Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by milke »

Ovaj, ja sam zainteresovan za pedaliranje po Goču i Željinu, pošto je to moj kraj a nikad se nisam družio sa fribajkerima s ovog foruma... Taman da malo podmladim ekipu :D
Čekam samo da izađu detalji ture i da počnem sa pitanjima :P
Pozdrav
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by ktm »

Sjajni planovi za juli !
Na zalost moje letovanje se poklapa sa ovim terminima a posebno mi je zao sto nisam u mogucnosti da idem na Pester .
Zelim vam lep provod pa se vidimo na nekoj turi u avgustu !
Željko
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Zmajche »

Zdravo,

Tura po Gocu deluje zanimljivo. Volela bih da vam se prikljucim ako ima mesta. Imam ok bajs, dobru volju i dugogodisnje iskustvo u lutanju po prirodi (sto biciklom sto peske).

Pozzz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Zmajče, biće nam drago da kreneš. Samo još da vidimo šta su nam Kuša i Aca konkretno pripremili kao program i da li nas uopšte primaju :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by alazovic »

Primaju, primaju, nego nikako da sednem i da napravim detaljniju ponudu, što zavisi od par stvarčica!

- Da li mogu da računam na neku auto pratnju do Željina ili ćemo sve svoje da nosimo sa sobom? To postaje još problematičnije ako Kuša stvarno reši da spava na vrhu, a teeeeešššško je isterati i sebe do gore, a kamoli da još teglimo bicikle sa dodatnim bisagaškim teretom. Možda je bolje da spavamo na Bukoviku, kilometar i po severno od vrha Željina, a da napravimo noćni izlet do gore...
- Da li da se prvo penjemo na Kavgaliju ili da to preskočimo, da se ne bi previše umorili? Mada, od Kavgalije bi išli vencem Studene sa prelepim vidicima, ali nam je to dodatnih skoro 300 metara uspona :)
- Da li da se usudimo da skoknemo do Ravne planine - možda prvog dana (onda bez Studene i Kavgalije), ili drugog dana, u povratku. Tu nisam siguran u kakvom je stanju jedan kilometar staze podno samog Crnog vrha, od Simine strugare. A posle bi mogli da siđemo na Savin laz ili da hvatamo neki put koji izgleda bolje. Naravno možemo da i ovog puta skroz zaobiđemo Ravnu, a da u povratku skoknemo do jezera Selište, pa na Dobre vode, bilo preko Sokolje ili na Prerovo.

A za sve fanove, ova tura pruža mogućnost da se prođe na samo par stotina metara od mesta Metalica :lol:

Ako stignem, možda večeras iscrtam neke predloge trackova, da imamo o čemu da pričamo.

Za one koji ne znaju o čemu mi ovde pišemo, preporučujem stranu FB atlasa neznanog autora: http://www.freebiking.org/Atlas/JZ/Trek ... liste.html jer će ovo otprilike da bude nešto slično, samo mnogo opuštenije i sa više uživanja.

Mislio sam da će ljudi iz Čikera da se odazovu ovoj turi (pa da vidimo sa Bunjakom da nas prati njihovim žutim džipčićem), ali kako sam ukapirao, oni planiraju neku drugu vožnju tog vikenda... A možda ih i ubedimo da idu na Željin 8)

A ako bi neko drugi išao autom, mogao bi da ide na V. Banju. I od Mitrovog Polja mu ostaje 14 km solidnim makadamom (ako Velja nije i to asfaltirao) do Bukovika.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

alazovic wrote: - Da li mogu da računam na neku auto pratnju do Željina ili ćemo sve svoje da nosimo sa sobom? To postaje još problematičnije ako Kuša stvarno reši da spava na vrhu, a teeeeešššško je isterati i sebe do gore, a kamoli da još teglimo bicikle sa dodatnim bisagaškim teretom. Možda je bolje da spavamo na Bukoviku, kilometar i po severno od vrha Željina, a da napravimo noćni izlet do gore...
Aco, možeš da računaš da je moj džip na raspolaganju u funkciji pratećeg vozila za tegljenje prtljaga. Samo treba da se dogovorimo da li da vozača potražim u Beogradu, ili vi tamo imate nekog ko bi za to bio zainteresovan. Ja pretpostavljam da bi neko od moje uhodane ekipe koja snima "Offroad avanturu" bio zainteresovan da to vozi, s tim što to smanjuje raspoloživ broj mesta u džipu iz Beograda za bajkere.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by x3m_optimus »

Za sada mozete da racunate i na mene... Nemam nista u planu za sl. vikend bar za sada.

Ali daj da mi prvo dodjemo zivi sa Pestera pa da pricamo dalje :lol:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by alazovic »

bluealek wrote:Aco, možeš da računaš da je moj džip na raspolaganju u funkciji pratećeg vozila za tegljenje prtljaga. Samo treba da se dogovorimo da li da vozača potražim u Beogradu, ili vi tamo imate nekog ko bi za to bio zainteresovan.
Ajd videćemo, ima šanse da to završimo i u Kraljevu. A i ako ne završimo, svakako će nam početna tačka biti šumareva kuća, pa ako ništa drugo ne bude išlo u pratnji - poteraće neko tvoj džip putem do Gokčanice preko Stojanca (gde ćemo da se sretnemo ako budemo išli na Kavgaliju), a posle levo do Bukovika.

Kuša je sve bliži ideji da ispuni pre Kučaja dato obećanje u vezi ražnjenceta, pa se nudi da svojim autom dođe do Bukovika preko Mitrovog Polja sa sve materijalom. To ćemo svakako da ostavimo kao ultra poslednju varijantu, nać'ćemo neko rešenje ponedelji valjda. Bitno je da se on urazumio i rešio da ne spava na samom vrhu :)

Samo nek nas vreme posluži...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by Blaza »

Pozdrav ekipo

Ova tura zvuci dobro, imam pitanje kako je zamisljeno: pedaliranje (okupljanje, ruta kojom se ide), spavanje, pauze itd. imam trenutno problem sto se vec nisam prikljucio, a toje sator. Ako neko ima predlog gde kupiti, koliko parica.
pozz
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by arxmilan »

Prijavljujem se za turu...:)...

sto se tice satora..u bg-u ih imas od 1500 din do ....sve zavisi koliko para zelis da izdvojis..a koliko sam video do sad..uglavnom svi imamo upravo ove od 1500 din..:)...javi se pa mogu da te uputim tacno u prodavnice gde prodaju dobre satore ali ne racunaj da su ispod 6-7000 , a znam i gde da nabavis ove od 1500 din..:) POzz
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by shebez »

Bice mesta kod nekoga u satoru, sigurno, samo bi morao da se dogovoris sa nekim ko ide i ko nosi sator za vise osoba. Ja ako budem isao dobro dosao si i bez satora.
Ovi sator od po hiljadu i nesto dinara su zakon za takve avanture.
Ako si iz bgd imas pecarosku prodavnicu ispod SUP-a kod opstine NBGD, ja sam tu pazario jedan.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by KUSHA »

:D :lol: :mrgreen:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Vožnja se bliži, ruta se uobličava, možete da krenete sa prijavljivanjem!

Da samo nabacim par podataka:
- Start bi bio u subotu ujutro kod hotela Dobre vode na Goču koji je nažalost popunjen, kao i Smučarski dom. Ko želi da noći petak na subotu, moraće da koristi šator. Večeru i doručak bi mogli da dobijete u S. domu - odlična je i jeftina.
- Prvi da bi nas vodio nizbrdo do uspona na Studenu planinu. Put je predivan, imate ga opisanog ovde
- Potom bi se prebacili na Ravnu planinu i popodne došli podno Željina, u Bukovik. Odatle bi, pešaka ili na bajkovima (po dogovoru) izašli na Vrh i tu dočekali zalazak sunca. Povratak u Bukovik, slobodno vreme do sutra ujutru, spavanje u vrećama :)
- Drugog dana bi se polako popakovali i krenuli na tromeđu Željina, Goča i Ravne planine (tzv. Mašinerija), nastavili do Ržišta, gde bi preko Velike livade izašli na vrh Goča - Ljukten. Odatle bi, putem koji nam se najviše bude svideo krenuli ka novonapravljenom jezeru Selište gde bi pokušali da se okupamo.
- Ostao nam je povratak do Dobrih voda, gde takođe možemo da biramo dve varijante...

Uskoro još konkretnije...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

A, da, imate opis slične vožnje, samo bez Studene (Kavgalije) i Ljuktena u Freebiking atlasu

Kompletna galerija slika sa te vožnje je ovde.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by arxmilan »

sta bi sa opcijom pratnje ?..Mislim meni je svejedno..ja u svakom slucaju IDEM :) ali cisto da znam kako da se spakijem...:)..trenutno razmisljam dal da se uputim bajsem iz Beograda do početne destinacije..ali to cu razmotriti jos sa Saletom..:)..
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply