Srbija, 20 dana, krug

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Srbija, 20 dana, krug

Post by brod »

20 dana, krug, Srbija

Već solidan broj godina freebikiram ali niko da odem na neku višednevnu, ozbiljniju, turu.
Kako imam 3 nedelje odmora u Septembru, ( 12.9. – 4.10.), postavljam ovu ideju na Forum sa namerom da :
• Ispitam cenjenu freebikersu javnost ima li još zainteresovanih za ovako nešto
• Da se javite sa predlozima, sugestijama, kritikama, savetima, logističkom podrškom i sl.
• Ako neko ima plan za vožnju u ovom terminu, možda bih se rado pridružio akciji.

Sledi grubi, okvirni plan, koji podleže svim promenama:

1.dan – 12.9. subota: Beograd – Srebrno jezero
2.dan – 13.9. nedelja: Srebrno jezero – Kladovo
3.dan – 14.9. ponedeljak: Kladovo – Negotin
4.dan – 15.9. utorak: Negotin – Zaječar
5.dan – 16.9. sreda: Zaječar – Knjaževac
6.dan – 17.9. četvretak: Knjaževac – Babin Zub ( Stara planina)
7.dan – 18.9. petak: Babin Zub – Zavojsko jezero
8.dan – 19.9. subota: Zavojsko jezero – Zvonačka banja
9.dan – 20.9. nedelja: Zvonačka banja – Vlasinsko jezero
10.dan – 21.9. ponedeljak: Vlasinsko jezero – Lebane
11.dan – 22.9. utorak: Lebane – Kuršumlija
12.dan – 23.9. sreda: Kuršumlija – Kopaonik
13.dan – 24.9. četvrtak: Kopaonik – Sjenica
14.dan – 25.9. petak: Sjenica – Sopotnica
15.dan – 26.9. subota: Sopotnica – Ribničko jezero
16.dan – 27.9. nedelja: Ribničko jezero – Tara
17.dan – 28.9. ponedeljek: Tara – Ljubovija
18.dan – 29.9. utorak: Ljubovija – Loznica
19.dan – 30.9. sreda: Loznica – Šabac
20.dan – 1.10.četvrtak: Šabac – Beograd

Naravno, na kraju sam od svog mozganja, samo nabacao, lokacije,to jest gradove. Naravno da bih se što manje držao, asvalta, koliko je moguće, odnosno rado bih konačio na nekim mestima koja nisu (ili ne previše) naseljena.
Obzirom da ovaj interval ima tačno 23 dana, ovi danu su rezerva, zbog kiše, nepredviđenih okolnosti, ili uživanja na nekom mestu koje to zaslužuje.
Sve opcije su otvorene, izmene ture, kombinovanja prevoza itd.

Bane
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by shebez »

Imas puno vremena jako malo voznje, neki dani ti predvidjaju voznje koje mogu da traju i po maksimum dva sata. Neznam sta ti je u cilju da obidjes srbiju ili da vidis prirodne lepote. Da sam na tvom mestu i da imam toliko vremena voznje bi koncipirao po planinama i svakodnevno vreme odvojio za istrazivanje - osvajanje vrhova pa se dan za danom prebacivao na sledecu planinu. Predlog za planiranje ture da na kartu ili jos bolje ako imas gps upisi svako interesantno mesto koje treba obici i da na osnovu toga krenes u planiranje rute i istrazivanje Srbije. Ako se slepo budes drzao asfalta i putokaza za toliko dana moze postati dosadno.
E pa sad stvar gledam iz svog ugla mozda bi neko drugacije prokomentarisao....
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by brod »

Hvala, verovatno si u pravu, ali ima delova koje sam naveo a koje ne poznajem dobro, ili uopšte, tako da bi bilo dobro da mi konkretno ukazes gde ima lufta da se zbriše sa asvalta i obidje nešto interesantno. Nažalos nemam GPS. Nije mi ideja da napravim neku kilomtražu, a da nema nekog užitka ili svrhe. Ono što slabo znam a deluje inspirativno je jug, jugoistok i jugozapad Srbije, zato sam možda tu ostavio i najviše dana, ako si na to mislio. Sa druge strane biće potrebno negde provesi vreme za duži odmor, pranje stvari, punjenje telefona itd. Radim na tome da posaljem detaljniji plan za one delove koje mislim da mogu da isplaniram sa podacima koje imam.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by rajko55 »

Kolega po pedali ovo ti je za voznju od 8-10 dana maksimum jer ti je krug oko 1300 km.pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by barda »

U, bre Rajko, pa čovek hoće malo i da uživa :D

10 dana vozi, 10 uživa! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by kunalagon »

rajko prica kao da covek ide nizbrdo 1300 km
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by rajko55 »

Druze Kunalagon ne vozimo svi isto ja sam i Grza vrh Kopaonika 130km izvezao za dan a i sad kada sam isao ka Stanisicima od Smedereva preko Grocke pa Avalskim putem preko Zaklopace i Vrcina imao gomilu brda i ipak izvezao do Sabca.Kad sam isao za Albaniju za 2 dana smo bili u Kumanovu 399.5 km a i koliko imas brda toliko imas i nizbrdica pa sto izgubis penjuci se moses da nadoknadis spustom.pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Srbija, 20 dana, krug

Post by bluealek »

Bane, krug ti je bombona i mogu ti reći da iz godine u godinu sve više zavidim vama koji ste u poziciji da jednostavno uzmete godišnji odmor i spojite tako po 20-30 dana u totalnom opuštanju. Da ikako mogu - pridružio bih ti se. Meni ljudi često kažu "šta kukaš, kad si ti zbog prirode posla skoro stalno na terenu", ali nije isto biti na terenu kada treba nešto konkretno, vrlo koncentrisano da uradiš i kada možeš prosto da se opustiš, blejiš i puniš baterije. U zavisnosti sa kakvim obavezama (tj. odsustvom istih) si došao, čak deluje da je u pitanju potpuno različit teren :) .

U svakom slučaju, mislim da si sve to jako lepo odmerio, i dopada mi se što si ostavio neke dane sa manjom kilometražom, na nekim lepim mestima koja su zaista prava za odmor. To što si planirao je koliko vidim pretežno asfalt, ali lepi, sporedni, planinski putevi, na kojima saobraćaja skoro da i nema, tako da kao da i nije asfalt (možeš i lako da pedaliraš i da se opustiš i uživaš u prirodi u isto vreme). Šta da kažem sem - srećan put, i da nam doneseš puno lepih fotki, i još lepših utisaka.
Post Reply