Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bachaman »

Ja na zalost nikako necu moci svojim kolima da idem. Trenutno sam u fazi selidbe iz stana, zato se i ne pojavljujem na forumu poslednjih dana.
Auto mi je postao pokretna kuca, jer sam neplanirano morao da izadjem iz jednog stana a nisam nasao drugi.
(ako sluchajno nekome treba cimer ili zna nekoga kome treba, neka mi se javi pod hitno)
Ako kod Zeljka ima mesta za mene, ishao bih, ako ne... i ovako cu uskoro pocheti da spavam na biciklu :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Pade mi nešto na pamet...

Ako se dobro sećam, Ninja nas je za onu vožnju po Homolju kad smo se upoznali (http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=3&t=704) sačekao sa nekim svojim kombijem, rekavši da je dotični zgodan kad nas ima malo više sa bajkovima? Da li je dotični još uvek u njegovom vlasništvu, i da li bi on možda bio voljan da uskoči u kombinaciju kao prevoznik? To bi nam verovatno razrešilo svu teskobu po pitanju prevoza.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by Milan »

Pozdrav svima. Ja prijavljujem jednu ekipu iz Nisa. Sto se tice smestaja i rezervacije na Babinom Zubu mozda mogu da pomognem. A mesta za kampovanje ima dovoljno u blizini doma, za one kojima ne smeta +5C.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

shebez wrote:Sale ovaj put idemo bez kamp opreme, obe veceri cemo nociti u planinarskom domu?
Ima li nesto sto bi trebalo napomenuti kao posebno? Ima li prodavnica ili da ponesemo klopu iz bgd...
Vrlo bitan detalj, zaboravih da odgovorim - ponesite SVE što vam treba od hrane iz Beograda, jer idete u potpunu divljinu, prodavnica nema. Jedino gde možete da računate na mogućnost ishrane jeste za drugu noć u domu na Babinom Zubu, koji ima restoran (i samim tim da umesto klot prenoćišta dobijete i polupansion, naravno uz doplatu). Ja ću možda tamo da doručkujem u nedelju ujutro, čisto da bih racionalizovao količinu hrane koju nosim (sasvim će biti dovoljno da teglim ono što treba jesti u toku dana).
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by shebez »

Sale mozda je od pomoci a mozda i nista ne znaci, negde sam ti usput sigurno spomenuo da imam drugara sto vozi tojotu tacomu
Image
ako moze da nam znaci njegova logisticka podrska vrlo radocu ga pitati. On nije bajker tako da sigurno kola ne bi napustao, a verujem da bi mu bilo zadovoljstvo da nas prati po offroad putevima. Jedino sto bi trosak goriva morao da padne na nas teret. Sam auto moze da poveze dvoje ljudi + jednog na zadnjoj klupi (dvoje uz guranje) i pozadi u gepeku s` obzirom da je otvoreni pick up sigurno dosta bajseva... Jedino to gorivo ova zver trosi dosta i to benzin :?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Ok, imaću u vidu, ali mislim da neće trebati. S obzirom da ovde ima dosta nevoljnih da vrte volan u nedelju uveče (razumljivo), trenutno razmatram jednu varijantu kombi prevoza za beograđane koja je možda povoljnija od onoga što mi nude komercijalni prevoznici. Verovatno ću sutra saznati cenu i raspoloživost neke veće prikolice za bajkove, pa da preračunamo da vidimo može li da nam se isplati (tu treba uračunati i neki komforniji smeštaj za vozača tokom dve noći). Treba imati u vidu i da putarina za kombi košta kao za 3 auta (do Niša oko 2200 dinara jedan smer).

Preciznija kalkulacija sutra, pa da stavimo na glasanje.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by VladaS »

Ja se nadam da se ne javljamo prekasno ( ipak je tek utornik ), ali cini se da smo i prijatelj Rade i ja zainteresovani za ovakav vikend.
Ako bude varijanta kombeta - lepo.
Ako od toga ne bude nista, imamo svoj auto, gde osim nas dvojice mozemo povesti jos jednu osobu, zapravo potrebna nam je da bi nam isplativost bila miroljubivija. Eto, pa nadalje....
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Odlično Vlado, taman da kod tebe obezbedimo mesto za ovog jednog čoveka koji "visi" (imali smo danas jedno odustajanje, ali i jedno novo prijavljivanje, tako da smo na istom). Kombinacija sa najmom kombija nam je čini mi se preskupa, pošto sa troškovima smeštaja za vozača izlazi na nekih 40 evra po čoveku, i to pod uslovom da popunimo svih 16 mesta u kombiju. Dakle, idemo kolima, i to, ako dobro brojim, iz Beograda kreće čak 4 auta (jedan stiže iz Zrenjanina i skuplja ostatak ljudi u Beogradu).

Ako dobro brojim i novosađane, Kušu i nišlije, biće nas otprilike 24, taman da popunimo sve preostale slobodne sobe u starom delu doma na Babinom Zubu :D

Uspeo sam da rezervišem smeštaj u oba doma i imam dobru vest - jeftinije je nego što sam procenio. Prenoćište u Dojkincima košta 200 dinara, a u starom delu doma na Babinom Zubu je 400 dinara, tako da je sve đuture za oba dana 600. Ko želi, moći će da dobije i večeru i doručak na Babinom Zubu, cena je isto nešto simbolično, tipa par stotina dinara po obroku.

Ima mesta i u novom delu doma na Babinom Zubu (sobe sa 2-3 ležaja, svaka soba ima svoje kupatilo), gde prenoćište košta 700 dinara, pa ako neko želi u komforniji smeštaj neka mi to blagovremeno javi, kako bih najkasnije u četvrtak ujutro u TO Knjaževac javio tačan spisak ljudi i preference po sobama.

Što se Dojkinaca tiče, ovaj iznenadni rast broja učesnika nam pravi mali "problem" - tamo u domu ima samo 20 ležajeva, tako da će prekobrojni morati za tu prvu noć da ponesu vreće i podloške pa da spavaju na podu (ili još i šatore pride, pa na livadi ispred doma). Naravno, oni koji spavaju u vreći ne plaćaju ništa za tu prvu noć.

Za one koji ne znaju, dom u Dojkincima nije baš nešto komforan, s obzirom da je poljski WC, a voda je na česmi ispred doma - u pitanju je bivša karaula, sa krevetima na sprat nasleđenim od vojske, dakle ambijent je kao u kasarni. Čisto da se ne iznenadite :)
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by KUSHA »

Ako bi došlo do stiske u nekim kolima to bi bilo samo do Pojata jer tu nameravam da sačekam konvoj pa bi mogao neko da predje kod mene takodje i 1-2 bajka.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by shebez »

Kusa, da li stize Doktor sa tobom ili je ipak kupio sto za stoni tenis :?: :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ktm »

Sale , ja sam zainteresovan za komforniju sobu na Babinom :mrgreen: .
Takodje me zanima u koliko sati planiras polazak iz BG-a ?
Obavestenje momcima koji putuju sa mojim kolima je da ce troskovi puta sa putarinom biti oko 2500 dinara po coveku.
Pozdrav
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Čini mi se da je 18 h neko ok vreme za polazak iz Beograda, kako bismo tamo stigli pre ponoći? Od Beograda do Pirota može da se stigne za nekih 3,5 sata (310 km, od čega 250 po autoputu, preostalih 60 magistralom po kojoj se u proseku piči preko 80 km/h) i računaj još jedno 45-50 minuta za preostalih 35 km do Dojkinaca. Dodaj na to par pauzi za sipanje goriva ili protezanje nogu i to je to, projekcija stizanja ako krenemo u 18 je oko 23-23:30.

Što se troška za gorivo i putarinu tiče, i ja mogu da se uklopim u 2500 dinara, čisto da znaju oni koji idu sa mnom.

Za smeštaj u novom delu doma na Babinom Zubu nije problem, s tim što bi bio red da ti se nađe neki cimer. Ako ne bude drugih zainteresovanih, ja se javljam kao dobrovoljac. Doduše, kad bismo bili svi u starom delu doma taman bismo nas 24-orica popunili 3 preostale sobe (dve devetokrevetne i jednu šestokrevetnu), ali nije bitno, pretpostavljam da je i njima u interesu da se što više nas opredeli za skuplju varijantu smeštaja, tako da sigurno neće gunđati da par kreveta u velikim sobama ostane prazno.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by arxmilan »

Sale meni je ok ta cena za gorivo sto se mora mora se, sto se tice soba, meni je ok i da prespavam u satoru napolju ako nebude bilo mesta u hotelu, naravno ako bude jos koji dobrovoljac da postavi sator da nisam sam.U svakom slucaju ponecu sve pa kako ispadne.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by sel_emil »

Možete i mene računati za skuplju varijantu noćenja, mogu se prilagoditi u obe varijante. Ako bude bilo više piva u velikim sobama biću tamo :lol:
Emil
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by VladaS »

Postoji li slucajno neko iz Beograda kome nije neophodno da se vrati u nedelju? Kada vec teglimo toliki put, mi smo otvoreni za jos jedan dan na Staroj i povratak u ponedeljak.
Ja ne znam kako stoje stvari sa nasim saputnikom, jer jos ne znam ko je u pitanju, ali ako neko moze, mozemo se rotirati.
Ako ipak zbog posla ili drugih obaveza niko ne moze, nema problema i mi se vracamo u nedelju zbog treceg u nasim kolima.
Locked