Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by bluealek »

Hajde da obavimo prvi krug operativnih priprema za sutrašnji polazak. S obzirom da Emil i njegova ekipa iz Novog Sada ne mogu da krenu pre 17 h, predlažem da se Milan, Boško i Đorđe (Shebez) okupe kod mene (kod taksi stanice u Kraljice Marije, plato kod Vukovog spomenika) oko 18 h, gde ćemo se polako popakovati i za 15-20 minuta, nadam se, krenuti. Shebez može da iskoristi i prevoz Beovozom, koji mu staje direktno ispod Vuka. Ako imate bilo kakav problem sa time s obzirom da u kola treba upakovati i višak prtljaga za kampovanje na Vinatovači, javite, pa da vidim mogu li da osmislim neki racionalan način da dođem ja da vas pokupim. Treba imati u vidu i da se skupljamo dok su još uvek ozbiljne popodnevne gužve u saobraćaju, tako da je nezahvalno praviti neke egzaktne procene kad ćemo se napokon naći na autoputu van Beograda.

Predlažem da se konvoj novosađana i beograđana sastavi na Elp pumpi iza Bubanj potoka (prva benzinska pumpa posle rampe Bubanj potok), a neko okvirno vreme bi moglo da bude između 18:30 i 19 h. Na Vinatovaču verujem da ćemo stići sa prvim mrakom, tako da ćemo dizati šatore i vatru paliti pod svetlošću baterijskih lampi - dakle, ne zaboravite da ih spakujete :)

Ako ima još onih koji bi krenuli sa Željkom ranom zorom u subotu (prvo mi na pamet pada Dragoljub), molio bih da se čujete sa Željkom i dogovorite oko skupljanja, a mi vas očekujemo na Vinatovači. Molio bih i da mi barem do nekih popodevnih sati u petak javite koga sve da očekujem, da znam i koliko dodatnih ležajeva treba da organizujem za noć subotu na nedelju.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by barda »

Sale, kakvi su izgledi za vreme sutra i narednih par dana. Nešto predviđaju sutra uveče kišu? Da ne postavljamo šatore po istoj.

Hoće li se prosušiti teren posle 10 dana kiše i kakvi su putevi kojim treba da pedaliramo?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by bluealek »

Kao što sam već pominjao, prognoza kaže da ćemo imati pretežno sunčano i prilično toplo vreme sa velikom verovatnoćom kraćih popodnevnih pljuskova tokom čitavog boravka tamo, tako da je kabanica obavezan deo opreme. I za sutra uveče je predviđena mogućnost kiše, tako da nije isključeno da će to biti upravo u vreme kada pristignemo. Olakšavajuća okolnost je ozidana trpezarija, koja onima koji ne bi po kiši da postavljaju šatore može da posluži kao validna alternativa na suvom. Isto tako, vatru ćemo lako založiti, jer je i prostor za vatru pokriven, a mi smo prošli put kad smo bili tamo pre nepune dve nedelje nasekli i pripremili poprilično drva pored.

Alternativa može da bude i spavanje u kolima, kome se ne dopada ni ideja spavanja u šatoru ni ideja spavanja u trpezariji. Znam da ova današnja kiša deluje obeshrabrujuće, ali ona je bila očekivana, dakle sve se još uvek odvija po planu.

Što se podloge tiče, očekujem prilično šaroliku situaciju, uz dosta barica usput, dakle ne očekujte da ćete ostati čisti kao manekeni. 90% puteva kojima ćemo proći su nasuti, makadamski putevi, što znači da nam blato uglavnom neće praviti problem, mada ćemo imati jedan deo na putu od Malinika ka Brezovici gde ćemo proći zemljanim putevima. Sve u svemu, u proseku neće biti strašno, ali morate biti spremni na sve uslove.

Boško mi je upravo javio da deo za bajs koji je očekivao nikako neće stići na vreme, a pošto je u pitanju komponenta pogona, ne bi se usudio na ovakvu turu da krene sa naprslinom. Tako da će se ovoga puta uzdržati od polaska, što znači da je kod mene u autu jedno mesto upražnjeno (ako ima novih last-minute interesenata).
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by sel_emil »

Mala promena sto se tice brojstva, ide nas cetvoro iz ns, Grujic je odustao. Vidimo se na elp pumpi oko pola sedam.
Emil NS
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by shebez »

predlažem da se Milan, Boško i Đorđe (Shebez) okupe kod mene (kod taksi stanice u Kraljice Marije, plato kod Vukovog spomenika) oko 18 h, gde ćemo se polako popakovati i za 15-20 minuta, nadam se, krenuti. Shebez može da iskoristi i prevoz Beovozom, koji mu staje direktno ispod Vuka. Ako imate bilo kakav problem sa time s obzirom da u kola treba upakovati i višak prtljaga za kampovanje na Vinatovači, javite, pa da vidim mogu li da osmislim neki racionalan način da dođem ja da vas pokupim.
Sale ja sam danas bajs prebacio na posao (citaj nbgd) a ranac sa opremom za kampovanje cu poneti sutra sa sobom, tako da mi nece biti problem da se nadjemo u gradu. Taman imam sat vremena fore da kupim sta mi jos treba za klopu i da stignem do Vuka. Kraljice Marije pretpostavljam da je tamo gde smo se vec nalazili.
Sto se mene tice sve je spremno vidimo se sutra.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by arxmilan »

Sale ja sam takodje spreman! Inace ako ima jedno slobodno mesto mogao bi ja da povedem mog prijatelja jednog ako si za, samo mi pusti poruku na mob sto ranije da bi mogao da mu javim...
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by barda »

Posle kiše dođe sunce!

Napokon!

Bio sam na ivici da odustanem, ali ogrejalo i dalo mi nade da je ovo ipak peti jun :P

Ja kupim oko 18:10 na autoputu kod kapije Beograda Salera i Bachamena i vidimo se kod ELP-a iza Bubanj Potoka u zakazano vreme.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by bluealek »

Sunce dolazi i odlazi, sad ga ima, za sat ga nema, popodne je veća verovatnoća da će nešto da pljusne nego da neće... Ne treba uletati u euforiju, ali treba biti optimista, jer će nam vreme, kad se sve sabere i oduzme, biti dovoljno dobro da u turi možemo da uživamo.

Konačno sam razrešio pitanje smeštaja za nas 12-oricu i još ponekog pride, ako nam se priključi. Da ne bismo bili rasuti na nekoliko lokacija po nekoliko kilometara međusobno udaljenih (u samom Zlotu sam, u dve kuće, mogao da obezbedim samo nekih 9-10 mesta), mislim da je najpametnije da svi na gomili budemo smešteni u planinarskom domu u Beljevini, 5 km pre Zlota.

Dom je napravljen od nekadašnje škole, dakle spavaonice su bivše učionice, gde smeštaj podseća na kasarnu - verovatno ćemo biti svi u istoj prostoriji. Postoji samo jedno kupatilo na sve nas. Nije neki komfor, ali za jednu noć će da posluži. Krevete i posteljinu imamo. Tražio sam i da nam spreme večeru da nas čeka kad stignemo, predložili su da nam skuvaju čorbast pasulj, što znači komplet vojnički ugođaj :lol: . Za doručak ćemo imati domaćeg sira, kajmaka i jaja. Spavanje nas košta 400 dinara, a za klopu nisam dobio preciznu informaciju, ali mi je rečeno da će biti nešto sitno.

Dakle, u organizacionom smislu smo zbrinuti za drugu noć (prvu po dogovoru spavamo u šatorima na Vinatovači), ostaje samo da se popakujemo i da krenemo.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 6-7. juni - prijavljivanje

Post by barda »

Sunce mi je i dalo to malo optimizma što mi je i falilo :D

Manje pljuskove ćemo preživeti :wink:

I bolja je varijanta da budemo i drugu noć svi na okupu, i po cenu lošijeg smeštaja... ipak je i druženje jedan od doživljaja ovih izleta!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Locked