Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
vl4dimir
Posts: 5
Joined: 15 Sep 2008, 02:02
Location: Београд

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by vl4dimir »

Поздрав људи, и ја бих се прикључио овој акцији, под условом да има места. Ишао бих само ја, дакле један човек, један бицикл. :) Из БГ-а сам.

Влада
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bachaman »

Cao narode!
Prijavljujem se za turu.
Koliko vidim bice frka oko prevoza. Ja imam auto, ali verujte mi da mi je muka od kola i da bih najradije krenuo tamo bajsom :) :)
Bio sam na moru, vratio se pre 3 dana i prevalio preko 2500km kolima i bukvalno mi nije dobro kad treba da sednem u isti :D
Ako bude mesta, uvalio bih se kod nekog, a ako ne...onda da pravimo neku organizaciju.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Miroslave, bojim se da će neko od vlasnika automobila morati da potegne svoj, jer imam informaciju da Željko neće ići svojim autom, tako da nam već u startu tri čoveka iz Beograda "vise" (ti, vl4dimir i još jedan od onih koji računaju na prevoz kod mene). Ako bude baš ozbiljna frka sa mestima, možda bih mogao ja da potražim od Toyote da mi daju jedan Hilux za prevoz ekipe, ali bi svakako morao neko da vozi (bilo Hilux ili moj auto).

Dogovaramo se dalje.
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ywanho_bg »

bluealek wrote: ywanho_bg, na žalost Knjaževac nam na putu za Dojkince nimalo nije usput - trasa ide preko Niša i Pirota, a onda još 35 km uz planinu ka istoku. Veze Knjaževačkog i Pirotskog dela Stare planine su jako loše (od Babinog Zuba do Dojkinaca asfaltom ima ravno 100 km).
Ma znam sve, ali mi nece biti problem da ako idem odbacim nekoga do Dojkinaca ili gde vec pocinjete turu, samo sto nemam nosac za bike, a na Lada Nivi nemamo ni krovni gepek. :?
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by brod »

Ja prijavljujem nase preliminarno prisustvo akciji, nije 100% sigurno.
Ninja, njegov drugar i ja dolazimo mojim autom.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by Joka »

Cao drugari bajkeri,

drago mi je da vidim da se akcija zahuhtava i tenzija raste, pa da i ja potvrdim svoje ucesce.
Bicu u kontaktu sa Emilom i NS ekipom u vezi organizacije prevoza, tako da se ne morate brinuti za nas.

Vidimo se uskoro.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by sel_emil »

Pozdrav,

evo konačno da javim kakva je situacija kod NS-sadista, kod mene u autu ima šest mesta, Barda nam je velikodušno pozajmio nosač na kuku. Jedino je problem što na njega mogu dva bajka da stanu, tako da na moj staju četiri i na njegov dva, to je šest bajkova i bajkera. Grujić, Dejan, Zlatko, Kopilović, Joka i ja dolazimo u kompletu.

Emil NS
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by arxmilan »

svaka casst novosadjanima ..nema tu mnogo price..xexe :wink:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by KUSHA »

Pozdrav mojim starim mafijašima a i novim.Ugrabih malo vremena da se i ja oglasim.Naravno taman taman se Milan obradovao da Kuša neće doći kad evo i mene.Stižem i ja.Za sada sam.Napokon posle pet godina sam ugradio kuku na kolima i moj nosač je dočekao upotrebu.Ljubiteljima KTM-a dodjite da vidite i probate novi bajk.Malo imam slobodnog vremena ovih dana ali računajte na mene.Pozdrav :D :shock:
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ktm »

Sad se vratih sa Tare i vidim da kod Emila nema mesta u i na automobilu . Nema druge nego da podjem svojim kolima ,mada sam zarko zeleo da izbegnem voznju auta ovaj put. U poslenje dve nedelje neznam ni sam koliko sam kilometara presao.
Dosta sam kukao,znaci kod mene ima mesta za cetiri coveka i tri bajsa pa izvolite prijavite se na vreme .
Željko
User avatar
vl4dimir
Posts: 5
Joined: 15 Sep 2008, 02:02
Location: Београд

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by vl4dimir »

ktm wrote:Sad se vratih sa Tare i vidim da kod Emila nema mesta u i na automobilu . Nema druge nego da podjem svojim kolima ,mada sam zarko zeleo da izbegnem voznju auta ovaj put. U poslenje dve nedelje neznam ni sam koliko sam kilometara presao.
Dosta sam kukao,znaci kod mene ima mesta za cetiri coveka i tri bajsa pa izvolite prijavite se na vreme .
Ево ја се пријављујем, надам се на време :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by shebez »

Sale ovaj put idemo bez kamp opreme, obe veceri cemo nociti u planinarskom domu?
Ima li nesto sto bi trebalo napomenuti kao posebno? Ima li prodavnica ili da ponesemo klopu iz bgd...
Sa obzirom da nas ima vise koji idemo iz Bgd a da smo bez prevoza, ja sam slobodan da se kombinujem sa Zeljkom. Samo kada bi Zeljko krenuo, ja sam slobodan u petak posle 17.00...
Dogovaramo se... Pozdrav...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Sinoć sam se vratio sa trasiranja staze za džipijadu na Staroj planini i po ko zna koji put sam se uverio da je ta planina nepredvidiva, zastrašujuća i fascinantna u isto vreme. Dok je u čitavoj Srbiji suvo, tamo svakodnevno padne poneka kiša, a vrhovi su u subotu recimo sve do iza podneva imali kapu od oblaka (Midžor je ostao u oblacima tokom većeg dela dana). Sve je natopljeno vodom, blata ima čim se malo uđe u šumu, tako da tamo, kada se ide terencem, nema smisla kretati bez hard-core kramponskih guma i svakog centimetra klirensa koga možeš da se dokopaš. Prosto je neverovatno koliko brzo na toj planini voda može da izmeni lice zemlje. Neki putevi koji su do pre par godina bili ravni i sjajni, danas su u vododerinama od par metara pored kojih su takvi kameni blokovi da se preko njih biciklom može samo tako što ga nosiš na leđima. Za ceo dan u subotu smo recimo uspeli da izvezemo terencima samo polovinu zacrtanog dnevnog plana i stigli na mesto gde je trebalo da noćimo tek u ponoć - prosečna brzina kretanja nam je bila, verovali ili ne, oko 5 km/h, uz potrošnju od oko 45 l/100 km! :shock: U svakom slučaju, 80% onoga što smo prošli nikako neće biti za "turiste" koji se očekuju 29. i 30. avgusta.

Možete da shvatite ovu priču i kao malu digresiju, jer nema direktne veze sa onime što ćemo raditi narednog vikenda, a pređena trasa se tek na par mesta doticala one koju ćemo mi proći, tako da nemam precizne informacije o stanju podloge na našem putu. Ali iz onoga što sam video moram da vas upozorim da krenete tamo spremni na svaki napor, iznenađenje i izazov. Isplati se, jer je Stara zaista veličanstvena.

Evo par snimaka od subote, čisto inspiracije radi 8)

Pogled na glavni greben Stare, na potezu od Vražje Glave ka Midžoru, pa i dalje (sve ćemo to da prepedaliramo prvog dana :shock: )
Image

Sumrak na Bratkovoj Strani (s Babinim Zubom i Midžorom u pozadini)
Image

Elem, što se našeg rasporeda tiče, evo mog predloga...

Kod mene idu Shebez, Milan i Sloba
Kod Željka idu Bane (Banković), Miroslav, Matias
Kod Baneta (Rodića) idu još Ninja i njegov drugar (mada oni nisu 100% sigurni)
Novosadisti, njih 6, potrpali su se u svoj auto, dakle oni su autonomni

Fali nam dakle još jedno mesto za vl4dimira. Jedna mogućnost da to rešimo bila bi da probamo da se strpamo nas petorica kod mene u auto, što nije preterano poželjno, jer je dug put, a zadnja klupa tesna... Ne bi baš bilo mnogo udobno putovanje. Možda je bolje od toga da animiramo još 2-3 čoveka, pa da i Miroslav krene svojim kolima?

U svakom slučaju, kako sada stvari stoje, za sada nas ima 18, što je rekordna brojka (lako bi mogli i da premašimo 20). Toliko od mene za ovo javljanje.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by Grujic »

Pozdrav Sale,

Ja cu najverovatnije obe veceri spavati u satoru. Vidim da za prvo vece nije problem i da je okolina doma u Dojkincima skoro idealna. Interesuje me situacija na Babinom Zubu i da li ce mi neko praviti problem ako budem spavao negde u blizini doma i da li uopste ima neko mesto koje je za to zgodno.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Za razliku od Dojkinaca, na Babinom Zubu je turizam, mada sumnjam da će ti baš neko praviti problem ako negde u šumi pored pobodeš šator. Nekog preterano zgodnog mesta nema, jer su planinarski dom i susedni mu hotel podignuti na jednoj steni, koja je jedino zaravnjeno parče tla na toj padini Babinog Zuba. Više ravnog ima na Jabučkom ravništu sa zapadne strane Babinog zuba i pored ski staza na istočnoj strani.

Sutra ujutro bi trebalo da razjasnim situaciju vezano za smeštaj te druge noći u planinarskom domu, pošto je težak turizam očigledno doneo i neka nova pravila po pitanju dogovora i rezervacija - u domu uopšte nisu ovlašćeni da primaju rezervacije, niti imaju predstavu koliki su im kapaciteti slobodni. Za sve je nadležna Turistička organizacija Knjaževca, a danas nisam uspeo da stupim u kontakt sa njima. Biće malo nezgodno ako se ispostavi da nemaju tih 15-20 mesta koja nam trebaju, jer tegljenje šatora NIKOME ne bih preporučio. Uzmite u obzir da ćete na više poteza gurati bicikle, a da ćete ih nekoliko puta prenositi preko Dojkinačke reke (uz elemente alpinizma) na mestima gde su mostovi porušeni u Arbinju. Dakle, trpajte u bisage samo ono što vam je najneophodnije za dva dana vožnje.

Ako baš zaključimo da nam je kamp oprema neophodna, mogao bih da pokušam da angažujem nekoga iz PK "Srebrna glava" da nam je preveze kolima od Dojkinaca do Babinog Zuba i natrag. Druga alternativa ako bude problema oko spavanja na Babinom Zubu bila bi da preusmerimo trasu sa Krvavih Bara prema Bratkovoj Strani umesto ka Midžoru, pa da spavamo u planinarskom domu u Lukanji na Zavojskom jezeru. Ne mislim da biste time išta izgubili, prelaz preko Bratkove strane, Mramora i Vrtiboga je jedno fascinantno, ništa manje lepo iskustvo. Alternativa B mogla bi biti stizanje do doma u Lukanji putem pored gornjeg Piljskog vodopada (gde je u međuvremenu raskrčen odron, mada je JAAKO mokar) i Toplog Dola, preko brane jezera.

No više detalja ćemo imati nakon komunikacije sa TO Knjaževca.
Locked