Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by KUSHA »

Moj prst se ubrzano oporavlja zahvaljujući umakanju u katarionovo ulje.Preovladjuje želja da zajedno vozimo biciklu ali u pozadini stoji i druga,da okrenemo prasence na Bukoviku koja će ovog puta biti potisnuta zarad vožnje bicikla.Ja bih trebao sutra da vozim deo familije do Jagodine,što podrazumeva izlazak na autoput.Odatle bih mogao da skoknem do Bg.(140km) i da dovezem nekoga do Kraljeva u jednom smeru.Problem su bicilke jer nemam kuku za nosač koji posedujem.Ovo je ujedno i ponuda ako je nekom potreban nosač može biti pozajmljen.Eventualno ako sutra kupim jedan oluk mogao bih jednu biciklu natovariti.Sinoć sam rasgovarao sa drugarom o kombinaciji da dodjemo nas dvojica našim džipom na Bukovik ali bi pošli subotu u podne.To bi značilo da bi stvari morale da se ostave na Goču pa da ih mi pokupimo.Naravno uz to sve bi išao i ražanj.U toj kombinaciji ja ne bih pedalirao čega mi je teško da se odreknem.Ps. Ako bih došao u Bg.to bi bilo malo ranije od planiranog polaska cca.15h.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by x3m_optimus »

Zelim vam lep provod. Ja sam se olupao pre neki dan na poslu veoma dobro, nisam radio do danas, sje*ao sam koleno i par rebara... Nisam ih polomio srecom, ali sam se prilicno dobro ugruvao i imam modrice i ogrebotine. Ukratko, proleteo sam kroz neke aluminijumske police sa 3m visine... :(
Bas me tera neki baksuz, sve ici cu-ici cu, pa me nesto spreci :cry:

Ocekujem slike pocetkom sl. nedelje...

Pozdrav!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Na Sutelici se ove nedelje održava sabor, pa bi mogli da sretnemo malo više ljudi nego inače. Sutelica je sa druge strane planine od nas i
bičemo dovoljno udaljeni, mada, ako neko iskaže želju, možemo da skoknemo bajkovima u povratku sa Željina To bi nam produžilo vožnju za nekih 9km u oba smera. Mada... ne vidim svrhu.

Ovo su raniji tekstovi u saboru na Sutelici. Nije to klasičan sabor sa šatrama - bar nije bio do sada :oops:
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/t1708.lt.html
http://www.ekoklubzeljin.org.rs/novosti ... _zeljin_03
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Upravo sam zaređao da zovem sve motorizovane bajkere koje znam i bojim se da sam iscrpeo spisak - ljudi ili su negde na odmoru, ili se upravo spremaju da krenu na odmor, ili im je auto u kvaru ili ga nisu registrovali... Tako da nemam zadovoljavajuću varijantu da obezbedimo 3 mesta koja nedostaju.

Ideja da Kuša doveze nekoga iz Beograda je polovično rešenje, jer treba naći soluciju i za povratak (ne mogu da teram bilo koga da se aka sa prevozom redovnim busem, to može da bude isključivo na dobrovoljnoj bazi). Mogli bismo da rešimo problem tako što bi Vlada Sremčević svojim autom povezao jednog, a da izvlačimo slamku po pitanju toga ko bi se snalazio za prevoz pomoću štapa i kanapa.

Mogla bi da postoji još jedna elegantna varijanta da rešimo pitanje prevoza, a to je da angažujemo kombi 8+1 sa prikolicom za bajseve do Goča, a da kraljevčani organizuju prevoz prtljaga do Bukovika svojim terencem. Bojim se da bi to ispala malo skupa varijanta, jer kombiji i manji minibusevi uvek u startu ispadaju znatno skuplji nego kad idemo svojim kolima, a treba u sve to uračunati i dva pansiona za šofera na Dobrim Vodama i auto dan za subotu kad ne mrda odatle i to sve podeliti na nas sedmoro.

U svakom slučaju, danas bismo morali da razrešimo problematiku.
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by Zmajche »

Ljudi vi ste sjajni !

Za svaku je pohvalu koliko se trudite da organizujete prevoz za nas troje novajlija. Ipak deluje da je izvodjenje toga previse komplikovano u ovom trenutku i za vas i za nas. Ne zamerite, ali malo nam deluje tesko to sa autobusom. Ostale opcije deluju kao cimanje drugih ucesnika ...
Radi smo da vam se pridruzimo u bilo kojoj slicnoj turi koju uskoro budete organizovali kad bude moguca laksa organizacija prevoza.
Naravno, ukoliko iskrsne neka auto kombinacija do kraja dana, tu smo :o)

Veliki pozdrav i lep provod,
Maja, Nikola i Marko.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by barda »

Evo, da se javi i koji novosađanin i da vas stvarno pohvali koliko ste se potrudili da novim bajkerima obezbediite prevoz :!:

Ali, izleda da je stvarno došlo vreme godišnjih odmora i svi su se negde razmileli, a eto, poterao i neki maler (Kušu sa prstom, a x3m_optimusa pad sa prvog sprata)

Povređenim želim brz oporavak, putnicima sa kartom u džepu lep provod, novajlijama da se još malo strpe i pretražuju naše baze slika, priča,....
a sebi srećan put na more :D

Pozdrav!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Kombi na žalost nije raspoloživ jer sam se kasno javio, ali možda ipak rešimo problem oko toga kako da prevezemo sve, jer mi se Blaža javio i ponudio da on uskoči sa svojim Seat-om. Jedini problem je što nema nosač za bajseve, tako da nema načina da ljudima upakuje bicikle. Da li neko od onih koji ne mogu da krenu ima kojim slučajem na pozajmicu nosač za 5. vrata (hatchback)? Treba nam verzija koja se montira baš na vrata, ne ne kuku i poželjno je da bude za 3 bicikla.

Ja bih možda mogao da pripomognem tako što bih montirao još jedan nosač na krov pa da povezem 5 bicikala (u krajnjoj liniji možda i 5 ljudi, mada je u Čirokiju onome ko sedi u sredini pozadi vožnja prava mora - em je inače visok pod, em još "jaše" tunel kardana), ali veoma zazirem da to bude neki stari nosač koji mi stoji u podrumu, koji se takoreći raspao. S druge strane, mogu da skoknem da uzmem još jedan novi, ali to traži €€€. Tako da bi definitivno najelegantnije rešenje bilo kad bismo našli stražnji nosač za Blažinu Ibizu.

U svakom slučaju, optimista sam da ćemo u toku popodneva imati kompeletno rešenje.
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by Zmajche »

Evo ovako,

Mi (tj. ja) smo raspoloženi da kupimo taj nosač sutra pre podne i time rešimo stvar. Ipak je to relativno trajna investicija te je opravdana.

Dogovaramo se dalje :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Rešen problem, obezbeđeni nosači za svih osmoro. Sad samo treba da odlučimo da li ćemo da idemo u nešto udobnijoj konfiguraciji 3 automobila (4+2+2 ili 3+3'+2) ili ćemo da se zguramo u dva (5+3 ili 4+4, s tim što bi u svakom slučaju kod mene bilo 5 bajseva). Ja sam jedan od starih krovnih nosača uspeo da osposobim (s tim što još treba držač bicikla da oblepim trakom, jer je plastika pukla i otpala), dok mi je Milan doneo svoj nosač koji će ići na Blažinu Ibizu. Taj nosač deluje malo slabašno, teoretski verovatno može da podnese 3 bajsa, mada ga je Milan do sada probao samo u konfiguraciji sa 2. Tako da bih više voleo da idemo sa 3 auta, ali ako vam je frka oko troškova, valjda ćemo se upakovati nekako u 2. Ostaje znači još samo da se dogovorimo da li Vlada poteže svoja kola ili ne.

Predlažem da neko okvirno vreme okupljanja bude sutra 17:30-18 h, a mesto plato kod parka Vukov Spomenik u ulici Kraljice Marije (preko puta kluba Tramvaj ili nešto više uz ulicu, već gde bude mesta). Ko god može, neka dođe tu, jer ćemo se tako lakše popakovati. One iz južnih krajeva grada ćemo pokupiti usput. Šatore, vreće i podloške pretpostavljam imate, ko nema neka se dogovori s nekim oko mesta u šatoru (mesto u mom šatoru za jednu i po osobu je već kaparisao Aca).

Ima više načina da stignemo do Goča, od kojih je najkraći onaj preko Mladenovca, Topole, Kragujevca i Kraljeva - 194 km. Ibarskom je 10 km duže, a autoputem do Batočine pa na Kragujevac je 30 km duže. Što se troškova tiče, računam da će nas gorivo po čoveku kod mene u autu koštati oko 1100 dinara u konfiguraciji sa 4 osobe (oba smera), odnosno 900 dinara ako nas bude petoro. Kod Blaže u autu bi gorivo u konfiguraciji sa 3 čoveka koštalo oko 960 dinara po glavi, odnosno oko 720 dinara ako sedi četvoro. Samo 2 osobe u njegovom autu (u slučaju konfiguracije 4+2+2) bi cenu po čoveku digle na 1440 dinara. Ovo su sve kalkulacije za prolazak Ibarskom, dakle bez putarine koja bi u bilo kojoj varijanti kačenja autoputa bila dodatni trošak.

Što se spavanja tiče, drugu noć svakako spavamo u šatorima, a za prvu (petak uveče) imamo opciju šatora ili soba u ski domu, gde, kako Aca reče, prenoćište sa doručkom košta 850 dinara. Pa ko voli nek izvoli.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Valjalo bi da se ljudi koji žele spavanje sutra u ski domu izjasne o tome večeras ili najkasnije sutra ujutro, da bi rezervisao mesto za svaki slučaj.

Ako ste zainteresovani i za večeru (Saša može da vam prenese pozitivne utiske u pogledu kvaliteta i cene), mogao bi i to da mu najavim, jer nisam siguran do kada im obično radi kuhinja.
Večera i eventualni doručak sutra ujutro nisu vezani za spavanje.

Ja ću sa Kušom u šator, oslobađam eventualno mesto u Sašinom.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by VladaS »

uh ispascu ovde najskuplji, ali ja mom saputniku moram traziti 1700din.
Ili ako je to potencijalnome mnogo, pristajem sedeti na sredini zadnjeg sedista kod Sase...

p.s. ja obe noci idem u sator.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Možemo i da sračunamo koliko nam ukupno treba novca za gorivo, pa da podelimo trošak na 8 ravnomernih delova kako bi opterećenje bilo jednako za sve, što bi otprilike moglo da izgleda ovako:

Ako idemo sa 2 auta trošak goriva će nas izaći 925 dinara po glavi, a u slučaju da se raširimo u 3 auta ceh po čoveku je 1360 dinara. Na to još treba dodati po 80 dinara za gorivo koje će se potrošiti u procesu transporta kamp opreme i ostalog "viška" stvari od Dobrih Voda do Bukovika i nazad.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by arxmilan »

superrrr..mislio sam da cu jedini biti dve noci u satoru..:)..
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by Zmajche »

Nas troje spavamo u satorima obe veceri. Klopacemo sutra uvece u domu, a ostatak obroka u solo izvedbi.
Za Vladinog saputnika nije problem tih 1700din. A i predlog za rafnomernu podelu troskova je fin :)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by arxmilan »

ja bi bio vise za ovu varijantu sa dvoje kola zbog love :( , ali vecina odlucuje :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply