Vanredna tura - predlozi

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Hocemo li u neku nenajavljenu turu?
Meni se neshto ne cheka 10 - 11. oktobar, za kada je zakazana Golija, vec bih rado iskoristio ovo preostalo lepo vreme za obilazak neke planine.
Prichao sam sa Saletom, reche da ima shanse da se organizujemo za neki od sledecih vikenda, ali ukoliko on ipak bude bio sprechen,
da li ima neko raspolozen da odigra ulogu vodicha, tj. da ima GPS i zna da ga koristi :)

Unapred najavljujem da imam prevoz za 3 choveka i 3 bajsa.

Pala mi je na pamet Tara, ja siroma nikad nisam bio :roll:

Ostali?
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Nikola »

Imam GPS i raspoložen sam da napravim neki "skromni" trekić po Tari. Jedini problem je prevoz.. s obzirom da sam ja iz NS-a kao što znaš .. ako si raspoložen da dođeš po mene :D možemo se nešto dogovoriti.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ktm »

Dobra ideja mada sam bio na Tari pre par nedelja.Mislim da je suvise daleko za jednodnevnu varijantu ,mozda bi bilo dobro iznajmiti vikendicu pa praviti standardnu dvodnevnu voznju i krenuti u petak do nedelje.
Druga opcija moze biti zanimljiva za jednodnevnu voznju -Lisine pa na Beljanicu i nazad ,to smo Sale i ja planirali da vozimo prosle godine pa se nesto izjalovilo.
http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... skova.html
Željko
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Zeljkova opcija za jednodnevnu turu po Beljanici mi je totalno ok, ali zavisi od ostalih.
Meni lichno bi vishe odgovarala dvodnevna varijanta na Tari, sa iznajmljivanjem vikendice, mada, sve je stvar dogovora.
Bitno je samo da se vozi :)
Takodje ne bi bilo loshe da navedemo datum.
Cenim da bi 25,26,27. septembar bio idealan termin, kako zbog vremenskih uslova,
tako i zbog pauze pred odlazak na Goliju sa Saletom 10og oktobra
(a da ne ispadne pred zenama, devojkama, prijateljima i ostalima, kako svaki vikend idete negde i nikad niste kod kuce :) )
User avatar
ctpyja
Posts: 1
Joined: 17 Sep 2009, 14:34

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ctpyja »

Pozdrav narode :)

Prijavljujem se za voznju i jednodnevna varijanta Lisine pa na Beljanicu i nazad koju je Mr. KTM predlozio mi najvishe odgovara, mada....ako se vetjina odluchi za par dana na Tari ja sam za... :)

Takodje sam bez auta tako da ako ima mesto vishka kod nekog u kolima racunajte me.

Pozdrav :)
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ninja2 »

ocu ija gde god....
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Nikola »

Ljudi ta jednodnevna varijanta je smrt .. Bili ja i Emil prošle godine ustali u četiri vozili do tamo vozili 75 km po planini i vraćali se opet kući... vožnja je bila lepa ali nije ljudski. Ako ću da putujem 300 km onda ću i da spavam negde. Ja sam isto za Taru pošto nikako da odem ove godine. Možda baš za taj 25 viken mi odgovara...Željko javi ako i tebi odgovara pa da kombinujemo nešto.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bluealek »

Društvo, ideje vam uopšte nisu loše, a Tara je odličan predlog jer je ove godine nismo vozili. S tim što bih ja radije vikend 3-4. oktobar, pošto naredni konačno meračimo Goca i ja za neku krajnje usporenu varijantu sa njuškanjem po Đerdapu, branjem pečuraka, zavlačenjem na neka mesta gde se još nismo zavlačili, kampovanjem na Dunavu i kupanjem u istom, ako bude dovoljno toplo. U taj plan mi se ne uklapa ni veće društvo ni bilo kakav intenzivan, celodnevni fizički napor. Mnogo se radilo ove godine (naročito u poslednjih mesec i po dana kada sam skoro stalno bio negde na terenu, ali po pravilu u jurnjavi i vrlo konkretnim poslom) i užasno mi nedostaju vikendi u prirodi koji će pre svega da budu upotrebljeni za ODMARANJE (i fizičko i mentalno), laganicu, umesto za dril.
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ninja2 »

Cenim da bi 25,26,27. septembar bio idealan termin, kako zbog vremenskih uslova,
tako i zbog pauze pred odlazak na Goliju sa Saletom 10og oktobra
(a da ne ispadne pred zenama, devojkama, prijateljima i ostalima, kako svaki vikend idete negde i nikad niste kod kuce :) )[/quote]

ja sam za ovaj vikend kazu da ce biti lepo vreme.....
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ninja2 »

ajde bacaman ....predlazem da tura bude lagana za uzivanje fotkanje ....da ne bude 50.. 60..km u danu jer je to po mom misljenju suvise....to sa iznajmljivanjem vikendice treba videti sto pre ako idemo ovog vikenda....
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Iz Baze Jeftine Spavke, imamo ove info:
http://freebiking.org/RAZNO/spavka.html

Tara:
planinarski dom Javor (Kal. Bare)
baraka lovačkog doma (Mitrovac)
privatni smeštaj (Kal. Bare)
planinarski dom Predov Krst
privatni smeštaj (Zaovine)
privatni smeštaj (Mitrovac)

Konachan dogovor pada u toku sledece nedelje, mada bedak mi je da ne sachekamo Saleta, pa mozda da prebacimo turu za onaj tamo vikend, tj 3-4.oktobar ?
Za sada, javilo se 6 ljudi: Zeljko, Nikola, Ctryja, Ninja, Sale (za sled vikend) i Baćaman tj.ja :D
To je taman za 2 automobila.
Chekamo da se josh neko zainteresovan javi, pa da vidimo konachan ishod.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Nikola »

Meni jedino paše 3-4 oktobar ali ni to nije sto posto pošto sam zezno stopalo na tenisu juče :(
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Upravo sam saznao da imam neku svadbu u subotu, koju ne mogu da izbegnem :(
tako da shto se mene tiche , 3-4 oktobar je neizbezan.
Nikola, nadam se da nije neshto ozbiljno i da cesh se brzo oporaviti.... da si vozio bajs, ne bi ti nishta bilo :D
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by x3m_optimus »

Evo i mene napokon posle nekog vremena... Za sada mi odgovara to za sl. vikend, 3i4 ako se nesto ne izjalovi finansijski... Mada, znate kako, ja sam u kuci, ne u stanu, i grejem se na drva i ugalj... Treba da mi stigne to u neko dogledno vreme i da se isfinansira... Ako mi dodju sl. nedelje onda nemam ni vremena ni finansija da vam pravim drusvto na Tari... Cele godine imam problema, sto sa vremenom, sto sa bajkom (koji je sada super) tako da bi trebalo da bude uzivancija ako uspem da krenem.

Sad cu zovnem i Milana, ne vidim da se Sebez oglasio, tako da cu i njih da kontaktiram sada.

Jeste da ce biti lepo vreme ove nedelje, ali koliko vidim u najavi vremena za oktobar, treceg i cetvrtog najavljuju kisu sa pljuskovima. (sto mozete videti ovde http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/kragujevac.php)
Ali zato 10 i 11 okt. ce biti suncan i topao :D

Toliko od mene za sad, pa cemo koordinirati, ima vremena.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by shebez »

Ajde da se i ja javim...
Nisam bio tu dve nedelje bio sam i ja malo na moru, pa mi se nagomilalo previse obaveza da vise neznam gde cu pre. Sto se tice voznje ja sam raspolozen za taj 3-4 oktobar mislim da cu tad imati vremena, ma gde god da se ide. Ajde ako nesto za tad isplanirate moze te racunati na mene, nadam se da mi se nece nista iskomplikovati do tad.
Pozdrav svima...

P.S.:
Jeste da ce biti lepo vreme ove nedelje, ali koliko vidim u najavi vremena za oktobar, treceg i cetvrtog najavljuju kisu sa pljuskovima. (sto mozete videti ovde http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/kragujevac.php)
Ali zato 10 i 11 okt. ce biti suncan i topao :D
Ovo nemoj ni da gledas, za mene je ovo apsolutno bezveze...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply