Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Locked
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ninja2 »

hoce li biti ove ture......
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ktm »

Iskreno se nadam da ce biti, ovu turu cekam cele godine ! Stara je ludilo !
Sale , sta imas da nam kazes po ovo pitanju ? Vidim da je najavljeno kupanje( Kanjon reke Brnjice) u planiranom terminu.
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Uh... Rado ću vam je organizovati, s tim što bi to značilo da tri vikenda za redom treba da idem na Staru - ljudima iz Srebrne Glave sam obećao pomoć oko trasiranja rute za ovogodišnju džipijadu na Staroj (održava se 29. i 30. avgusta), što bi trebalo da odradim narednog vikenda. U svemu tome mi se sručio na glavu i posao za PC i Auto Bild odjednom... Jednostavno ne stižem ni program da sastavim, a kamoli da organizujem logistiku vezano za kombi. Moraću zato da promenim plan u odnosu na prvobitni, odnosno da pojednostavimo i malo da olakšamo, da napravimo nešto što je moguće voziti bez da neko mora da pretera prevoz na tačku B.

Staze i putevi na Staroj su inače u dosta teškom stanju ove godine, opet je bilo kiša, na dobrom delu zamišljene trase sav površinski nasuti sloj se sprao i to su putevi kojima je praktično nemoguće voziti bicikl. Ne znam, videću šta je realno planirati, ali će biti jako teško skockati nešto gde zbog tehničkih uslova neće biti više guranja nego pedaliranja (a više o pravom stanju stvari iz prve ruke znaću tek nedelju dana pred put).

Izvin'te društvo što nisam blagovremeno preduzeo pripreme i najave za ovu turu, ali zaista sam malo preopterećen ovog leta, svakog vikenda na terenu, jednostavno ne može da se izdrži tempo :(
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Samo da vam javim da mi đavo ne da mira, i da intenzivno mozgam oko provoznog dvodnevnog itinerera sa polaskom u petak posle podne i vožnjom u kontra smeru od onoga što sam inicijalno zamislio - od Dojkinaca uz Arbinje i dalje preko Vražje Glave ka Midžoru i Babinom Zubu prvog dana, a povratak preko Toplog Dola, Zavojskog jezera, sela Dobri Do i dalje od Basare natrag ka Visočkoj Ržani i Dojkincima drugog dana. Nije onako ekstremno kako smo to uradili 2006, ali i pored najboljeg truda da osmislim što provozniju trasu, biće puno znoja i verovatno mestimične gurke. Ali vredi... 8)

Čim budem imao nešto konkretno, kačim...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by arxmilan »

u svakom slucaju idemo na midzor hhheh :lol: ..ja samo evo da se najavim da idem !!! :lol: , pa mozda bi bilo dobro da se vecina najavi kako bi bar imali otprilike neku brojku iako sale jos nisi smislio trek, sve u svemu ocekuje nas lepa voznja..:)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by shebez »

I ja sam zainteresovan za Midzor...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Ok, ok, samo strpljivo, uskoro kačim program. U glavnim crtama: polazak u petak posle podne, stizanje u večernjim satima do doma u Dojkincima. Spavanje u domu, zatim u subotu polazak na turu prema Babinom Zubu, preko Arbinja, Vražje Glave i Midžora. Teška trasa, dužina 37 km, uspon oko 1300 m. Tu noć spavamo u domu na Babinom Zubu. U nedelju se vraćamo drugim putem, duža trasa, više asfalta, ali 9 km dugi prelazak preko Kitke obećava da bude poprilično uzbudljiv :) . 64 km, oko 750 m uspona.
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ywanho_bg »

Joj ljudi kako vam zavidim. :( Ja bih vrlo rado isao ali nemam dobar i pouzdan bajs za takav pohod jer je moj Adrenalin malo slab za te stvari. Dogodine bi trebalo da se kupi nesto ozbiljnije, pa cemo svi zajedno, nadam se. Na obroncima Stare planine sam proveo mnogo vremena, tako da ne sumnjam da cete uzivati. :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Kao što su neki do sada možda i primetili, program je konačno sastavljen - na adresi

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/stara_bike.html

možete da pogledate, pročitate i skinete trekove planirane ture za vaše GPS-ove. Prvi dan je naporan, egzotičan, ali kratak, drugi je mnogo opušteniji, sa više kilometara, ali ne bez terenskih izazova (prelaz preko Kitke).

Hajde da počnemo da se organizujemo. Ja kod sebe mogu da primim troje, Željko koji se već izjasnio da ide bar dvoje, a možda i troje. Pretpostavljam da će i neko od novosadske ekipe krenuti?

Samo da vas upozorim na ono što nisam naveo u programu - od Beograda do onde ima čak oko 350 km, tako da će i trošak goriva i putarine biti nešto veći nego uobičajeno (na primer, za one koji budu kod mene u kolima to će biti oko 2500 dinara po glavi). Šta da se radi, gorivo je dosta poskupelo u poslednje vreme, a i za ovu turu se na žalost plaća pun iznos putarine Beograd-Niš, koja iznosi oko 800 dinara u svakom smeru.

ywanho_bg, turu ne vozi bajs, nego čovek :) . U jedanaestogodišnjoj tradiciji Freebikinga ljudi su kretali na ovakve ture i sa najjeftinijim buvljačkim biciklima i često imali sa njima manje problema nego oni koji su imali fancy hi-tech makine. Nije kvalitet bicikla uopšte presudan da bi se nešto moglo, već volja i želja za uživanjem u prirodi.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ktm »

Kod mene ce biti mesta za cetiri coveka i tri bicikla, ako Emil i ekipa iz NS kojim slucajem krenu na ovu turu predlazem da se cujemo i krenemo jednim kolima ,mojim ili eventualno Emilovim ako bude vise zainteresovanih. Ovo je naravno samo predlog posto se koliko mi je poznato niko iz Novog Sada nije izjasnio do sada . Ja sam u naredna cetiri dana na Tari pa se cujemo od nedelje za konacan dogovor.
Željko
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ywanho_bg »

Tu si sasvim u pravu, ali lepo pise TEHNICKI ISPRAVAN, tako da cu ipak odloziti put za neku drugu priliku. :( Kazem da ne sumnjam da ce Vam biti lepo i zao mi je sto necu moci sada sa vama, ali drugi put sigurno. Ko zna, mozda se i sretnemo tamo, ako budem isao u Knjazevac. Svakako cu Vas obavestiti, tako da ce neko moci i samnom kolima (jeftiniji sam, firma placa put :wink: ).
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by sel_emil »

Pozdrav drugari,
ja bih išao na ovu turu. Za sada imam prijavljenog Joku, NIkolu Kopilovića, i još dvojicu bajkera mojih drugara kojima će ovo biti premijera. Čekam Gruju da potvrdi i Željka iz ZR. Na krov mogu staviti četiri bajka ali bi bilo jako dobro kad bi neko mogao da nam pozajmi nosač za kuku jer se moj raspada, tj raspadnut je i strah me je da nam otpadnu bajkovi sa zadnjih vrata. U tom slučaju (ako se nabavi zadnji nosač na kuku) ja mogu sedmoro da povezem, znači može Željko i Grujić da idu bez frke. Ako ne nabavimo zadnji nosač teško mogu napakovati više od petoro ljudi, u tom slučaju jedan bicikl mora da stane u gepek, znači nema mesta za zadnja dva sedišta. :(
Koliko sam shvatio oprema, tipa vreće za spavanje, šator nam ne trebaju tako da neće biti frka oko mesta u kolima.
Bilo bi lepo ako neko može da nam pozajmi, ne mora da bude iz NS, (može nam poslati brzom poštom) :cry: , obećavam da ga nećemo žvakati :wink:
poz
Emil NS
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by barda »

Evo da se javim i ja.

Ja sam planirao taj vikend da idem sa Gocom na kanjoning po Brnjici, tako da vam se neću pridružiti, ali mogu Emilu da pozajmim držač za tri bicikla na kuku.

Pošalji mi samo PP da se dogovorimo oko isporuke i srećan vam put! :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by ktm »

Emile ,posto je drug Barda voljan da pozajmi nosac rezervisi jedno mesto za mene .
Pozdrav
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina: Babin Zub - Midžor (2170 m) - Vražja Glava -

Post by bluealek »

Željko, bojim se da će nam tvoj auto trebati, jer od Beograđana već u ovom trenutku imam više ljudi nego što mogu da potrpam u svoj auto (Milan, Shebez, Sloba, Bane), a verujem da će ih se u međuvremenu javiti još. Tako da je prilično izvesno da ćemo tamo ići u konfiguraciji od bar 3 auta.

ywanho_bg, na žalost Knjaževac nam na putu za Dojkince nimalo nije usput - trasa ide preko Niša i Pirota, a onda još 35 km uz planinu ka istoku. Veze Knjaževačkog i Pirotskog dela Stare planine su jako loše (od Babinog Zuba do Dojkinaca asfaltom ima ravno 100 km).
Locked