Kiša

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kiša

Post by barda »

Kod mene se otvori prozor za download i save prozor, ali evo ako više preferiraš strane provajdere
http://www.4shared.com/file/144045008/7 ... barda.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kiša

Post by arxmilan »

ajde ljudi ocemo mi da idemo negde ili ne :?: napolju je idealno vreme, svaki dan vozim bajs. Nemojte posle da se kajete sto niste otisli........
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Kiša

Post by Blaza »

Pozdrav drustvo
stvarno bi legla tura tu negde ne mnogo daleko, cisto ako rokne sneg da mogu lakse da nas nadju. Ako je frka kola, moj seat se dobro pokazao na putu za Goc i Zeljin letos. Tregere cemo vec nekako srediti, zar ne Sale?
8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by bluealek »

Da... Meni ovaj vikend nikako nije zgodan jer ne želim po ko zna koji put da propustim koncert Block Out-a u subotu, a i prelomni mi je trenutak u karijeri 8) . Od ponedeljka će, nadam se, moći lakše da se diše. Ili ću tek tada potpuno da se ugušim :P
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kiša

Post by KUSHA »

Da li je Fruska neko interno dogovaranje ili bi mogli i mi malo juznije da se popnemo na Fruskicu.Ha,ha,sad mi je palo napamet zasto me niko ne zove.Fruska nije bas odgovarajuca za greder,malo je niska-niza.Milance,Shebez,guknite vozite li ovog vikenda.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kiša

Post by barda »

Kuša, nije ništa interno, sve će biti javno, pa nekako ćemo se spakovati!

Ja se nešto borim sa prehladom, i na dobrom putu sam da je pobedim, a ovaj vikend na vikendici pečemo rakiju (od onog grožđa sa slike), tako da možete, ako hoćete da dođete na degustaciju! :D
Ako propustite sada ostaće nešto i na proleće, a za lekovito dejstvo pitajte Shebeza :lol:

A što se tiče "male" Fruške Gore, brzo se nakupi visinska razlika. Ako malo skreneš sa grebena, gore-dole i nakupi se 1000m visinske razlike
Evo malo da proučiš, pre nego što dođeš

Image

Downloaduj za krupniji prikaz
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by shebez »

KUSHA wrote:Fruska nije bas odgovarajuca za greder,malo je niska-niza.
Kusa ja prosli put kada sam bio na fruskoj prokomentarisao sam: "Zasto novosadjani idu na Staru planinu da se voze? Da bi se odmorili od Fruske Gore!!!".
Samo da znas da nije nimalo naivna planina ima dosta spusteva i penjanja zavisi kako odaberes da se vozis. A staze za voznju su fenomenalne, pravi bajkerski uzitak tako da je nikako ne treba zaobilaziti.
barda wrote:a za lekovito dejstvo pitajte Shebeza :lol:
A jeste pravi melem samo kad se setim :roll: kako me je spasila...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by bluealek »

Vreme će tokom vikenda biti suvo i hladno, idealno za vožnju. Ja u svakom slučaju neću ići nigde na ceo vikend, ali bih mogao da se pridružim ekipi na Fruškoj Gori u nedelju. Ako ima još interesenata da rano ujutro u nedelju zapucamo iz Beograda ka Bardinoj vikendici, nek se jave. Standardno, na nosačima imam mesta za još tri bajka sem svog.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by shebez »

Moze, moze.... :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kiša

Post by barda »

Ja se u subotu uveče vraćam do grada, ali u nedelju ako se dogovorimo mogu vas dočekati na vikendici (tačne koordinate 45° 8'33.15"N, 19°58'30.21"E, ili srpski - starim putem za Novi Sad i posle putareve kućice skrenete levo i prvo skretanje desno - u dvorištu kamp kućica i kuća sa slike).

Vi se izdogovarajte, a ja ću da pogledam sutra uveče forum i videti šta ste odlučili.
Biće suv dan ali malo hladan (8 stepeni), mada možemo napraviti (posle rakije :D ) neki krug: Tv toranj - Grgeteg - Velika Remeta - Tv toranj.

Meni možda nebi bilo pametno da idem zbog prehlade, ali videću...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by bluealek »

Nemoj samo da ta prehlada ispadne H1N1 :wink:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kiša

Post by barda »

Možete poneti i kupaći pa da se bućnete u bazenu NORCEV-a.

http://www.norcev.rs/index.htm

Možda vas ja budem čekao u hidromasažnoj kadi :D http://www.norcev.rs/galerija.htm
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kiša

Post by arxmilan »

ja sam javio da sam zainteresovan, i uz mene ide jos jedan clan bandita.Voleo bi da nam se pridruzi i ostala ekipa "separatista" :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Kiša

Post by Grujic »

Dolazim i ja sutra, cujemo se ujutru pa cemo se naci negde na grebenu. Emil nije za vikend u Novom Sadu tako da on nece voziti.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kiša

Post by bluealek »

Društvo, evo mog predloga trase za sutrašnju vožnju po Fruškoj Gori, ukoliko po šumskim putevima nema previše blata:

Image

Zamisao je da krenemo od Bardine vikendice i da tu završimo. Trasa je veoma dinamična, nekoliko puta se penje i spušta sa grebena, a trudio sam se da na njoj bude što je moguće manje asfalta (skoro da ga i nema, sem početka i završetka prilaza Bardinoj vikendici, na šta otpada oko 10 km od ukupno 48,5 km dužine trase). Okvirno, zamisao je da odemo do manastira Velika Remeta, odatle šumskim putem do Grgetega, posle koga nas čeka jedan žestok uspon na kome će po svemu sudeći morati da se gura par kilometara. Onda nešto sitno asfaltom po grebenu, pa jedan lagaaani spust do Starog Hopova, kroz šumu do Novog Hopova, a odatle laganica šumskim putem ponovo uzbrdo, stazom koja je paralelna sa asfaltnim usponom od Iriga. Sledi nešto sitno grebenskim asfaltom, a onda se spuštamo ka Paragovu, opet putem kroz šumu. Odatle penjemo ka domu na Glavici, posle koga ima još nešto malo jačeg uspona, a onda laganica lepom šumskom stazom, kojom u nekom trenutku lagano zavrćemo levo i spuštamo se ka Stražilovu. Od Stražilova krećemo nešto malo (3,3 km) ka Sremskim Karlovcima, da bismo uhvatili zgodan i ne mnogo strm šumski put koji nas vraća ka glavnom grebenskom putu, a uskoro stižemo i nazad do našeg polazišta.

Ovo je dosta zahtevna, maksimalistička tura sa kilometražom koja je prilagođena realnim mogućnostima, s tim što možemo vrlo lako da je skratimo i olakšamo tako što bismo odustali od bilo kog od tri predviđena spusta sa grebena (recimo onog prema Hopovu ili onog prema Paragovu). Isto tako, ako se pokaže da u šumi ipak ima previše blata, dobar deo ove trase može da ima i asfaltnu alternativu.

Evo i treka: http://www.freebiking.org/RAZNO/forumi/ ... _2009).zip

Sve je ovo računato sa idejom da je dogovor da krenemo od Bardove vikendice. Taj dogovor može i da se promeni, na primer tako što bismo se popeli kolima, recimo do Norceva, i odatle započeli ovaj krug (tako bismo uštedeli desetak klilometara pedaliranja, a i bilo bi jednostavnije da se nađemo sa svima onima koji bi da nas čekaju gore na grebenu). Ako imate bilo kakve sugestije za poboljšanje predloga, samo napred.
Post Reply