Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by bluealek »

Prođe cela jesen a da nismo organizovali nijednu propisnu gljivarsku "ekspediciju" (ako zanemarim one Divčibare pre mesec dana), sa sve korpama i mrežama za punjenje gepeka slasnim plodovima. A kada se postavlja pitanje gde ima ponajviše smisla ići, nemam prevelike dileme - prostor od Pasuljanskih livada ka Velikoj Brezovici na Kučaju, sa epicentrom na Troglan Bari, je jedan od najzahvalnijih terena koji mogu da zamislim. U njegovim četinarskim šumarcima se tokom čitave jeseni prosto gazi po gljivama, a začas se zaroni i u bukovu šumu da se malo prošara različitim vrstama.

Dakle, u nedelju ranom zorom napravićemo u Beogradu konvoj berača i uputiti se ka Troglan Bari :-). Ostaje samo da vidimo koliko nas ima i, što je još bitnije, koliko vozila sposobnih da do onde stignu nam stoji na raspolaganju - običnim putničim autom bi bilo malo teže. Znači Gošo i ostali koji raspolažete nečim što je makar malo izdignutije (može i nešto tipa RAV4, ne moraju da budu ni ozbiljne terenske gume), dobrodošli ste da se pridružite :wink:

Da vas podsetim kako to tamo izgleda:

http://aleksandar.fotopic.net/c1455472.html

Image
Image
Image
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by Gosha »

bluealek wrote:... Ostaje samo da vidimo koliko nas ima i, što je još bitnije, koliko vozila sposobnih da do onde stignu nam stoji na raspolaganju - običnim putničim autom bi bilo malo teže. Znači Gošo i ostali koji raspolažete nečim što je makar malo izdignutije (može i nešto tipa RAV4, ne moraju da budu ni ozbiljne terenske gume), dobrodošli ste da se pridružite :wink:
Da vas podsetim kako to tamo izgleda:...
Nemam ozbiljnije gume, a ni ovog lepotana sa slika koje si vesto odabrao da nas navuces :D.
Tesko zabu u vodu naterati :D, ja dakle prijavljujem jedno vozilo i najverovatnije samo jednog coveka, posto Sandra 90% ostaje da pomogne kevi oko pripreme Slave u ponedeljak.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by bluealek »

Budi bez brige Gošo, interesenata uvek ima više nego raspoloživih mesta u kolima 8)
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by Gosha »

Ukucao sam na Google Earth Troglan baru i ... nasao je :D
Kojim cemo putem do tamo?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by bluealek »

Beograd - Svilajnac - Despotovac - Resavica - Pasuljanske livade (tu silazimo sa asfalta) - Troglan Bare.

Jedino može da bude bedak ako vojska trenutno ima gađanja gore, onda ne puštaju da se prelazi preko poligona. U tom slučaju možemo onim putem što ide od Nekudova desno par stotina metara uzvodno od Uvirala. Mada se bojim da bi posle ovih kiša moglo na njemu da bude malo povuci potegni za tebe i Borisa. On je kao nasut, ali opet na njemu redovno ima blata u izobilju, oko njega je ilovača, a nagib na tom prvom delu uspona ka platou je malo jači. U najgorem slučaju imamo i treću varijantu, okolo, naokolo preko Valkalucija (tuda sam mislio da se vratimo).
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by arxmilan »

jel postoji neka mogucnost da se ja pridruzim kao bajker ? mozda da mi ponesete bajs pa da vas nekako pratim, ili da se pridruzim u kolima ? :roll:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by bluealek »

Joj Milanče, sad me bacaš na muke... Prosto ne znam šta bih pre, pedalirao ili lovio gljive - a ne može i jedno i drugo :) Vidi, krug jeste extremno lep (na primer, od Pasuljana do Brezovice, pa prečenje na Valkaluci, a onda niz Nekudovo nazad u Resavicu), ali se bojim da ćeš se mnoooogo isprskati. Posle ovih kiša gore ima bara koliko hoćeš (tj. koliko nećeš), a na nekim mestima niz Nekudovo prskaće po tebi bez pardona. Ne znam gde (i kako) da te operemo pre nego što te primimo natrag u kola :lol:

Hajde videćemo dogovorićemo se još.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by Gosha »

bluealek wrote:...Jedino može da bude bedak ako vojska trenutno ima gađanja gore, onda ne puštaju da se prelazi preko poligona...
Pa ja bih nekako izbegao to bojevo gadjanje cak i ako nas puste :-)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by arxmilan »

Sale, mislim da ipak nisam u mogucnosti da odem jer imam neke obaveze oko fakulteta, moracu da se zadovoljim nekom voznjicom do avale :(
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by Gosha »

arxmilan wrote:Sale, mislim da ipak nisam u mogucnosti da odem jer imam neke obaveze oko fakulteta, moracu da se zadovoljim nekom voznjicom do avale :(
Ne daj Boze da si krenuo :). Posto niko jos nije okacio slike, evo ja cu prvi, pa zakljuci kako bi se proveo na dva tocka :)

Napomena, 10-ak slika sam preuzeo od Shebeza,thnx :D

http://picasaweb.google.com/gosha969/Kuchaj15112009#
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by sboris »

Evo par slika Prskala:

Image

Image

Image

Večeras ili sutra kačim još slika od nedelje.

Inače, Goša i ja smo se provozali do Velike brezovice i tek sam na slikama video da nismo bili sami, neka živuljka se prepala i zbrisala a ne znam koja :)
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by sboris »

Evo slike Velike Brezovice. Ako se pogleda malo bolje dole u sredini pa malo levo vidi se jedna žuta mrlja.

Image

To je ova živuljka:
Image

Na sledećoj slici je klisnula, pa je malo razmrljana:
Image

Ako neko zna šta je ovo voleo bih da podeli to sa nama. Liči na liju, ali mislim da nije, možda neka (po)divlja maca/kuca ...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by shebez »

Meni ovo vise lici na drekavca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A da, naravno, da podsetim kada je sale nedaleko odatle uslikao patuljka...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by bluealek »

Auuuu Boriseee, posle tvojih HDR-ova ja bolje moje i da ne kačim :oops: A baš sam se spremao da postavim malu foto pričicu...

Što se živuljke tiče, naravno, što reče shebez, to je čuveno mitološko biće kučajski drekavac :P
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Gljivarenje na Troglan Bari u nedelju

Post by Gosha »

Borise, stvarno su ti slike mrak :) i sada mi nije zao sto smo te sat ipo cekali dok si se sa stalkom vrteo oko Prskala :D

Ja napravih amaterski spotic, prvi u zivotu pa ne budite strogi [320x240, trajanja desetak minuta], pa kome gledanje blip.tv-a nije blokirano... http://blip.tv/file/2873258

A sto se tice zivuljke, mislim da je persijska macka :D

Pozzz
Post Reply