Vanredna tura - predlozi

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Na zalost, nikako ne mogu stici da se organizujem i vikend mi je jedini spas da stignem sve...uzas...smorio sam se kao pas :cry:
Moje izvinjenje svima, koji su rachunali na moj prevoz.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bluealek »

Ništa strašno, sutra će ceo dan da pada kiša, a posle toga u nedelju biće prilično frigidno. Uz malo sreće, vreme će se stabilizovati do narednog vikenda, pa da nam bar za Goliju bude bolje nego što je bilo prošle godine.

Verovatno u nedelju Neven, ja i još poneko odemo na pešački prolazak kanjona Crne reke na Divčibarama, pa ako bude zainteresovanih da nam se pridruže, dobrodošli su. Mada ja nešto lobiram za izlet do kanjona Vučjanke na koju nas je upravo Gruja naložio argumentujući to da se do onde brzo stiže jer se sve vreme vozi auto putem tako da ne treba više od 3 sata od Beograda (udaljenost samo 280 km, što je 70 km manje nego do Stare), ali ljudi se ne daju ubediti... :?
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Gosha »

bluealek wrote: ... Verovatno u nedelju Neven, ja i još poneko odemo na pešački prolazak kanjona Crne reke na Divčibarama, pa ako bude zainteresovanih da nam se pridruže, dobrodošli su. Mada ja nešto lobiram za izlet do kanjona Vučjanke na koju nas je upravo Gruja naložio argumentujući to da se do onde brzo stiže jer se sve vreme vozi auto putem tako da ne treba više od 3 sata od Beograda (udaljenost samo 280 km, što je 70 km manje nego do Stare), ali ljudi se ne daju ubediti... :?
Sale, ja sam zainteresovan za pesacenje, ako ima mesta kod tebe/vas u kolima ili mogu da podjem svojim i jos nekog povezem?
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Gruja »

bluealek wrote:Mada ja nešto lobiram za izlet do kanjona Vučjanke
Javite ako kojim slučajem dolazite u ovaj kraj, možda bi vam se pridružio.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bluealek »

Hajde da napokon zaokružimo ovo nakanjivanje da nekako iskoristimo "predgolijski" vikend...

Iz Beograda gledano kroz prozor, deluje da su nas meteorolozi žešće ispalili za danas - najaviše celodnevnu kišu, a napolju sunce. Međutim, vidim da na planinama (pre svega onima na jugu i istoku) još od sinoć bez prekida pada kiša, a temperatura je vrlo, vrlo niska, tako da se možda i ne bismo ovajdili da smo zaista negde krenuli u divljinu.

Sutra će, oko toga se barem svi slažu, biti sunčano, tako da je vreme da prelomimo - Crna reka na Divčibarama ili Vučjanka? Šta kažu do sada prijavljeni učesnici? Do Divčibara bismo se svakako manje vozali i jeftinije prošli što se tiče troška goriva, a ovo dole sad deluje kao novo otkriće koje bi bilo sjajno posetiti, mada, s obzirom na udaljenost, šteta bi bilo ne otići tamo nekom prilikom kada budemo imali dva dana na raspolaganju (ima Kukavica da ponudi još puno toga sem kanjona Vučjanke).

Dakle, šta kažete?
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Gosha »

Nije mi bas, kao rukiju, najprijatnije da se prvi izjasnim... a kao takvom, za mene su oba mesta nova :D

Posto ipak verujem da zelis da cujes sve sem tishine :) , eto izjasnicu se... Citajuci tvoje rezone, Kukavica je kao dalja mozda pre za turu sa nocenjem(?), pa mi Divcibare u ovom momentu deluju kao logicnije resenje za nedeljnju akciju.

Naravno, apsolutno mi ne smeta ni malo vise km ako krenemo do Vucjanke.

Samo javi sta je odluceno, moram veceras da se spremim, sutra najavljeno nemam struju od 6-19h :-(
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ZoranV »

I ja mislim da je ipak bolje Kukavicu i Vučjanku ostaviti za neki vikend ili tako nešto. Malo bi bez veze bilo da veći deo dana provedemo u kolima, a tamo bi ukačili da vidimo samo kanjon Vučjanke. Video sam da je mnogo lepo tamo, ali kad se već ide, da se iskoristi još nešto od tog kraja.
Glasam za Crnu Reku i Divčibare!
Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bluealek »

Neven je takođe za Divčibare, kao i Boris, kome to odgovara i zato što bi voleo da ipak malo ranije stigne kući, jer treba da preslišava ćerku, počela školska godina. Uz to, kaže čovek da se ovog vikenda na Divčibarama dešavaju još dve interesantne stvari - godišnja izložba gljiva, kao i finiš "survival" trke u organizaciji Wild Serbia. Dakle, i kad se izađe iz kanjona Crne reke ima šta da se vidi gore u "civilizaciji" :D. Znači Divčibare. Samo još da se Goša i Boris nagode da li će drugi auto da bude Gošin Cherokee ili Borisov RAV...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by Gosha »

bluealek wrote:... Znači Divčibare. Samo još da se Goša i Boris nagode da li će drugi auto da bude Gošin Cherokee ili Borisov RAV...
Ja ne insistiram da vozim, jer ovo je ipak pesacka tura i vozi se samo do parkinga :)
Mozda da vidite kako je najbolje organizovati oko okupljanja, kojim putem cemo izlaziti iz Beograda... Ja stanujem u 64. bloku na NBGD, prekoputa OMV pumpe u Jurija Gagarina... Sale, pretpostavljam da ces ti biti srediste informacija, pa mi javi na mail, ili mobilni [o63/228-oo3], ili ovde, kad, gde, kako... :D
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by ZoranV »

Dobro, ako su već pali dogovori ko vozi ili čijim se kolima ide, ajde pa javite da znamo i da preciziramo satnice. BTW Sale, Sandra pita jel ide i Goca?

Buca
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Vanredna tura - predlozi

Post by bachaman »

Ljudi, uzivajte sutra...
Ja sam iznajmio drugu gajbu i ceo vikend se bavim selidbom :? smor u tri lepe...
Vidimo se na Goliji.
POzz
Post Reply