Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Kušo, ozidani kamin ima idealan tu u sklopu građevine kod krsta

Image

tako da ti ništa više za roštiljanje ne treba :) Imam i neke svežije fotke od pre neki dan kad smo kampovali tu snimajući "Offroad avanturu", čim sredim fotke, kačim da vidiš.

Inače sam i sam sve bliži ideji da bi bilo lepo otići tamo već u petak uveče, sve zavisi od toga da li će se Milan, 95% Miroslava (koliko je za sada sigurno da kreće :) ) i Dule Žugić, koji bi trebalo da putuju sa mnom, složiti sa time (posebno Dušan, koji treba da stigne iz Krupnja). Ali imaćemo odgovore valjda do sutra.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

Znajuci za ovaj ozidani deo i za ozidani rostilj (za slucaj kise) sam i navijao za Vinatovacu ja sam popodne tamo sa flasom domace kajsijevace :D i pivom (da polijemo prase :lol: ) dobrodosli :D ,Kusha ako treba nesto javi a i cucemo se mob. pozdrav svim bajkerima dobre volje
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by KUSHA »

Pašto je sutra uveče stočna pijaca moram znati na vreme da li da kupujem gudu ili neko ima neku drugu varijantu.Za požarevljane nisam ni sumnjao da će se složiti.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by KUSHA »

Rajko sve što ne bude izjedeno ti i Saša nosite u Požarevac.Da li tamo ima sve za ražanj, mislim na raklje.Ja bih doneo već nataknuto prase na ražanj i osoljeno samo da se zavrti.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Dobro Kušo, ne moraš baš TOLIKO da se trudiš da nas vegetarijance odvratiš od ideje da se pojavim(o) već u petak :lol:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by barda »

Ljudi, sve je to lepo, ali bojim se da će nam kiša pokvariti planove :(

Dobro se naoštrila, a pedaliranje po istoj i nije neki doživljaj :?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Prognoze su u ovom trenutku kontradiktorne. Da se možemo pouzdati u onu koju je upravo izmenio RHMZ, tura bi bila glatko za otkazivanje. No ostali resursi (uključujući i NOAA koji retko omanjuje) još uvek govore da će posle današnje kiše uslediti suvo i sunčano vreme, sve do noći između ponedeljka i utorka. Najbolje da pažljivo pratimo razvoj prognoza do sutra ujutro i onda da donesemo konačnu odluku.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

bluealek wrote:Dobro Kušo, ne moraš baš TOLIKO da se trudiš da nas vegetarijance odvratiš od ideje da se pojavim(o) već u petak :lol:

Sale nema da brines pala je kisa ima da sakupimo bar dzak pecurki za tebe :lol:
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sssasa »

...kako god ja sam za sve varijante. Unajavi cak postoji mogucnost da i iz BGDa dodje nas biker koji nemoze da dodje na voznju ali za kampovanje petak na subotu ce se potruditi da sa rancem na ledjima dodje do Despotovca kako zna i ume. No to ce mo jos videti. Kusho ako treba neki dogovor tu sam ,telefon je cudna sprava pa ga valja koristiti :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

U pokušaju da sagledam kakvo nas realno vreme očekuje (a u svetlu kontradiktornih prognoza koje viđamo na netu), malopre sam pozvao meteorološku stanicu na Crnom Vrhu da iz prve ruke dobijem informaciju o tome kako je tamo sada i kakvo vreme očekuju u svom neposrednom komšiluku narednih dana. Ono što sam čuo nije nimalo ohrabrujuće :(

Danas je tamo gusta magla i čitavog dana temperatura nije prelazila 13 stepeni, a slično vreme se očekuje i narednih dana, uz praktično stalni rizik od kiše. Jutra će biti hladna (oko +5C), a sunce će se vrlo retko viđati, ako se uopšte bude videlo. Vrhovi na koje je planirano da se u ovoj turi popnemo praktično će biti sve vreme obavijeni oblacima, što poprilično obesmišljava celu stvar - bio sam gore bezbroj puta, i po suncu i po magli, i verujte mi da po magli nije nikakav gušt, pogotovo na dva točka. Još ako duva vetar i pada kiša, ne znam zaista šta bismo tamo gore tražili. A šansa da bude upravo tako je, po ovome što sam od ljudi čuo, jedno 90%.

Zato predlažem da turu odložimo za nedelju dana (pod uslovom da se vremenske prilike dotle stabilizuju), jer u ovakvim uslovima ona gubi smisao.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by KUSHA »

"Mislim dakle postojim"Sasvim je razumno odustati jer ono zbog čega najviše idemo to je panorama,prirodać sloboda koja se oseća na vrhu.Voziti i gledati u belo je je čista monotonija.Strpljen spašen sedam dana nije daleko.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Evo i satelitskog snimka situacije nad Balkanom u 20:00h:

Image

Trenutno je nad severom Srbije potpuno vedro (što je možda kod nekih podgrejalo optimizam), ali ne treba se prerano radovati - kao što vidite, na putu je novi front, još žešći od prethodnog.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sel_emil »

jel onda odlazemo ili da sacekamo do sutra?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by shebez »

Meni bi u svakom slucaju vise odgovarao sledeci vikend... :roll:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Mislim da treba odustati, jer jako puno toga vezano za pripremu ove ture deluje prilično isforsirano. Prvo, čak desetak ljudi na koje sam sigurno računao da će ići iz ovog ili onog razloga su bili sprečeni da krenu (evo i Shebez to potvrđuje u prethodnoj poruci). Drugo, zbog ture sam nagurao sve obaveze krajem meseca u nemoguće kratko vreme, spavam mnogo kraće nego uobičajeno i pošto nisam imao dan odmora tamo negde od 5. maja osećam se već krajnje iznureno. I treće, kao da sve to nije bilo dovoljno, nego na kraju dolaze i meteorološke prilike koje OVAKO koncipiranu turu čine krajnje kontraindikovanom, odnosno ukoliko se pokažu kao tačne, oduzimaju smisao dosezanju najviših tačaka bilo prvog ili drugog dana vožnje.

Bilo je prilike da pedaliramo po Kučaju po kiši i bilo je to zanimljivo iskustvo, ali u tim vožnjama se nije išlo na vrhove. S ozbirom da ove godine iz raznih razloga skoro da više vremena provodim na Kučaju nego kod kuće :) , nije mi potreban BILO KAKAV odlazak na Kučaj koji bi ličio na 10 prethodnih boravaka tamo od Nove godine do danas, već vrlo jasno koncipiran odlazak na Kučaj, sa vrlo preciznom idejom, željom da se tačno određeni doživljaj prenese ljudima, nešto novo, hrabrije i dinamičnije od onoga što je do sada rađeno. Nešto što će se dugo prepričavati. Verujem da će zaista biti bolje da to uradimo sledećeg vikenda, odnosno onda kada budemo mogli da budemo bar 70% sigurni da ćemo imati lepe, sunčane dane.
Locked