Freebiking dešavanja tokom jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by arxmilan »

sebez ponesi cuvarkucu od kuce..:)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by KUSHA »

Dragi moj druže Shebez vidiš ja o prasencetu uopšte nisam još ražmišljao.Hvala ti što si me podsetio.Da bi prase ispekli moramo tajming ture da naštelujemo.Smisliće mo nešto.Sale iz Požarevca se još nije oglasio.Salle javi se. :lol:
Dragoljub
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2009, 22:02

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Dragoljub »

Ja bih isao na prvu turu manastir imam vremena i ne radim te dane tako da mogu da se vozam po ceo dan a i da nas sto vise dodje iz bg-a.

Evo mog kontakt telefona pa me okrenite za blize informacije 064/9129307
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Joka »

Uh, uh, uuuuuh...
Puno dobrih planova,a malo slobodnog vremena.

Ja sam jako zainteresovan za Sopotnicu i Pester, ali necu moci u terminu 11-12.07.

Za Goc i vikend 18-19.07. cu morati da se izjasnim kasnije kad budem tacnije znao neke poslovne stvari od kojih mi zavisi slobodan vikend i odlazak.

Nikola, bolje planiraj neku solo varijantu, pa cemo se lako prebaciti u moju ljutu makinu, ako ipak budem isao na Goc.

Jos cemo diskutovati na tu temu.
Pozdrav svima.

J
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by sssasa »

...prvo pozdrav ekipi nakon duzeg vremena! Malo sam se majao po Rumuniji i Bugarskoj pa posle toga mala apstinencija od biciklizma uopste i sad evo mene ponovo kod vas. Citam, gledam i pokusavam sebe da uglavim negde. Meni je izvesnija ova tura po Pesteru ali treba mi jos dan dva da vidim sta i kako uklopiti s obzirom da sam spucao odmor a treba nekog zajeb da me menja u firmi. No do pred dan dva pred polazak definitivno cu javiti...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Drugari, čujte i počujte! Radi preglednosti, dalji operativni dogovori za Peštersku turu se sele u temu http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=3&t=1120. Ako još niste primetili, najava je postavljena na glavnu stranicu najava na sajtu, na http://www.freebiking.org/Najave/Ture/pester.html. Tu vam je sve, uključujući i .gpx sa trekovima (nafilujte svoje GPS-ove da bismo imali što manje problema oko dovikivanja s onima koji budu promašivali skretanja 8) .
Dragoljub
Posts: 3
Joined: 02 Jul 2009, 22:02

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by Dragoljub »

Ajde neki podatak vise za mikulj ,koliko kilometara koliko ostajem plan puta i tako jos neki sitni ali bitni detalji prosecna brzina da li se ide off road ili road


Srdacan Pozdrav,
Dragoljub
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

32 km pretežno makadama, sa mestimičnim blatnjavim detaljima. To bi posle ovih silnih kiša moglo da bude malo radikalizovano, a ni prognoza nam izgleda opet ne ide na ruku. Nisam siguran da li da se uopšte nose bajsevi, ili da se ode prosto na slavu uz šansu za neki opušteni treking po mestima do kojih se ne stiže tek tako lako. Videću do ponedeljka za šta Dragoljub (Dimitrijević) i Rajko budu raspoloženi.

Postoji i varijanta da kolima odemo do onde, a da ipak potegnemo bajseve, ali tek to bi u sadašnjim uslovima temeljno natopljenih zemljanih puteva bilo besmisleno (ono što bi se moglo istraživati u okruženju Mikulja sve su zemljani putevi). Prošle nedelje smo nakon izleta kroz kanjon Brnjice prešli preko Kornovskog Visa ka Dunavu i zemlja u šumi je bila tako temeljno natopljena da bi trebalo jedno par nedelja vreline bez kapi kiše da se to bar malo prosuši. Ovog vikenda sam poslom na Tari pa ću i tamo da osmotrim situaciju na terenu, pa da konačnu odluku donesemo u ponedeljak.

Inače prognoza za Crni Vrh za utorak je promenjivo oblačno uz pljuskove i mogućnost olujnih nepogoda, a temperatura neće prelaziti 19 stepeni.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by rajko55 »

Dragoljube ja sam u ponedeljak oko 10 prepodne u Svilajncu i krecem bajsom (posle bureka) ka Despotovcu i Mikulju,jer ja u sredu nastavljam bajsom ka Sjenici i Pesteru (ako hoces da te sacekam pa da zajedno vozimo do Mikulja javi) .Nadam se da ce trek ovaj put preziveti jer prosli put posle Grze puce nosac menjaca kod Novog Pazara.pozdrav i vidimo se narode u manastiru Novi Stjenik a i na vrhu Mikulja.Sale vidis zasto sam raspolozen (lud bio lud ostao).pozz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by bluealek »

Rajko, reci slobodno da sam ziheraš, ali posle ovoga što sam video na Tari po pitanju natopljenosti planine vodom i obaveštenja koje mi je upravo stiglo iz manastira vezano za slavu, a gde između ostalog piše i ovo...
------------------
Молимо све ходочаснике наше манастирске славе да нас обавесте о времену доласка као и броју људи ради лакше организације славе. У случају да немате адекватан превоз до манастира (пошто је пут до манастира после вишедневних киша веома лош)такође нам се јавите да би вам организовали превоз теренским возилима.

Ако се неко одлучи да дође раније, у недељу или у понедељак, мора бити спреман на конак у планинским колибама - појатама или у кампу који је постављен недалеко од манастира. И онако хладњикаве планинске летње ноћи су доста хладније с'обзиром на вишедневно захлађење, зато ако имате врећу за спавање или шатор обавезно их понесите са собом. Препоручујемо такође и топлију одећу и обућу.
-----------------
Ja radije ne bih da teram točak tamo, da se ne pretvorim u grudvu blata na putu do manastira, ili u pokušaju da na njemu stignem bilo kamo krenuvši od manastira. Sasvim ćemo se dovoljno blatnjaviti narednog vikenda (samo se seti onog blata kad smo prošli Veliko Igrište na vožnji ka Grzi, i sve će ti postati jasno).

Dakle, što se utorka i srede tiče, ko je raspoložen da ode tamo u džipersko-pešačkoj (planinarskoj) varijanti, dobrodošao je. Ako sem Dragoljuba (Dimitrijevića) i mene nema nikog drugog ko je raspoložen za takvu varijantu, staviću na raspolaganje preostala mesta u kolima ljudima iz manastira da im dovezem goste koji nemaju prevoz.
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by sboris »

Ja bih rado, ali mi se nešto čini da imam u sredu ujutru neku obavezu na poslu, a što ću sutra u toku dana saznati.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Freebiking dešavanja tokom jula

Post by rajko55 »

Posto je tako Sale ja onda odustajem od Mikujla i u sredu kracem lagano trekom put Kraljeva i Pestera,pa se vidimo gore.pozz
Post Reply