Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Dogovoren je Sašin džip, ako ne ispadne i nešto drugo. Videćemo i za vozača.
Btw, danas sam se video sa Kušom, gadno je povredio kažiprst na ruci i pitanje je da li će uopšte da se oporavi do subote!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by arxmilan »

au bedak...nadam se da ce uspeti da se oporavi do voznje..
bas mi je nedostajao na ovoj turi da se nadmecemo u brzini... guarana-coca cola .:)..xeex
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by VladaS »

ja se nadam da niste izbacili Metalicu, ili posto sam ja vec kupio kartu za parter da vratite novac :D
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by shebez »

Samo da potvrdim svoje ucesce na voznji, vidimo se za vikend.
Sta je sa kusom? Verovatno ga je nepaznja na njegovim duborezima kostala povrede na prstu? Ajde Kusa zaleci se sto pre pa da se druzimo malo na vasem terenu.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

VladaS wrote:ja se nadam da niste izbacili Metalicu, ili posto sam ja vec kupio kartu za parter da vratite novac :D
Ma kakvi, prolazimo na četir'stotinak metara ispod nje (ili njega, to je prevoj) :)
Image
shebez wrote:Sta je sa kusom? Verovatno ga je nepaznja na njegovim duborezima kostala povrede na prstu?
I ja sam to mislio, ali nije :oops:. Pala mu kući neka mašina na prst...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Ja dobar deo dana nisam bio u kući pa sam se tek sad prihvatio svog dela planiranja koje sam Aci obećao jutros. Ima još nekih otvorenih pitanja od kojih direktno zavisi koliko ću ljudi moći da povezem svojim kolima iz Beograda i ko će biti vozač istog na terenu, u funkciji pratećeg vozila. To pre svega zavisi od toga da li će moja TV ekipa odlučiti da krene da snima tu našu dvodnevnu akciju ili ne. Ukoliko budemo imali više zainteresovanih bajkera nego raspoloživih mesta u kolima (danas mi se javilo dvoje iz Beograda koji nemaju svoj prevoz) mogao bih možda da uzmem neki dodatni auto od nekog od domaćih auto dilera, ali bih voleo da izbegnem tu varijantu obezbeđivanja prevoza, jer bi to značilo da moram poprilično vremena tokom vikenda da potrošim da odslikam taj auto kako bih napravio ilustracije za tekst u Auto Bildu za koji je auto dat na korišćenje (niko ne daje kola sa punim rezervoarom samo zato što te "voli", očekuju da sa tim autom uradiš nešto korisno za njih).

U svakom slučaju, samo nek se nama Kuša oporavi, nije previše bitno da li će za vikend biti spreman za vožnju - kažiprst je ekstremitet koji je veoma bitan (menjanje brzina, kočenje), tako da se bojim da će to teško biti rešeno do petka, ako je zaista reč o ozbiljnoj povredi. S druge strane, mene Goca skoro molećivo gleda u nadi da nećemo ići na Goč, jer ima više vrlo bitnih ljudi za Brnjicu koje nema gde da smesti (bus joj je odavno pun) i baš bi joj dobro došlo ako bih pokazao malo dobre volje da ljude potrpam u auto i tako joj povećam kapacitet busa za još jedno četvoro ljudi.

Ipak, treba dobro odmeriti prioritete, a nešto u čemu već nekoliko godina nismo masovnije učestvovali sa našim Kraljevačkim domaćinima kao što je biciklijada po Goču i Željinu, svakako je dešavanje kome treba dati prioritet. U utorak ćemo imati jasniju sliku o ovoj akciji i nadam se da ćemo krenuti sa konkretnijim prebrojavanjem i dogovorima zainteresovanih učesnika.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by rajko55 »

Ja bih vrlo rado sa vama ali sam odavno uplatio da se planinarima ispenjem Kanjon Mrtvice - Kom Kucki inace bih vec kretao polako kao pred Paster,mogu samo da vam pozelim lepo vreme i jos lepsu voznju.pozdrav
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Što se tiče vremena, za subotu uveče je previđena po koja kap kiše, a bilo bi fino da nas i to promaši 8)
Videćemo kako će sve to da izgleda na terenu.

Upućeno arxmilanu:
Odloži malo današnji rođendan, pa da ga proslavimo gore k'o ljudi :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Društvo,

Evo konačno i zvaničnog programa ture:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/goc.html

Bacite pogled i hajde da se što pre dogovorimo o tome kako ćemo da se upakujemo za put do onde, jer imamo samo još par dana do polaska. Kako sada stvari stoje, deluje da nam fali barem jedan auto da upakujemo sve zainteresovane iz Beograda. Meni su se Milan i Shebez već javili kao interesenti da idu mojim autom, a pretpostavljam da će još poneko od ekipe koja je u nedelju bila na Divčibarama želeti da krene. Meni se u ponedeljak javilo još dvoje (Zmajche i njen dečko) kojima će ovo biti premijerna tura sa nama, a nemaju prevoz, pa treba i njih negde da spakujemo.

Ko je od vas voljan da potegne sopstveni auto? Ako niko nije, hajde da pokušamo da animiramo još nekog motorizovanog, jer je sada kasno da jurimo minibus (niti nam koncepcijski odgovara, s obzirom na maršrutu i mesto gde noćimo).

Još nije odlučeno ko će transportovati šatore i ostali "višak" opreme mojim džipom od Dobrih voda do Bukovika i nazad, ali to je pitanje koje ćemo Aca i ja uspeti nekako da razrešimo.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Evo i dopune:

Prvo - stranci su otkazali Smučarski dom! Mesta ima, napravio sam im sajtić pre par godina na http://avantura.kraljevo.com/goc/ pa pogledajte. Noćenje sa doručkom je 850 dinara u sobama sa kupatilom. Sobe su dvokrevetne, a tu su i dve višekrevetne, gde smo spavali na turi po Goču 2005. godine.

Dopunio sam GPS track usponom na Željin, da bi oni sa GPS-om imali veću komociju u odnosu na ostatak grupe:
http://www.kraljevo.com/avantura/tracko ... -jul09.zip

Ako se neko razmišlja da dođe busom - valjalo bi da do KV-a stigne do 8 ujutro, računajte da bus BG-KV putuje oko 2,5h. Postoji i lokalni bus koji vozi za Goč ali kreće sa autobuske stanice u 7 ujutro.
Mogao bih ja nekog eventualno da pokupim (najviše dvoje) pa polako autom ujutro na Goč. Naravno, saputnici bi trebali da potvrde ovu varijantu.

Aleksandar
063 601-833
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Acina dopuna znači i da polazak iz Beograda u petak posle podne nije obavezan - ako nekome ne odgovara tako, možemo i u cik zore u subotu da krenemo iz Beograda (recimo, pokret između 5 i 6 h ujutro). Bitno je samo da nekako obezbedimo prevoz za sve zainteresovane (u ovom trenutku nam fale 2-3 mesta u kolima).
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bachaman »

Niste ni svesni koliko vam svima zavidim... :)
Na zalost, necu moci da idem, jer palim na more sledece nedelje i teshko da bih uspeo sve to da uklopim....
Svima Vam zelim lep provod, Kushi brz oporavak, a Milanu josh vishe fotografija :P
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by VladaS »

Ovako: ja bih svakako zeleo ici, i sada ne znam...ako ima mesta kod tebe Sasa onda eto, da ponovimo sastav od nedelje.

A mogao bih i ubaciti svoj auto u pricu, ali nemam nosac, a ne vredi i da mi neko pozajmljuje jer nemam uslova da bilo koji montiram.
To znaci da obaram zadnje sediste i uz skidanje oba tocka ulaze dva bicikla i isto toliko osoba, tj uz mene jos jedna.
Eto to su moje opcije, pa da vidimo...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

U toj varijanti fali nam mesta za još jednu osobu (imamo društvo od troje nemotorizovanih novajlija). Ne znam da li je Igor u mogućnosti da krene i da li bi možda mogao svojim autićem da poveze još nekog? Ako nije, ostaje da čekamo da se javi još neko motorizovan, ili da aktivno agitujemo kod Freebikera za koje znamo da imaju kola da nam se pridruže, obećavajući im pun auto (eh, da je Željko kojim slučajem slobodan, svi naši problemi bi njegovim Mondeom bili rešeni, a i on bi imao ono što mu večito fali - šansu da popuni auto barem od Beograda).

Nije problem da idemo u istom sastavu kao na Divčibare, ali bih baš voleo da pronađemo rešenje da prevezemo i naše nove prijatelje - Nikolu, Mariju i Marka.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Kuša mi jutros pomenu da bi trebalo da ide na put ka vama u petak (Velika Plana, Smederevska Palanka, Mladenovac ili tako nekako), te je najavio spremnost da zapuca do Beograda i da doveze dvojicu bajkera (koliko može da smesti u svoju Lagunu) od Beograda, dakle u jednom smeru.

Ko je slobodan tog petka, mislim da mu uopšte nije loša varijanta da se smesti u neki NovoPazarski bus i da se dokotrlja do nas. Nije to uopšte toliko cimanje koliko se čini na prvi pogled. Ja sam se tako vratio iz Raške do auta u Ušću na vožnji sa Jonetom i Vladom Naumovićem po Studenici i Rudnom, a njih dvojica su iskoristili bus u oba smera (BG - Ušće i Raška - BG).

Dakle, ako neko na bilo koji način dođe do KV-a, a nema prevoz za nazad, može očekivati našu logističku podršku u vidu prevoza do autobuske stanice i društva dok ne dođe autobus koji bi vas prevezao do BG-a.

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply