Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by barda »

Evo da potvrdim da dolazim, ali sopstvenim prevozom (vozim taštu i tasta u posetu rodbini 8) )

Znači okupljanje je u 8:30h na parkingu motela "Vodopad"? Tako je bar pisalo u jednoj od verzija najave.
Jednom sam bio na vodopadu Lisine, i to je verovatno taj motel? (zaboravio sam kako se zove)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

rajko55 wrote:Pozdrav Aco ocigledno postoje mesta sa slicnim imenom,Vitanovacki krst je na 10-12 km od Lisina uz potok-reku i ja sam sa Saletom vise puta bio tamo i zato mi je palo na pamet da se onde kampuje a ujutro lagano spusti do Lisina i zbornog mesta.A ako se stigne ranije lagani pesacki uspon na Veliki pot i lepi vidikovac nad Rasinom,tu vec Sale moze vise da nam kaze.
:D pozdrav svim Bajkerima dobre volje :D
Alo bre Rajko, nije VITANOVAČKI, nego VINATOVAČKI krst, jer se reka zove Vinatovačka reka, a prašuma koja je okružuje Vinatovača. Nije vidikovac nad RASINOM, nego vidikovac nad RESAVOM.

Što se kampovanja tiče, zaista nema svrhe da se oni koji kampuju na Vinatovači spuštaju do Lisina prvog dana, pa da se onda vraćaju sa grupom tih 13 km koje su već prepedalirali, jer trasa vožnje prolazi pored Vinatovače. A Aca je u pravu da drugog dana grupa kojoj su kola ostala na Vinatovači ne mora da ide okolo, naokolo, već može kad se spustimo sa Javorišta do raskrsnice na kraju doline Kločanice umesto da krene levo niz Kločanicu da zavije desno, pređu preko Klencuša i spuste se direktno na Vinatovaču. Tako će oni na Vinatovaču stići u približno isto vreme kao i mi u Lisine.

Kako sada stvari stoje, za organizovani prevoz za sada imam nekoliko potencijalnih prijava i nijednu 100% sigurnu. A u takvoj situaciji ne mogu da rezervišem minibus, znate već da mi treba bar 10 sigurnih. Odlučujte što pre, da ne dođemo u situaciju da je jedini prevoz koji imam na raspolaganju moj auto, u koji mogu da strpam samo vas trojicu (pa da izvlačite slamke ko dobija mesto :) ). Večeras u Železničaru ću primati prijave, nadam se da ćemo se pomaći sa mrtve tačke.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Pošto ni planinari ni bajkeri izgleda da ne kapiraju koja je razlika između ad-hoc sakupljanja (što se može obaviti i par sati uoči polaska) i rezervacije iznajmljenog prevoza (što se ne može obaviti par sati uoči polaska), evo kako ćemo da radimo ubuduće...

Polazim od pretpostavke da idemo svojim kolima i NIŠTA ne rezervišem dok mi se na spisku ne sakupi vas 10 sigurnih kojima treba obezbediti prevoz. Ako u tom trenutku autoprevoznici više nemaju slobodnih (adekvatnih) minibusa, nema organizovanog prevoza, pa ćete se snalaziti sami. Koga uspem da uguram u auto, ugurao sam. Ostatak ekipe dolazi sa još jednim, dvoja, troja, četvora kola, već koliko uspete da obezbedite i da se dogovorite.

Ja od petka posle podne pa do utorka uveče vrlo verovatno neću biti u dometu mobilne telefonije i interneta, tako da ono što mi ne javite do petka ujutro moći ćete da mi javite tek u sredu, dva dana pred polazak.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by KUSHA »

Sale da li ima gotov trek za ovu turu ili se kombinuju više trekova sa atlasa?Vidim da prolazimo blizu nekih pećina koje nisu na putu i da li će mo skretati do njih sa treka?Kažem da li će mo jer za sada sve obaveze usmeravam ka tome da idem.Uostalom oglasiću se još.Veliki pozdrav ekipi sa Grza-Rtanj-Grza.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by x3m_optimus »

Pozdrav drugari!
Mene nece biti sa vama na ovoj turi iz vise razloga... Ali prvi i glavni je to sto imam defekt sa lezajevima na volanu. :( Pokusao sam da zamenim, ali moraju neki originalni sa nekim posebnim sra*em otkud znam... :? Porucio sam ih i nece stici pre polaska... :|
Ali zanimacu se za vikend takmicenjem u skejt parku i u nedelju sa Red Bull-ovim "X-Fighters" vozacima u gradu.
Do sledece ture cu nadam se imati modifikovan bajk sa novim felnama, pogonom, menjacima i jos po necim... Samo pitanje koliko cu vremena (čitaj: novaca) :lol: imati za to ...

Zelim vam sretan put, lepo vreme i jos lepsi provod! :wink:

-Boško-
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by IRalic »

Ja jok .. radim .. samo jedna dan slobodan .. lepo se provedite ! :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Društvo, danas je dan da finalizujemo dogovor i zaključimo spisak učesnika ture.

Ja sam na žalost prethodnih dosta dana bio po raznim terenima, od čega poslednjih par dana i van dometa mobilne telefonije, tako da, ukoliko ste pokušali da me zovete da mi nešto ovim povodom javite, to niste bili u prilici. Dočekalo me je stotine raznih poruka u sandučetu, tako da se izvinjavam onima koji su mi pisali kojima ne stižem trenutno da odgovorim, jednostavno ne postižem.

Koliko mogu da vidim na osnovu prijava na forumu, preko mejla i telefonskih, učesnici iz Beograda su se sveli na dvojicu – Milan i Miroslav. Neko me je zvao dok sam motao đevrek po divljini da mi najavi još 2-3 učesnika, ali nisam bio u prilici u tom trenutku da zapišem, a nisam uspeo ni da zapamtim o kome se radi, tako da, ako se taj prepozna, molim da mi pošalje mejl sa svojim podacima kako bih mogao da ga evidentiram. Učesnici iz drugih mesta će biti daleko brojniji, jer nam stižu dva auta iz Novog Sada (Emil i Barda), jedan iz Skoplja, jedan iz Kraljeva (Kuša, pretpostavljam, dolazi solo).

Najavljeni minibus za Beograđane postoji kao opcija, ali ako se u toku dana ništa drastičnije ne promeni po pitanju broja učesnika ili me večeras na sastanku Železničara oni koji dolaze u isti ne iznenade pa dobijem više novih prijava, nema finansijske računice za najam minibusa ili kombija (potrebno je MINIMUM 7 učesnika za najmanji kombi). Dakle, za bilo koju varijantu koja je između one koja mi popunjava auto (3+ja) i one koja popunjava minibus bojim se da nemam rešenje koje mogu da vam ponudim, sem sugestije da se samoorganizujete i nađete auto kojim biste došli na zborno mesto u Lisine i priključili se ostatku ekipe.

Ono što mi je sada bitno jeste da mi svi oni koji dolaze na turu sopstvenim prevozom jave TAČAN BROJ LJUDI, kako bih završio posao oko organizacije prenoćišta u Zlotu. Za sada idem na varijantu da nas smestim u privatnim kućama u samom Zlotu, ali postoji i nešto manje komforna varijanta da budemo u planinarskom domu u Beljevini kod Zlota (ali ćemo barem biti svi na gomili).
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sel_emil »

Pozdrav,
ja imam problem sa mojim seatom, tako da bih isao berlingom koji je teretni, tako da mogu povesti samo jednog sa sobom. To ce verovatno biti Kopilovic NIkola jer mi se on prvi javio, ako uspem da osposobim auto bice mesta za max 6 ljudi i 6 biciklova, u izradi mi je nosac za cetiri bajka+zadnji na koji mogu dva bez problema.
JAvicu situaciju sutra, ali za sada je prijava samo za dvoje.
Emil NS
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bachaman »

Ja josh uvek gledam shta cu.
Sada sam vec na 95% siguran da cu ici :)
Nemam svoj prevoz, pa ako bude negde mesta, uvalio bih se , ako je moguce.
Ili ako bude organizovan prevoz, rezervisao bih mesto.
Nego, nervira me ovo vreme, upravo vidim da se sprema kisha, a koliko vidim po prognozama, za vikend nam
vreme ne ide na ruku.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Da, prognoza nam nagoveštava promenjivo vreme narednih dana. Ništa kataklizmično sa višednevnom kišom, ali realnu mogućnost povremenih pljuskova. Iskustvo govori da se optimizam isplati (kisnuli smo i na prošloj turi kada ništa slično nije bilo najavljeno, pa je bilo sasvim ok :) ), tako da, sa sadašnjom prognozom, predlažem da ipak ne prenagljujemo sa otkazivanjem ture, jer ne verujem da ćemo imati neku dugotrajniju kišu bilo u subotu ili nedelju (mada OBAVEZNO ponesite neku zaštitu od kiše i spremite se da budete malo isprskani 8) ). Ako baš bude neophodno, možemo da skratimo malo turu u oba dana (tj. ublažimo maršrutu), izbegavši tehnički najteže delove gde bi mokri uslovim mogli da naprave problem.

Za sve one koji dolaze sopstvenim prevozom, informacija da prenoćište u Zlotu košta 500 dinara. Tu nije uračunata hrana, mada možemo sa domaćinima gde budemo smešteni na licu mesta da dogovorimo i neke obroke po želji, a možete da večerate / doručkujete i u nekoj kafani u Zlotu, ili da klopu pribavite u lokalnim radnjama. Naravno, hranu možete i da nosite sa sobom, u bisagama ili rancu. Za prezalogajiti tokom vožnji u subotu i nedelju će vam svakako trebati nešto.

Jedna ideja koja je vredna razmatranja jeste da se pridružimo ekipi novosađana i da otputujemo već u petak uveče, kampujući na prelepom izletištu na početku prašume Vinatovače. To bi značilo ne samo da u subotu ne moramo da ustajemo kao vampiri, već bi nam i kilometraža oba dana bila vidno skraćena (prvog dana čak za 13 km), mada bismo na taj način bili uskraćeni i za prolazak kanjona Resave, čiji je prolazak na biciklima daleko intenzivniji ugođaj nego kolima (ali mislim da bi ugođaj kampovanja na Vinatovači i jedna noć više u prirodi bili sasvim dovoljna kompenzacija :wink: ). Drugo, kola je možda čak jednostavnije (pa i bezbednije) parkirati tamo pored krsta nego u Lisinama, gde bi svaki kafedžija to doživljavao kao uzurpaciju svog parkinga (na velikom parkingu dole kod ribnjaka već su postavili stražarsku kućicu i natpis "parking samo za posetioce objekta", verovatno zbog frekventne upotrebe parkinga od strane ovakvih poput nas).
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

Pozdrav svima posto nemozemo sa vama ja(Grcka) i sssasa (posao) dolazimo u petak i kampujemo u kod Krsta u Vinatovaci da vas ispratimo u subotu i druzimo sa svima koji dodju u petak.pozdrav
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sssasa »

...kao sto Rajko rece obaveze (subota i nedelja druga smena) su me sprecile da ovaj put motam sa vama. Meni je vise krivo no vama to sigurno. No ipak nebih ja sebi dozvolio da se malo ne druzim sa ekipom iz "Laze" :) pa cu tako dopedalirati do Lisina ili Vita. gde god da se kampuje vece pre da malo kampujemo jedemo kobaje sa rostilja i oderemo po koje pivo. Sutradan jutro nazad za Pozarevac pa popodne na posao. A vi sta da vam kazem mucite se na usponima i uzivajte na strmopizdinama. Vidimo se dole u petak negde oko 19h ja stizem sa mojom skotinom :mrgreen:
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by Joka »

Ćao drugari freebikeri,

ja sam nedavno po prvi put učestvovao u vašoj akciji na relaciji Rtanj-Grza ...i svidelo mi se :D
I sada bih opet išao.
Pošto krećem iz Novog Sada, zamolio bih Emila i NS ekipu da me kontaktiraju ako bude mesta za mene.
I moj bajk, naravno.
Ako ne, onda stižemo moj auto, bajk i ja u petak vece na kampovanje.

Pozdrav.
Jovan
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by KUSHA »

Ja dolazim sam,Aco ima obaveza pa ne može.Znači jedna rezarvacija za mene.Vidim da postoji mogučnost da svi dodjemo u petak uveče.Mogao bih da ponesem jedno prasence spremno za ražanj ako ima zainteresovanih i ako tajming dozvoljava.Sam sam u kolima pa imam mesta za sve(ćumur,ražanj sa prasencetom,tursku šatru u slučaju kiše i ostale potrebštine).Ovo nije šala samo ideja pa da čujem komentare.Ako je nekom problem nosač bicikala mogu mu pozajmiti(poslati sutra brzom poštom).Nosač je kao Saletov za tri bicikla montira se na kuku.063-8563720
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sssasa »

...sve varijante gde je ukljuceno peceno prase se uklapaju sa mojom veroispovesti to jest "gde god sednes tu jesti" :D Naravno spreman da ucestvujem u tome a mogu to reci i u Rajkovo ime(znam coveka :wink: )... ako bude jos interesenata ljudi javljate se ,nema tu stida.
Locked