Beljanica u nedelju 22. 11.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Šara po svom običaju za nedelju predlaže jednu zabušantsku turu po Beljanici, u kojoj bismo spojili nekoliko downhilla na bajsu, bez preznojavanja uzbrdo, pa se traži šofer (onaj ko bi džip posle svakog downhilla spustio s planine da nas pokupi i opet popne gore). Recimo, mogao bi to da bude neki pasionirani fotograf, kome neće biti krivo da ne vozi bajs :wink: . Dobrovoljci, izvol'te 8)
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by sboris »

:)))
Vidim i ja lepo vreme, samo ako budem imao vremena, jer je mali vikend (ćerakica ide pre podne u školu, pa ako ima nešto da se uči ...)

Znaćemo sutra :)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by arxmilan »

hej, ja bi isao ali jel postoji mogucnost da se menjamo u slucaju da nenadjemo fotografistu ? :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Milane, plan je da se ide njegovim službenim Dodge Nitrom, a za njega ima nosače za samo 3 bajsa, tako da nam ništa ne vredi da potegnemo četvrtog bajkera, nemamo ga gde. Što se bajkera tiče, u kombinaciji smo on i ja, a pominjao je još nekog drugara koji bi bio treći. U slučaju da taj drugar ne ide, mogao bi ti da upadneš u kombinaciju.

Inače mi je u međuvremenu palo na pamet da recimo napravimo dva spusta sa Beljanice, prvi put samo do Buka, a drugi put skroz dole do Žagubice. Posle Buka ima nešto malo penjanja, ali to će valjda Šara preživeti. To je 1000 m visinske razlike, strava varijanta. Za kraj bismo mogli da se izvučemo na Crni Vrh, pa da se sjurimo asfaltom u Žagubicu. Tu ima kilometara i kilometara... Čistog užitka 8)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by arxmilan »

ajde, a ako bi se skupili mi odavde. jel bi mogao dzip da nas vuce do gore, nas 5, 6 mozda ?
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Ne bi mogao. Jedino da nađemo još jednog šofera, pa da napunimo dva džipa.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by arxmilan »

uh, pa to je vec problem. ne mozemo d anadjemo ni jednog a kamoli dva sofera.aj ako iskrsne mesto tu sam :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by IRalic »

Hmmm .. evo jednog vozaca ? koji nece da vozi bicikl cak ni nizbrdo :D ocu samo malo da iskuliram u tisini i udahnem svezeg vazduha ..

Kakav je orjentacioni plan sto se tice vremena polaska/povratka ?



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Bilo bi uputno da krenemo što ranije, pošto je kratak dan. Šara je pominjao nekih 6 h. Onda kad se smrkne ne hvatamo zjala tamo, nego zapucamo za BGD, da budemo što pre kući.

Ništa, javiću Šari da se prijavio dobrovoljac 8)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by IRalic »

bluealek wrote:Bilo bi uputno da krenemo što ranije, pošto je kratak dan. Šara je pominjao nekih 6 h. Onda kad se smrkne ne hvatamo zjala tamo, nego zapucamo za BGD, da budemo što pre kući.
Pa da ;)
Nista javi onda samo sa kojih lokacija se polazi, i to sve .. moj broj imas, pa ako nesto treba .. ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Upravo smo se vratili i za početak moram da kažem da je bilo sjajno, bolje nego što sam očekivao da će biti. Zbog Šarinih jutarnjih obaveza nismo mogli prerano da krenemo, tako da smo na vrh Beljanice stigli tek oko 12:30. Ali smo zato u narednih 4 sata koliko nas je delilo od mraka uspeli da naguramo dva fenomenalna spusta sa planine, ukupno oko 33 prevezenih km i oko 1600 m denivelacije (samo drugi spust, sa vrha, preko Raškove livade, pa kanjonom Resave do Lisina bio je spust u kome se izgubi ravno 1000 m, što ne bi bilo šala čak ni na većim planinama).

Vreme na vrhu je bilo savršeno, sunčano, skoro bez vetra i sa temperaturom od oko 18 stepeni, a dole u kanjonu Resave imali smo tipičan primer temperaturne inverzije izazvane dugotrajnim poljem visokog vazdušnog pritiska - petnaestak stepeni nižu temperaturu, karpenterovsku izmaglicu koja se valja po kanjonu, slanu po livadama i zaleđene barice po putu :) Svejedno, skoro nije bilo vožnje u kojoj je raspoloživo vreme ovako dobro iskorišćeno, koja je učesnicima priuštila toliko čistog užitka i naravno, biće uskoro i fotografija da posvedoče o svemu tome 8)
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by ZoranV »

bluealek wrote: Vreme na vrhu je bilo savršeno, sunčano, skoro bez vetra i sa temperaturom od oko 18 stepeni, a dole u kanjonu Resave imali smo tipičan primer temperaturne inverzije izazvane dugotrajnim poljem visokog vazdušnog pritiska - petnaestak stepeni nižu temperaturu, karpenterovsku izmaglicu koja se valja po kanjonu, slanu po livadama i zaleđene barice po putu
Ljudi, ovo danas je stvarno bio odličan dan za sve koji su išli u neku planinu. Mi smo bili planinarski na Rajcu i FENOMENALNO smo prošli. Jutros na ibarskoj od Beograda do Slavkovice je bila gusta magaa tako da smo se već pomalo poplašili, ali čim smo krenuli uzbrdo krenulo je da se bistri tako da nas je gore sačekalo divno prolećno sunce. Sve do 4 sata poslepodne (i malo jače) smo bili u majicama sa kratkim rukavima i sigurno je bilo negde oko 20-ak stepeni. Čak i na severnoj strani planine u senci, nije bilo nikakvih problema. Kad je pao mrak, gore je još uvek bilo toplo i kad smo stigli večeras u Beograd smo konstatovali da je ovde manja temperatura. U povratku nas je ispratilo sjajno zvezdano nebo i tek opet oko Slavkovice smo ušli u maglu koja nas je pratila sve do Bgd-a.
Ko je danas ostao u Beogradu, MNOOOGOOO je pogrešio.
Pozdrav, Buca
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by Gosha »

ZoranV wrote:
bluealek wrote: ... Ko je danas ostao u Beogradu, MNOOOGOOO je pogrešio.
:D ispade da smo mi odabrali beton zato smo mislili da ce biti lose vreme :D

... zavidim ja vama koji mnogo cesce mozete da si priustite izlete, koji imate vreme i "vreme" :D , a pored Saleta koji cesto uspe da spoji i lepo i korisno, favorit mi je Rajko, nas mladi hiperaktivni penzioner :D

Pozzz svima i kacite slike :D
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by ZoranV »

Gosha wrote: favorit mi je Rajko, nas mladi hiperaktivni penzioner :D
Rajko je oduvao sve živo, stvarno je najaktivniji. I ja sam se pitao kad sam video dinamiku njegovih obaveštenja gde sve ide i gde je sve bio i fotografije koje objavljuje, pa dobro čime se ovaj čovek bavi kad uspeva sve to. Kad sam saznao da je penzioner, sve je bilo jasno.
Pozdrav i biće slike uskoro!

Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica u nedelju 22. 11.

Post by bluealek »

Ko ne bi voleo takav životni stil u penziji? 8) Rajko mi je idol otkako sam ga upoznao :lol: .

Evo napokon fotki, da udarimo čežnju svima koji su ostali u beogradskoj magli i hladnoći:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=8630
Post Reply