Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by ninja2 »

Kakav je plan.....
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Biće, biće... Samo da vidim da li neće da mi iskrsne neka poslovna obaveza u tom terminu, pošto su mi "zapretili" jednom tezgom koju ne bih smeo da ispustim.

U svakom slučaju, skockaću zvaničnu najavu ovih dana, prenoćišta će biti na istim mestima kao prošle godine (ko hoće da pogleda prošlogodišnji program još uvek ga ima na http://www.freebiking.org/Najave/Ture/golija.html), a trasa će biti nešto izmenjena (malo pomerena na zapad, dolinom Studenice pri usponu, i hvataće Golijsku reku pri spustu). Mislim da će čak biti lepše, a lakše nego prošle godine.
trento
Posts: 1
Joined: 28 Sep 2009, 22:59

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by trento »

postoban.
nov sam na free biking forumu i veoma sam zainteresovan za turu po Goliji. Kako da si prijavim.
hvala
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by KUSHA »

Bice pastrmke i divljackog gulasa.Evo mene da se na vreme prijavim kako bi moj drugar aco imao dovoljno vremena da se smislja.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by sel_emil »

Pozdrav,
i ja sam zainteresovan....ostala mi Golija u lepom secanju :)
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by Joka »

Tura po Goliji u ovo doba zvuci vise nego privlacno. A jos i pastrmka i gulas...mmmm...
Vidimo se, drugari.
vidakoviczoli
Posts: 1
Joined: 30 Sep 2009, 20:42

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by vidakoviczoli »

Nov sam na ovom forumu. Inspirisan proslogodisnjim "putopisom" sa Golije resio sam da ove godine odem na voznju po nesto malo izmenjenoj turi od opisane. Planirao sam bas da krenem sredinom sledece nedelje sam, medjutim danas procitah najavu. Zainteresovan sam, imam malo iskustva sa Tarom i Durmitorom sto se tice makadamskih puteva, ali me interesuje poblize kvalitet podloge - puteva po kojima se vozi (odnos loseg i dobrog makadama, kamenje , blato isl. ) sa na gume sirine 28 mm koje imam na treking bajsu
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Društvo,

Evo konačno i zvanične najave za Goliju idućeg vikenda:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/golija09.html

Ono što je valjalo nećemo menjati, što znači da ponovo noćimo u petak kad stignemo u motelu Radočelo, a u subotu u motelu Gos na Odvraćenici - za smešne pare i u udobnim, dobro zagrejanim sobama. Trasa je još lepša nego prošle godine - umesto iznurujućeg goredoliranja i stizanja po mraku, prvog dana ćemo ka Odvraćenici direktno uz Studenicu, putem na kome se uspon sve do visine od oko 1100 m gotovo i ne primećuje. Onda imamo opciju ili da nastavimo uz Studenicu do Vlaškog mosta (ovaj deo puta je mestimično popločan prilično krupnom kaldrmom, pa kao takav može da bude malo neprijatan za pedaliranje, ali je nagib vrlo umeren), ili da od Neškovića zapucamo serpentinama uzbrdo, hvatajući greben koji izlazi direktno na Odvraćenicu (varijanta koju sam stavio u .gpx koji sam vam okačio uz najavu). Ako se opredelimo za tu varijantu, nagib od 27. do 32. kilometra puta biće malo jači, ali je pre i posle toga opuštencija. U svakom slučaju, očekujem da ćemo ove godine bez većih naprezanja i daleko pre mraka stići do Odvraćenice (ove godine smo gore i dve nedelje ranije nego prošle, što znači da je i dan malo duži).

Drugog dana ćemo ono što je prošle godine u silasku bilo najlepše, a to je jezditi šumovitim grebenima Golije nizbrdo, produžiti, takoreći, do u nedogled :) . Prvih 10 km, do Jankovog Kamena, idemo istom trasom kao i prošle godine (nije baš da imamo nekog izbora 8) ), ali se u nastavku trasa menja i spuštamo se prvo nekih 400 m do Golijske reke, da bismo onda nastavili celom dužinom zapadnog grebena Golije ka severu, prateći ga laganim talasanjem, a potom se vrlo postepeno njime spuštajući ka Vrmbaji (bacite pogled na visinski profil u najavi). Većim delom ove trase nisam prolazio, ali ako mogu da sudim na osnovu konfiguracije terena, kvaliteta puteva i sastava vegetacije, taj spust obećava da bude tako lep da ćemo na njemu prosto provrištati od sreće :D . 54 km, većinom nizbrdo, mislim da ćemo se do kola u Milićima u nedelju vratiti taman na vreme :) . Naravno, iako sam 99% ubeđen da nam svetiljke ove godine neće trebati, sugerišem da ih ipak imate sa sobom, zlu ne trebalo.

Ok, vreme je da počnemo da se sabiramo, tj. raspoređujemo po kolima. Stoga bih molio sve one koji planiraju da idu na ovu turu da me o tome obaveste - javno preko foruma, privatnom porukom preko foruma, ili na privatni mejl. Sve one koji su me ovih dana uhvatili telefonom negde za volanom da mi saopšte da bi voleli da krenu takođe bih molio da svoju rešenost potvrde u elektronsko-pisanoj formi, jer to što se kaže telefonom na jedno uvo uđe, na drugo izađe (ako se ne zapiše, a nisam bio u prilici da zapisujem). Pritom bih vas molio i da uz prijavu naglasite da li

1) Imate prevoz
2) Tražite prevoz

i ukoliko imate prevoz, koliko biste još onih koji traže prevoz mogli da povezete sa sobom. Pa da se popakujemo i krenemo na jednu turu koja će vas svakako naterati da zakukate što se ovogodišnja sezona primiče svom kraju :-)
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by sel_emil »

Pozdrav,
ja sam na raspolaganju sa prevozom za max 5 ljudi, prosli put kad nas je bilo sedmoro u kolima i bilo je malo tesno za stvari. Tako da ta varijanta 7 ljudi u samo extreem uslovima dolazi u obzir.
Ko oce nek mi se javi na private...
E da troskovi su oko iljaduipo din+pdv+pivo :)
Emil
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by ZoranV »

Samo da upozorim sve učesnike MTB ture po Goliji na jednu stvar. Prošlog vikenda sam sa grupom planinara iz Železničara bio na Goliji, spavali smo u Golijskoj reci i mogu vam reći da su noći tamo već sada dosta hladne. S obzirom da u motelu nije bilo grejanja, nije baš bilo najprijatnije za spavanje i ostale stvari. Ne znam kakva je situacija sa grejanjem u objektima gde ćete vi da spavate, ali se vredi raspitati kod domaćina.
Samo toliko i pozdrav,
Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Bez brige, i u "Radočelu" u Milićima i u "Gosu" na Odvraćenici kotlarnica radi punom parom :-). Kraj septembra je možda najnezgodnije vreme, jer je neki prelomni trenutak kad vlasnici objekata razmišljaju da li da založe - nije više leto, a još nije jesen u pravom smislu.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by shebez »

Racunaj te i na mene...
Vidimo se na Goliji...
Pozdrav...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by arxmilan »

dal da uopste kazem da idem ili to treba da se podrazumeva za mene..:)...
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by x3m_optimus »

JA IDEM, MAKAR CRK'O !!! Zvacu MIroslava da vidim hoce li ici, pa da idem sa njim...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Hajde da lagano krenemo sa zaokruživanjem spiska i obezbeđivanjem prevoza za ekipu...

Evo nekog preliminarnog spiska do sada prijavljenih korišćenjem svih raspoloživih načina prijavljivanja:

1. Zoltan Vidaković - Subotica - ima prevoz
2. trento - Beograd - ima prevoz (može da poveze još nekoga?)
3. Zorba - Beograd - nema prevoz (preferira minibus)
4. Kuša - Kraljevo - ima prevoz (verovatno dolazi solo)
5. Zoran Katalina - Beograd - nema prevoz
6. Aleksandar Obradović - Vršac - ima prevoz
7. drugar Aleksandra Obradovića - Vršac - ima prevoz (dolaze zajedno)
8. Emil Sel - Novi Sad - ima prevoz
9. Joka - Novi Sad - ima prevoz (dolazi sa Emilom)
10. Shebez - Beograd - nema prevoz (pretpostavljam računa na prevoz kod mene)
11. Milan - Beograd - nema prevoz (pretpostavljam da će i on sa mnom)
12. Boško (x3m_optimus) Beograd - nema prevoz

U nastavku ću popisati ljude koji se za sada nisu definitivno izjasnili, ali za koje pretpostavljam da su verovatno zainteresovani da krenu:

13. ninja2 - začeo je temu, tako da pretpostavljam da je zagrejan?
14. Bane Rodić - Ninja i Bane se dosta druže u poslednje vreme...
15. Miroslav - u frci oko sređivanja nove gajbe, ali koliko sam shvatio, vrlo zagrejan da krene
16, 17. Nikole (i jedan i drugi, redovni Emilovi saputnici) - bilo bi mi pomalo neobično da Emil ide bez njih :-)
18. Aca - ako ikako bude u mogućnosti, siguran sam da neće propustiti priliku da dođe sa Kušom

Dakle, za sada je 12 prijavljenih (13 uključujući mene) i još šestorica onih za koje verujem da su potencijalni učesnici - taman da popunimo raspoloživih 20 kreveta u motelu Radočelo, ukoliko bi svi došli (još krevet "viška" za nekoga ko bi se odlučio da krene u poslednji čas).

Molio bih one pod rednim brojevima 13 do 18 da se izjasne (kao i one koje sam možda prevideo) pa da pravimo konačan spisak i raspored po kolima. Kako sada stvari stoje, čini mi se da ideja angažovanja minibusa za učesnike iz Beograda ne bi bila realna, jer nas nema dovoljno (minimum 11 ljudi). A i to uvek ispadne skuplje nego kolima.
Locked