Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by KUSHA »

Nemam telefon oba puta smo dolazili za dana. Možda ne bude spavao,trebalo bi i da nas čuje. Troje kola u tišini, trebamo pogoditi skretanje za školu noću.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by VladaS »

Narode,
da li smo nacisto za sutra? Mislim idemo zar ne?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bluealek »

Idemo!

Malo smo se nećkali, ali mislim da nam na kraju neće biti krivo što smo krenuli 8)

Svako sam okuplja učesnike koji idu njegovim automobilom, a onda ćemo se spojiti na pogodnom mestu. Vreme okupljanja za sada fleksibilno, kada svi završe sa poslom i kada budu u mogućnosti da se skupe. Što se Shebeza tiče, ako mu nije zgodno da dolazi u grad možemo da ga pokupimo i kod njega kući, pošto i tako idemo Ibarskom.

Što se tiče trase kojom ćemo putovati do tamo, mislim da je najbolje da idemo preko Arilja i Ivanjice na Sjenicu, jedino sam trenutno u dilemi da li da idemo preko Čačka ili na Kosjerić. Preko Čačka je smor, krajnje urbano, magistrala, gužva (ali dobar put), dok preko Kosjerića imamo truckaviji put sa više krivina i jednim planinskim prevojem na Divčibarama, ali gotovo bez saobraćaja. Vremenski bi verovatno izašlo slično (nešto manje kilometara je preko Kosjerića), jedino što ona gužva na Ibarskoj više nervira (barem vozače).
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by shebez »

Sale ja sam na nbgd, sa sve bajkom i stvarima, tako da cemo se naci negde u gradu kao prosli put.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bluealek »

Molio bih sve učesnike ture po Jadovniku i Pešteru da preuzmu dopunjeni .gpx fajl sa sajta:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/j ... pester.zip

U njega su dodate dve kraće varijante za sutra, bez spuštanja u Sopotnicu – jedna preko Malog Jadovnika i druga koja izlazi na sam vrh Katunić i uopšte ne izlazi na asfalt Nova Varoš – Sjenica, već se prečicama preko brda vraća direktno u Trijebine. Dopune trekova su iscrtane samo u onom delu gde odstupaju od prvobitno postavljena dva treka, dakle koriste se u sadejstvu sa tim trekovima, nikako nisu sami sebi dovoljni.

U .gpx fajl je takođe dodato nekoliko waypoint-a – škola u Trijebinama gde ćemo spavati, vrh Katunić, dom na Sopotnici i vidikovac na početku Đalovića klisure.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bluealek »

Sad sam pogledao najnoviju prognozu... Na žalost, za sutra je u čitavoj Srbiji predviđena kiša (razvedravanje moguće u popodnevnim časovima), sa temperaturom koja na području Sjenice neće prelaziti 14 stepeni, što znači da će gore na vrhovima biti još hladnije. Ponesite kabanice i duge biciklističke gaće, trebaće vam. Kao i dovoljno suve presvlake. U nedelju će biti sunčano.

Ako se prognoza obistini, predlažem da obrnemo redosled vožnji - da kao lakši i tehnički manje zahtevan u subotu vozimo krug preko Karajukića Bunara i Đelovića klisure (greben Jadovnika i Katunić u takvim uslovima lako može da se desi da budu u oblacima, tj. magli), a u nedelju krug po Jadovniku, dogovorićemo se već u kojoj od 4 predložene varijante.

Naravno, ostaje da vas još jednom pitam da li vam se još uvek ide, uz perspektivu gotovo sigurne ozbiljne kiše tokom većeg dela dana u subotu? Ipak je to dug put i imate pravo da zaključite kako uz tek polovične uslove da ostvarimo planirano ne želite da krenete. Ja sam na ovu turu naložen isto koliko i većina vas, ali isto tako znam kako izgleda pedaliranje po kiši, posebno na dužim relacijama. Zato neću unapred da vam sugerišem bilo šta ili namećem zaključke.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by IRalic »

Pa da :-/ ne zovu ovo dzabe Jugo-Istocna Azi...ovaj Europa ;-)

Sta znam. Koliko smo videli sa svakim novim meteogramom se ta situacija menjala,
prvo oce nece,a sad svuda kao oce, ali dal ce i tacno kada, to izgleda necemo saznati do same subote.

Ja sam se ionako spremio, uzeo slobodne dane i to sve,samo jos sendvici da se naprave ;)
I spreman sam da rizikujem, tj da odemo, pa ako nista drugo, ostaje nam nedelja, ako je verovati prognozama.
A za sobotu ko zna kad ce to da pada, i koliko.
Ali jedno je sigurno, super toplo nece biti ako se ozbiljno naoblaci, ali daleko od toga da cemo se smrznuti.

A sad vi vidite kako vi. Ja sam za, pa sta bude.
A bar eto spavacemo u toj skoli, pa je toplije i suvo, ako bas pokisnemo.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by x3m_optimus »

Hmmm... Pa ne znam bas... Preci toliki put da bi vozili gore po magli i kisnuli ceo dan, bas i ne deluje nesto zanimljivo :?
A da ne spominjem da bi mogao neko i da se razboli... A kolike sam srece, to bih verovatno bio ja :D
Ne plasim se ni kise, ni blata, ali opet mislim da je bolje da iskoristimo to sunce u nedelju pa da odemo negde na blizu planinu da se provozamo i druzimo ceo dan. Taman mozemo lepo ujutru rano da se okupimo jer u subotu niko ne radi pa mozemo i da se naspavamo, a ti onda Sale vidi napravi neku akciju za nedelju ako se i drugi slazu sa tim...
A ako se kaze da se ide, idemo bez problema. ILI, da odlozimo voznju po Pesteru za neki dr. datum pa ipak odvezemo ono sto je planirano.

Ajde ja sam jos sat vremena na poslu pa se dogovarajte...

p.s. Vidim ja da cemo mi na Avalu na kraju :D hehehehe
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by alazovic »

bluealek wrote:dve kraće varijante za sutra, bez spuštanja u Sopotnicu – jedna preko Malog Jadovnika i druga koja izlazi na sam vrh Katunić i uopšte ne izlazi na asfalt Nova Varoš – Sjenica, već se prečicama preko brda vraća direktno u Trijebine. Dopune trekova su iscrtane samo u onom delu gde odstupaju od prvobitno postavljena dva treka
Vid' vid', ova preka varijanta prolazi pored geokeša kod Katunića :) Nije loše, nije loše...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bachaman »

Kao stho rekoh svima sa kojima sam razgovarao telefonom, glupo mi je da predjemo 300 (+300) km i reskiramo da budemo mokri.
Da barem imamo varijantu sigurnog smeshtaja, kao npr. na Rtnju, gde mozemo da se valjano osushimo, pojedemo supu, popijemo chaj i naspavamo u krevetu,
pa da rizikujemo, ali ovako mi je suludo.
Uskoro palim na more i najmanje mi treba da se razbolim pred put (a idem kolima u Grcku).
Razum mi govori da iskuliramo i u nedelju ujutru se uputimo na Valjevske planine.
Last edited by bachaman on 10 Jul 2009, 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by barda »

Vidim, još teže za odluku nego za Kučaj od pre mesec dana!

Izgleda da će tako biti cela, ova monsunska godina :wink:

Ako krenete, srećan put, a ako ne, ostaju nam solo vožnje u nedelju :cry:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bluealek »

Vidim da su mišljenja podeljena i da se svi klackamo između razuma i emocija :) . Ja bih zaista voleo da nam loše vreme ne pretvori jedan sjajan plan u nešto tek polovično gde ništa što smo zamislili nismo izveli do kraja, tako da mislim da ovo treba odložiti za neki po pitanju meteo prilika sigurniji termin. Bolje je napraviti makar i jednodnevnu vožnju negde mnogo bliže, ali da imamo utisak da smo 110% iskoristili dan.

Probaću da skockam neki atraktivan plan za nedelju, kao što Miroslav reče, negde na području Valjevskih planina - dovoljno je blizu tako da ćemo brzo stići, a i gorivo do onde za tih 120 km košta tek simbolično.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by bachaman »

Ko je iz BG-a, mozemo danas da opalimo jedan krug do Avale ili da idemo na Ostruzhnicu. Chisto da se izduvamo i razbistrimo glavu :)
Last edited by bachaman on 10 Jul 2009, 15:54, edited 1 time in total.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by VladaS »

Ja se slazem za odustanak, prosle godine na Pesteru jedan dan je bio bas vremenski los, i ako se nesto slicno prognozira - bolje izbeci. Naravno to ponekada ponudi lepe prizore:
http://www.vrum.fotopic.net/p50760975.html
ali najzalije ce mi biti ako u nedelju bude jedan od vasara na visoravni, tamo zna biti vrlo zanimljivo:
http://www.vrum.fotopic.net/p50966203.html :D
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Pešter - Jadovnik, 10-12. juli

Post by x3m_optimus »

VladaS wrote:Ja se slazem za odustanak, prosle godine na Pesteru jedan dan je bio bas vremenski los, i ako se nesto slicno prognozira - bolje izbeci. Naravno to ponekada ponudi lepe prizore:
http://www.vrum.fotopic.net/p50760975.html
ali najzalije ce mi biti ako u nedelju bude jedan od vasara na visoravni, tamo zna biti vrlo zanimljivo:
http://www.vrum.fotopic.net/p50966203.html :D
Hehehe... Kakav gastarbajtor :D LoL :D :lol:
Post Reply