pred Novu godinu zapošljava nove ljude (pogotovo takvog profila). Sada opet stižu pozivi da se taj dogovor realizuje, ali sada postoji i vrlo ozbiljna kontra ponuda, koja je možda čak i finansijski ubedljivija, a svakako pruža veće kreativne mogućnosti.

Ne pokušavam da pljujem Alvirovića kao što to mnogi čine, u pitanju je vrhunski profesionalac koji vodi jednu vrlo ozbiljnu i odlično organizovanu medijsku kuću, možda čak jedini u ovoj zemlji koji zaista zna kako taj posao treba da se radi. Samo što sada postoji realna šansa da se u Auto Bildu uradi nešto više i drugačije (uprkos svim problemima interne organizacije i kadrovske politike koja se vodi), tako da, dok to ima nekog smisla i dok omogućava da se ostvari neka sinergija sa ostalim mojim aktivnostima, vredi mu pružiti šansu. Kod Alvirovića bih definitivno sprovodio njegove zamisli i ne bi bilo nekog prostora za kreativnost.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Freebiking program za 2010.

Post by Gosha »

Samo napred Sale. Gledaj i od cega se zivi, ali i gde ces srecnije ispunjavati radne zadatke. Ja sam davno prestao da kupujem AB iz brojnih tehnicko-stilskih i uredjivackih promasaja, i presao na SAT, pa se ipak vratio na tvoju sugestiju da se stvari menjaju [od kada je otisao Slavkovic] i sada kupujem oba :D.

Ipak, najvise me raduje novi/obnovljeni projekat, "Jeep Club" :D.

A na Tari se mozda sretnemo, idem privatno/porodicno na par dana sa nekim prijateljima, svez vazduh uz ograniceni tov :D, ali pokusacu da prodjem dobar deo ovoga http://www.freebiking.org/RAZNO/Tara.pdf.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Freebiking program za 2010.

Post by Milan »

Mozda je vreme da se prozbori koja o najavi za 5. i 6. jun Sopotnica - Jadovnik (Katunić 1732 m) - Tičje polje - Pešter
Post Reply