Freebiking dešavanja tokom jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Društvo,

Hajde za početak samo ukratko da najavim naša moguća druženja na dva točka tokom jula, a uskoro ću mnogo opširnije. Plan je sledeći:

1) 7-8. jula (utorak-sreda) pozvani smo na slavu manastira Novi Stjenik pod Mikuljem. Ko bude raspoložen (i slobodan, pošto su radni dani u pitanju), mogli bismo da skockamo neku bajkersku varijantu. Mati Efrosinija mi je najavila i dolazak bajkera iz Niša i zamolila me da im pomognem da pronađu put do manastira. Očekujem da mi se dotični bajkeri jave.

2) 11-12. juli - Pešter/Jadovnik (Sopotnica). Polazak već u popodnevnim satima u petak 10. jula, stacioniranje u blizini Sjenice (spavanje u šatorima), a u subotu i nedelju dva dnevna kruga. Prvi pored izvorišta Uvca i preko Jadovnika do slapova Sopotnice (zatim nazad), a drugog dana bismo vozili krug po Pešteru, preko Karajukića bunara i obodom Đelovića klisure.

3) 18-19. juli - Goč/Željin. Idemo u goste našim drugarima Aci i Kuši, koji će za nas spremiti nezaboravan vikend na sjajnim stazicama ovog bajkerski veoma atraktivnog terena (više detalja o tome šta ćemo tačno voziti i gde ćemo spavati uskoro).
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by VladaS »

2) To! Jadovnik - Pester sjajno.
Do Zeljina ima vremena mozda bude...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by IRalic »

Molim vise detalja o Pester/Jadovnik voznji :)
Kavi su putevi u pitanju ?


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by rajko55 »

Sale mene imas u prve dve akcije zao mi je sto nemogu kod Kushe i Ace posto sam u to vreme Kanjon Mrtvice-Komovi, ali cu se cuti ja sa Kushom pa cemo se videti kasnije .pozdrav
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by x3m_optimus »

Ja sam 2. i 3. opciju. Ocekujem vise informacija, pa se dogovaramo... Sad cu zovem Miroslava i Milana pa nek' kazu kako stoje sa vremenom.

Pozdrav svima :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by arxmilan »

Prijavljujem se za DRUGU turu idem sigurno...!!!..na trecu turu idem pod usloom da mi kusa obezbedi guarane..:)..za prvu cu jos videti ako napisem neke seminare onda vozim..:)...
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Igore, još uvek mi je puna glava dvoumljenja oko toga kako da koncipiram tu vožnju od Sjenice do Sopotnice i natrag. Čak i ako izbegnemo spuštenje onim putem ka Brodarevu pa zatim ponovo uzbrdo ka Sopotnici, dakle ako kad se pored izvorišta Uvca ispenjemo na greben Jadovnika i preko vrha Rnjača i sela Gornjih i Donjih Stranjana preprečimo direktno ka Sopotnici, čitav krug ima 81 km, uz 1800 m ukupnog uspona. Fakat deluje ambiciozno 8) . Ako bismo to podelili u dva dana bilo bi skroz kulerski, ali onda gubimo dan za onaj krug po Pešteru, koji svakako ne želim da nam promakne. Mogli bismo eventualno da smanjimo ambicije kada je tumaranje po Jadovniku u pitanju i da ne idemo do Sopotnice, već da taj krug prvog dana pretvorimo u uspon na Katunić (najviši vrh Jadovnika), uz povratak preko Malog Jadovnika i Gvozda pa na Milošev Do, ali je prosto gre'ota da ne obiđemo Sopotnicu i njene slapove. Doduše, ako krenemo na krug od 80 km sa 1800 m dnevnog uspona, slabo će nam uopšte ostati vremena da uživamo u slapovima Sopotnice kada u ranim popodnevnim časovima do onde stignemo :? .

U svakom slučaju, probaću da skockam neku kombinaciju koja se realno može uklopiti u vikend, bez padanja na nos. Problem je što tamo ima puno lepote, i više toga što treba videti nego što se realno može smestiti u vikend. Čim budem imao varijantu koja mi baš onako lepo legne u glavi, renderovaću sve na mapama i prezentovaću vam da vidite šta sam smislio.

U stvari, verovatno bi optimalna varijanta bila da krenemo minibusem koji bi nas dovezao do Sopotnice, pa se onda okolo naokolo preselio u Sjenicu, odakle bismo sutradan kulerski odvezli onaj krug prema Pešteru. Ali kratko je vreme da se sakupi (bar) 11 ljudi, pitanje je da li možemo da nađemo slobodan minibus u tako kratkom roku, a i kao što znate, to je varijanta prevoza koja je skuplja nego kada idemo kolima, što dodatno smanjuje verovatnoću da bi se sakupila grupa. Sve u svemu, prekomplikovana organizacija.

Alternativa bi mogla da bude da organizujem snimanje "Offroad avanture", pa da nas prate moji ljudi koji bi mogli da prebace kola sa Sopotnice (a usput bi nas bar jedan terenac pratio i snimao dok pedaliramo), ali ni za to nisam siguran da možemo da postignemo konsenzus oko slobodnih termina. Tako da oko cele ove stvari još uvek ima dosta nepoznanica i otvorenih pitanja od kojih zavisi tačna trasa.

Što se tiče podloge, ima svega - asfalta, dobrih makadama, lošijih makadama, kraških kamenjara gde je lakše gurati ili nositi bicikl nego pedalirati na njemu...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by IRalic »

bluealek wrote: čitav krug ima 81 km, uz 1800 m ukupnog uspona. Fakat deluje ambiciozno 8)

Sto bi bosanici rekli - Masala! :D
Dobro, dan je duuug, a za noc imamo svetla pa polako ;)

Mislim da Sopotnicu ne treba propustiti, onu koja je tako magicno opisana u freebiking turoteci svojevremeno .. :)
Dakle kupovanje terenskih guma mi ne gine ;)

Nista, mene pisi 99% i za vikend i za mesto u prevozu kakvom.
Moj auto trenutno nije bas za takve dugometrazne akcije, ali ako ga sredim do tad, mogao bih da ga angazujem, ako opet gde pozajmim nosac za bajseve (ako su 3 ukolima,sa dva bi se mogli rasklopiti pa u gepek)



Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bachaman »

Bravo Sale bravo :D
Rachunajte me na obe ture, tj opcija broj 2 i 3 :)
Ako postoji mogucnost da idemo minbusem- super, ako ne, ja cu voziti 3 choveka + 3 bajka.
Mada NS ekipa se ne javlja, verovatno josh ne znaju za najavu, pa cu ih obavestiti (kao Boshko mene, danas)
Isto vazi i za ostale, ko ima brojeve od ostatka ljudi, cimnite ih, pa da se organizujemo.
Vidimo se uskoro!
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Milan »

bluealek wrote:Mati Efrosinija mi je najavila i dolazak bajkera iz Niša i zamolila me da im pomognem da pronađu put do manastira. Očekujem da mi se dotični bajkeri jave.
Grupa iz Nisa i Leskovca se javlja. :)
Planirani dolazak nas sedmorice je u ponedeljak 6.7. i to iz pravca Podgorca. Špartaćemo taj deo južno od manastira sa idejom kampovanja kod doma na Valkaluci. Sutradan smo na slavi, a povratak je u sredu. Čujemo se za neke savete.
Pozdrav.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Milan wrote: Planirani dolazak nas sedmorice je u ponedeljak 6.7. i to iz pravca Podgorca. Špartaćemo taj deo južno od manastira sa idejom kampovanja kod doma na Valkaluci. Sutradan smo na slavi, a povratak je u sredu. Čujemo se za neke savete.
Pozdrav.
Ako baš hoćete prethodnog dana da se promuvate po Maliniku, mislim da vam je pametnije da se na isti popnete uz dolinu Bogovine nego direktno od Podgorca kako smo mi išli prošli put, jer je direktan uspon baš ekstremno strm - nisam siguran da je iko iz grupe na njegovom najstrmijem delu ostao sve vreme u sedlu, a vi, koliko primećujem, planirate da budete još i opterećeni šatorima.

Pogledajte trek u FB Atlasu gde je taj prilaz od Bogovine opisan (http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... linik.html) - obratite pažnju pre svega na visinski profil i biće vam više nego očigledno kolika je razlika u stepenu nagiba odatle i putem od Podgorca, koji je na tom treku zapravo spust.

Postoji još jedna fina ideja za prilaz iz smera Rtnja, uz Radovansku reku - lep, lagani uspon, kvalitetan put.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by barda »

Evo, da se javim i ja.

Prvi vikend (11. i 12.) idem na neku svadbu, a drugi (18. i 19.) se pakujem, pa put mora! :wink:

Uživajte i za mene!

Pozdrav i vidimo se na jesen :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by x3m_optimus »

Barda, osoli se malo i za nas :D

Oću da izadjem na televizor :?: :lol: hehehe
I ovako misle da nisam normalan, sad da me vidi jos rodbina i prijatelji na TV-u kako bajkom vozam po nekim planinčugama, pa tačno da me se odreknu preko novina :lol:

Bilo bi cool da ide terenac sa nama pa taman da se rasteretimo do negde sa prtljagom... 8)
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Nikola »

Ima nas dvoje zainteresovanih iz Novog sada za turu na Goč. Trebali bi da rešimo prevoz... za sada eventualno možemo da stignemo do BG-a pa odatle dalje da odemo kod nekog u kola.

ps: Joko ako čitaš ovo javi da li si zainteresovan za turu na Goč.. ako bi ti išao verovatno bi mogli nas troje kod tebe u punta.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by shebez »

Da se i ja javim, na Pester idem, a na Goc se nadam, jos nista ne znam za sigurno...
Ali sad kada bolje razmislim: "Kusi dolazimo na noge... hmmm.... pa jos ako krene ekipa iz Pozarevca... hmmm... Rajko nece moci ali tu je Sssasa... Kako li ce biti prasece pecenje :?: ." :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply