Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by sel_emil »

Iskreno da ti kazem, i ja sam sinoc razmisljao o toj putanji. Obzirom da cemo krenuti oko 16.00 h i da postoji velika verovatnoca da nas uhvati guzva ispred gazele, mislim da cemo ipak ici tim putem. Tako da nas nemojte cekati na pumpi, vidimo se kod Milica.
Emil NS
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by x3m_optimus »

Sa velikim zaljenjem moram da kazem da se odjavljujem od ove ture... Ne mogu finansijski da ispratim, jer kad sam se preracunao, ako ispratim turu, ima da jedem pastetu do sl. plate (ako budem imao i za to :lol: ) A da pozajmim mogu, ali ceka me polaganje testova i voznje za koje cu morati da dam opet prilicno para tako da zaista ne mogu da se iskalkulisem ovaj mesec... Osim ako nece neko da kupi plac koji prodajem :D hehehe E onda ja placam turu za sve :D

Smorio sam se k'o puž, znaci neverovatno :(

Zelim vam lep provod i lepo vreme ljudi!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

U odnosu na stanje koje sam prikazao u prethodnom pregledu, Miroslav ne može da krene svojim autom i još nije 100% siguran da će uopšte da krene, pa ako neko ima još neko mesto viška za njega (iz Beograda) neka javi. Kao što vidimo, imamo i nekih odustajanja, a Bane (Banković) nam se prijavio kao novajlija (sugerisao sam da ga pokupi ekipa iz Vršca), tako da mi se čini da smo trenutno na brojci 22.

Kontaktirao sam i vlasnike oba motela, neće biti problem što nas ima preko 20. Dragoslav iz "Radočela" za prekobrojne može da obezbedi smeštaj u objektu koji je 100 m od motela, s tim što naglašava da tamo ima jedno kupatilo na dve sobe. Pretpostavljam da se niko zbog toga neće uzrujati? Na Odvraćenici takođe imamo dovoljno ležajeva za sve. Što se hrane tiče, rekoh da ćemo o tome individualno odlučivati - ko bude želeo da večera u motelu sutra kad pristigne, moći će (nije obavezno). Cene su sasvim razumne. Rekoh Dragoslavu da bi prve ekipe mogle da se pojave već koliko iza 18 h, dok će većina pristići bliže ponoći.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bachaman »

Ja bih ishao, ali stvarno nikako ne mogu svojim kolima, da ne objashnjavam sad...
U svakom sluchaju, ide mi se, jako bi mi prijalo jedno resetovanje u prirodi, ako ima jedno mesto vishka za mene siroma :S
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by arxmilan »

ako je problem za prvu noc za mesto , ja mogu da prespavam u satoru ako jos neko postavlja sator da nisam sam ako pravimo probleme sa tim viskom mesta, da ne opterecujemo ljude.
MIki nemoj da ne pronadjes prevoz..necu imati koga da prestizem tamo..:) znas ono vvsssss :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Ne, nije problem, za spavanje je sve ok. Jedino me brine što mi se trento ne javlja, pa ne znam da li da računamo na taj auto. Ako je odgovor negativan, onda imamo problem nedostatka prevoza za dvojicu. Možda bih ja mogao nekako da naguram petog kod sebe, mada vožnja u tom slučaju baš neće biti udobna... Zadnja klupa u Čirokiju je i tako pravljena za patuljke (ili barem ljude patuljastih nogu), samo još fali da se dodatno stisnu da bi treći stao u sredinu :(
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by arxmilan »

ako tebi Sale nije problem-necu u tvoje ime da govorim za tvoj auto ti zna koliko i sta mozes ..ali meni je ok sto se mene tice da nas bude trojica pozadi..mislim idemo da se zabavljamo kome treba komfor.. :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by ktm »

Kakva je prognoza vremena za nedelju ?
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

ktm wrote:Kakva je prognoza vremena za nedelju ?
Za južne krajeve dobra. Na severu stiže naoblačenje u nedelju posle podne.

Imamo mali problem što se korisnik trento ne javlja ni ovde, ni privatnim porukama, ni na mejl, postovao je samo jednu poruku do sada na forum, u kojoj se izjasnio da stavlja auto na raspolaganje. Bez njega imamo par ljudi koji "vise". Dakle, molio bih trenta da se javi, da vidim da li možemo da smestimo sve ljude.
K U S A

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by K U S A »

Da li moze niska ekipa putem SMS da mi se javi kad namerava da prodje kroz Kraljevo mozda bi mogli ako mi odgovara tajming zajedno do Milica.063 /85 63 720
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bachaman »

Poshto se do sada "trento" nije javio, predpostavljam da nece ni ujutru, tako da ja najverovatnije otpadam, ukoliko se ne desi neka promena tokom noci.
Voleo bih da mogu da krenem svojim kolima, ali to je neizvodljivo (ukratko, zbog selidbe..konachano sam nashao ok stan i trebaju mi neke stvari iz sela i da bih ja ishao na turu,poslacu burazera da obavi o umesto mene...ali mu za prenoshenje trebaju kola :) eto )
Ako se sluchajno nadje to mesto, nadam se da ce sutra u toku prepodneva saznati, da bih mogao da se organizujem.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Lepa vest - trento, odnosno Ivan Katalina se javio i sve je ok sa prevozom za Miroslava i njegovog rođaka Zorana njegovim Sparkom. Jedini tehnički problem koji treba rešiti jeste nabavka nosača za bajseve za peta vrata, koji bi morao da bude takav da može da primi 3 bajsa. Nadam se da Miroslav (ili neko drugi)ima nosač. Ako se problem pokaže kao veći nego što se čini, Ninja je ponudio alternativu što se prevoza tiče, pa "prepakivanjem" ljudi možemo sve da rešimo, uz možda malo poskupljenje prevoza za one koji u tom prepakivanju učestvuju. Šaljem Miroslavu i Zoranu Ivanov telefon...

Još jedna sugestija, da ne otvaram novu poruku. Svi vi koji imate GPS, nemojte da vas mrzi da skinete spremljene trekove i učitate ih u dotični. Tako zaista smanjujemo rizik da neko odluta pa da se "jurimo" po planini. Odnosno što više ljudi ima kod sebe trek, to je više onih za kojima je bezbedno ići 8) . Subota je prilično bezazlena što se orijentacije tiče, ali će nedelja biti kritična, naročito onaj deo nakon što krenemo grebenski da se vraćamo ka istoku, gde će na svakom koraku praktično biti skretanja koja mame (i to najčešće putevi višeg ranga od onih kojima je planirano da prođemo).

Što se transporta do Milića tiče, za sve one koji nisu sigurni da će tamo umeti da stignu i koji bi da se okupe u beogradski mini konvoj, mislim da je neko najrealističnije vreme za nalaženje na Elp pumpi iza Bubanj potoka oko 18:30 (ako oni koje ja vozim budu mogli ranije da se sakupe, javljam koliko je to ranije). Što se tiče ostalih - zborno mesto u Milićima. Naći ćete motel "Radočelo" jednostavno, jedina ozbiljnija svetla u mraku kilometrima unaokolo, odnosno jedino što liči na ozbiljniju kafanu nakon što prođete Studenicu (14,5 km posle Studenice). Ako je neko već stigao pre vas, videćete i parkirana kola sa montiranim biciklima.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by Gruja »

K U S A wrote:Da li moze niska ekipa putem SMS da mi se javi kad namerava da prodje kroz Kraljevo mozda bi mogli ako mi odgovara tajming zajedno do Milica.063 /85 63 720
Ja ću biti u Niškoj ekipi. Zapisao sam ti broj i preneću im. Inače, mi bi trebalo oko 12h da pođemo, ali planira se svraćanje gde god se može usput, tako da trenutno ne mogu da ti kažem kada ćemo proći kroz Kraljevo. Mada i ne znam gde ćemo proći uopšte! :D
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bachaman »

Sve je dogovoreno, trentu su ladno maznuli bajs i nije ni chudo shto se chovek nije pojavljivao....
Hvala Sale, freebiking igumane :)
Vidimo se narode, jedva chekam!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by alazovic »

Gotovo je sa najavama, hajdmo malo u turoteku :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Locked