Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by shebez »

I ja glasam za to da se podele troskovi na jednake delove, i mislim da nece biti problem da se potrpa nas pet u jedan auto kako bi smo smanjili troskove (naravno ako mozemo da povezemo isto toliko bicikli). Ja sam isto obe veceri u satoru tako da hotel nece trebati.
Jedva cekam sutra polazak :) pa se vidimo sutra...
Pozdrav svima.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by KUSHA »

Ja pedeliram sa vama do prevoja Stojanac eventualno do Velikih livada. Odatle se spuštam do džipa i dolazim za vama na Bukovik. Odatle vozimo ponovo zajedno.
Obavezno ponesite više bidona za vodu. Od šumareve kuće do vrha Kavgalija nemamo izvor. Iz iskustva znam da u ovom delu uvek manjka voda. I na vrhu zna izvor da presuši. Na Bukoviku nema problem sa vodom. Sam uspon na Željin gde i Kuša gura bajs pri vrhu ima nazovimo izvorčić na kojem sam zadnji put morao da potapam bidon kako bih zahvatio malo vode.

Da li je društvo raspoloženo da kupimo nešto za roštilj drugo veče, noć je dugačka. :P
Last edited by KUSHA on 16 Jul 2009, 22:55, edited 1 time in total.
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by anadela »

Ja navijam za Zmajce :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

shebez wrote:I ja glasam za to da se podele troskovi na jednake delove, i mislim da nece biti problem da se potrpa nas pet u jedan auto kako bi smo smanjili troskove (naravno ako mozemo da povezemo isto toliko bicikli).
Ljudi mogu da se rasporede i 4+4, ali bajsevi u konfiguraciji 2 auta moraju da idu 5+3, jer Milanov nosač koji će ići na Blažin auto može da primi maksimum 3 bajsa. Treba misliti i o ostatku prtljaga, odnosno da se što racionalnije spakujemo, kako nas ne bi iznenadila činjenica da gepeci ne mogu da prime sve što smo poneli. Čiroki kockica uopšte nije tako veliki terenac kako ljudi obično zamišljaju, a kad se pozadi nalazi i plinska boca od 90 litara kao što je kod mene slučaj realni kapacitet gepeka je manji čak i od većine putničkih automobila C klase. Iskustvo govori da je dovoljan za 4 osobe sa krajnje racionalno spakovanom kamp opremom za par dana, odnosno za 2 osobe uz sva moguća kamperska izvoljevanja za duže letovanje (tipa kamperske stoličice i stočić, korpe za gljive, roštilj, kompjuter i ostale perverzije).
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by Dejv »

Evo i jedna pohvala iz daleka ; )
Lepo ste se izorganizovali!
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by x3m_optimus »

barda wrote: Ali, izleda da je stvarno došlo vreme godišnjih odmora i svi su se negde razmileli, a eto, poterao i neki maler (Kušu sa prstom, a x3m_optimusa pad sa prvog sprata)
Pa pazi, nije ono slobodan pad sa prvog sprata zgrade, ali mozda bi bilo lakse da sam pao direktno i ne bih se olupao i ugruvao onako :lol: hehehe
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Upravo sam se čuo sa Sašom, ima neki problem sa autom (puklo mu crevo za ulje menjača). Ako mu to majstori zakrpe - javiće ovde tačno vreme skupljanja ljudi.

Ako ne sredi auto - :(
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by bluealek »

Problem rešen, crevo zamenjeno. Možemo da idemo. Samo da jedem i da se spakujem, potrudiću se da stignem na zborno mesto do 18h, ako ne stignem dotle, neću puno kasniti. Nalazimo se kod Cvetka (na onoj kaldrmisanoj ulici gde je taksi stanica i neki servisi), tu se pakuje prvi deo ekipe, a onda produžavamo na jug da pokupimo Milana i Shebeza, onda na Ibarsku i pravac Goč. Deluje da ćemo svi da spavamo u šatorima.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, (Ravna planina,) Željin, 18-19. jula.

Post by alazovic »

Vratili se, bilo nas 10, ludo se proveli :)

Mogao bi da zaključavam temu, utiske čekajte u Turoteci...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply