Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by sel_emil »

Kod mene su sigurni Joka NS, Zlatko NS ( bio je sa nama na staroj) i Zeljko iz Zrenjanina. Cekam da mi se jave Grujic i Kopilovic NS.
Emil
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by ninja2 »

zagrejan nego sta :D ....cekam baneta da mi kaze ide li zbog prevoza....isao bi i sa nama i moj drug dule...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by shebez »

Golija - motel GOS (Odvraćenica, 1630 mnv)
Mesto: Na istočnom kraju turističkog naselja Odvraćenica na glavnom grebenu Golije, pored makadamskog puta, kilometar od asfalta koji stiže iz Novog Pazara.
Konfiguracija i komfor: Zidana kuća od cigle, spolja deluje malo neugledno, ali komfor u sobama na nivou - zagrejano, čisto, sobe sa kupatilom i toplom vodom. Sobe sa 2-4 ležaja. U sklopu motela postoji i kafana, mogućnost pansionske ishrane. U sklopu motela postoji i mini market (doduše, izbor artikala više na nivou kioska).
Kapacitet: 40 ležajeva.
Okolina: Pašnjaci i četinarske šume glavnog grebena Golije, koji se pruža u smeru istok-zapad. Najviši vrh Golije, Jankov Kamen (1833 m) udaljen desetak kilometara ka zapadu, dok nešto manje ka istoku ima do Crnog Vrha, drugog vrha Golije. Izvanredan ambijent za sve vrste aktivnosti u prirodi.
Dolazak: iz smera Novog Pazara 32 km novim asfaltnim putem (kada stignete do Odvraćenice skrenite desno i još kilometar makadamom), ili iz smera Raške, 34 km putem gde je prvih 20-ak km asfalt, a ostatak se vozi solidnim makadamom koji prati glavni greben Golije. Terenskim vozilom se može prići i sa severa, iz smera Studenice i Devića.
Koliko je ovo pouzdana informacija? Da li mozemo u Subotu da ponesemo samo hranu za usput, a tamo da se snadjemo za veceru i za sutrasnji dan, na ustrb hrane nosio bi malo deblju garderobu...
Da li je taj kiosk snabdeveniji od onog u Toplom Dolu?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by lesandro »

Prijavljujem se i ja, imoj prijatelj Boban. Zarazio sam se na Staroj i sad nema nazad!
Imamo prevoz i jedno prazno mesto. S obzirom na broj prijavljenih (do sada) hoce li biti problem za prenocishte, kako bi ga mogli resiti? Shatori?
brada
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2009, 22:01

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by brada »

Ja se cuo sa Zeljkom, a on sa Emilom...cekam da mi jave ima li kod njih mesta.
Ako nema...trazim neku drugu varijantu

Kakvo je stanje u BGu sa prevozom tj. mestima?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by barda »

Sa tugom u srcu i drhtavim prstima, kucam ovu poruku. :cry:

Neću moći da vam se pridružim, zbog porodičnih obaveza, ali ću vas ispratiti i dočekati kao i uvek!

Srećan put i pokupite malo jesenje boje i za mene :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by Milan »

Pozdrav, pa i mi ne bi propustili Goliju ovog puta. Trojica nas je sigurnih.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bachaman »

Rachunajte i na mene... cya!
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by Nikola »

Ljudi ja takođe preskačem Goliju .. obaveze šta ćeš. Lep provod želim i puno dobrih kadrova.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by VladaS »

Eh ko izmisli svadbe, pa jos vikendom. Ostajem zarobljen u kafani utapajuci se u tuzne hitove, oplakujuci svoju sudbu ovog vikenda.
K U S A

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by K U S A »

Koliko je ovo pouzdana informacija? Da li mozemo u Subotu da ponesemo samo hranu za usput, a tamo da se snadjemo za veceru i za sutrasnji dan, na ustrb hrane nosio bi malo deblju garderobu...
Da li je taj kiosk snabdeveniji od onog u Toplom Dolu?
Drugaru moj,najvaznije je da poneses malo parica u dzepu.U motelu ce vecina da vecera i doruckuje.Cene su pristupacne.Sto se tice prodavnice tu je negde kao u Toplom Dolu.Jedino ce biti hladnije nego uT.Dolu.Ne zbog naziva vec zbog visine.Smestaj je korektno zadovoljavajuci za tu cenu.Smestamo se u dva objekta koji su jedan do drugog.Jedan je sam motel a drugi je veca vikendica sa sobama.Prosle godine je bilo toplo i nisam cuo nikakve primedbe od strane ucesnika.Ovo je sto se tice druge noci.Prvo nocenje je isto solidno,domacini su super ljudi.Ja cesto idem tamo na Pastrmku jer na licu mesta vade iz bazencica i odlicna je.To je preporuka za veceru kad stignete.Tu je i nezaboravni gulas od divljaci koj ce nas cekati na kraju ture ukoliko se dogovorimo medjusobno.Proslogodisnji ucesnici se svega dobro secaju i utisci su odlicni.Ova tura je laksa od proslogodisnje i mislim da ce mo se nauzivati i da ce nam vreme dozvoliti na Jankovom kamenu da pustimo pogled u beskrajni plavi horizont izboran mnogobrojnim vrhovima.Nemojte racunati na kupovinu hleba drugog dana ujutru.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Ok, hajde da pokušam da napravim predfinalnu rekapitulaciju učesnika za Goliju, ujedno da proverimo da nisam nekoga prevideo.

Ukupan broj, za sada mi se čini, 23 sigurnih i dva još uvek neizjašnjena, odnosno:

1. Zoltan Vidaković - Subotica - ima prevoz
2. trento - Beograd - ima prevoz
3. Zorba - Beograd - kod mene
4. Kuša - Kraljevo - ima prevoz (verovatno dolazi solo)
5. Zoran Katalina - Beograd - kod trenta?
6. Aleksandar Obradović - Vršac - ima prevoz
7. drugar Aleksandra Obradovića - Vršac - ima prevoz (dolaze zajedno)
8. Emil Sel - Novi Sad - ima prevoz
9. Joka - Novi Sad - ima prevoz (dolazi sa Emilom)
10. Shebez - Beograd - kod mene
11. Milan - Beograd - kod mene
12. Boško (x3m_optimus) Beograd - kod Miroslava
13. Zlatko - Novi Sad - ima prevoz (dolazi sa Emilom)
14. Željko - Zrenjanin - ima prevoz (dolazi sa Emilom)
15.Aleksandar Srdić - Beograd - ima prevoz
16. Boban - Beograd - ima prevoz (sa Srdićem)
17. Brada - Zrenjanin? - traži prevoz
18-20. Milan i društvo - Niš - imaju prevoz
21. Miroslav - Beograd - ima prevoz
22. Ninja - Beograd - računa na Baneta
23. Ja (Sale Veljković) - Beograd - ima prevoz
24? Bane Rodić - Beograd - ima prevoz, nije se još izjasnio
25? Aca - Kraljevo - ako dođe s Kušom, došao je

Ili, ako je tako preglednije raspored po automobilima:

1) Vršac
Aleksandar Obradović i drug (još jedno slobodno mesto)

2) Novi Sad
Emil
Joka
Željko (Zrenjanin)
Zlatko
Brada (jel tako, petoro?)

3) Niš
Milan Drakulić i drugari (ukupno trojica)

4) Beograd 1 (moj auto)
Ja (Sale Veljković)
Shebez
Milan (Stojanović)
Zorba

5) Beograd 2 (Miroslav)
Miroslav
Boško

6) Beograd 3 (Srdić)
Aleksandar Srdić
Boban

7) Beograd 4 (trento)
trento
Zoran Katalina

8 ) Beograd 5? (Bane Rodić)
Bane
Ninja

9) Kraljevo (Kuša)
Kuša
Aca?

10) Subotica (Zoltan Vidaković - kombinacija autobusa i bicikla do odredišta)


Jesam li nekoga prevideo? Primećujem da iz Beograda imamo nekoliko auta sa po 2 čoveka - ako ste u mogućnosti, ne bi bilo loše da se racionalnije spakujete, da idu bar po 3 čoveka na jedan auto (ako imate odgovarajuće nosače, naravno). I Obradović iz Vršca je naglasio da ima još jedno slobodno mesto, a pošto prolazi kroz Beograd, voljan je da nekoga ovde pokupi. Za slučaj da Bane Rodić ipak ne ide, Ninja može da se spakuje sa bilo kim ko ima slobodno mesto viška, već ćete se međusobno dogovoriti.

Što se smeštaja za prvu noć tiče, videću sa vlasnikom "Radočela" kako rešavamo problem 3-5 kreveta manjka i javljam (meni nije problem da ponesem šator za prvu noć, jedino što ga neću tegliti gore na Odvraćenicu). U svakom slučaju, bilo bi dobro da ustanovimo ima li nas 23, 24 ili 25 i da vidimo jesmo li se uspešno rasporedili po kolima.

Još jedna informacija, pošto su me neki pitali kako se stiže do onde. Od Beograda do Milića najkraćim putem (preko Guče) ima 211 km, dok dolinom Ibra preko Ušća i Studenice ima 232 km (nekima rekoh da je preko Guče 190, sori, greška u proračunu). Put preko Guče je nešto lošiji, tako da smo u sličnoj dilemi kao i prošle godine kuda je pametnije ići. Za one bez GPS-a možda ne bi bilo loše da u nekom trenutku u petak posle podne kada konačno krenemo ka odredištu organizujemo konvoj. S obzirom da je petkom posle podne u Beogradu totalni saobraćajni haos, predlažem da okupljanje konvoja odradimo na Elp pumpi kilometar iza rampe u Bubanj potoku (na autoputu). Na licu mesta bismo onda utanačili kojom trasom do onde.
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by lesandro »

Bane Rodic definitivno ne ide tako da Ninja ide sa nama i mi nemamo vishe slobodnih mesta!
Ukoliko se ukaze potreba i ja mogu prvu noc spavati u satoru.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by sel_emil »

Definitivno idu: Zeljko ZR, Joka NS, Zlatko NS i Emil NS.
Javi Sale kad da dodjemo na Elp pumpu, mi krecemo posle 16.00
Emil
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Golija (Milići - Devići - Koritnik - Odvraćenica - Jankov Ka

Post by bluealek »

Emile, vama iz Novog Sada je daleko kraće da idete pravcem Novi Sad - Šabac - Valjevo - Kosjerić - Požega - Arilje - Ivannjica - Vrmbaje (Milići). To vam je samo 269 km. Ako hoćete da se družite sa nama pa da idete okolo, naokolo, nemam ništa protiv, ali red je da vas upozorim na to koliko vam je ovo kraće.
Locked