Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Drugari, hajde da se blagovremeno okupimo za sledeću turu po Kučaju (najspektakularniju do sada po maršruti), jer nemamo baš mnogo vremena - samo par nedelja!

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/kucaj_bike.html

Računam da rezervišem minibus 15-icu, sem ako odlučite da me razočarate pa ne napunite ni taj. Eventualni "višak" zainteresovanih može da se pokrije tako što bismo stavili u pogon i moj auto, što nas dovodi do brojke od 19 ljudi. Sve preko toga - samoorganizovanje svojim (ili tuđim) kolima. Dakle ko želi paket aranžman?

Prvi put...

Drugi put......
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by IRalic »

Hmmm .. :)

A kakva je trasa sto se tehnicke zahtevnosti tice ?
Kolio se secam od lisina pa do Dubasnice je prakticno "magistrala", a od Valkalucija niz Klocanicu nesto losije i kamenitije, ali ipak prilicno uredno.

Kakav je taj, meni nepoznat deo Dubasnica-Zlot-Malinik ?
Pitam mozda da krenem lezecim (na dva tocka), ali i ako bi naguznjakom, on takodje nije neki za akanje,
jer ima tvrdu vilu i tockovi su slabasni ..

Ne prijavljujem se, ali cu svakako dobro razmisliti :)


POzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Na delu od Straže ka Dubašnici onim putem između Lisca i Kršijore gde mislim da prođemo videh pred kraj zime kad smo vodili planinare na Lisac da su šumski traktori naneli brdo blata na put, ali nije dugo, možda u dužini od jednog kilometra. A i sasvim je moguće da su posle otapanja snega to malo buldožerom poravnali, tako da se ne bih previše uzrujavao. Od Dubašnice do Zlota je put delom asfalt, delom "magistralni" makadam, tako da ni tu nemaš razloga za brigu.

Najveća je frka sam uspon na Malinik, ne zbog kvaliteta puta (koji je odličan), koliko zbog prilično intenzivnog nagiba gde treba u cugu da savladaš oko 700 m visinske razlike. Ali to je zapravo jedini stvarni napor drugog dana, sve posle toga je opuštencija. Nešto slabiji kvalitet puta (malo manje nasuto, malo više neravno, malo uže mestimično, poneka lokva i tu i tamo malo blata) možeš da očekuješ i na grebenskom prečenju od Malinika do Velike Brezovice, dalje znaš kako je - magistrala.

Ako me pitaš da li je ova tura za ležećeg... Ne bih se usudio da tvrdim da jeste :? . U svakom slučaju, ti ćeš to znati bolje od mene 8)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by arxmilan »

Sale trazi staze bez asfalta..sa sto vise blata..i sto nepristupacnije sto se mene tice..:)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Ok, ima li još neko zainteresovan sem Milana i (možda) Igora? Za njih dvojicu mi i ne treba minibus, mogu da ih potrpam u kola i odosmo 8)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by shebez »

Sale racunaj i na mene nadam se da cu biti spreman do 30-og da i ja krenem na putesedtvije...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by x3m_optimus »

Bosko se javlja isto... Ali sa 70% jer malo sam ovisan od posla, znacu 100% tamo sredinom sl. nedelje. Sad cu da vidim hoce li i Miroslav da se javi...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by barda »

Sale, ja isto idem 100%, ali ću do srede znati da li mi treba mesto u minibusu,
ili ću ići kolima (zato što je ženina rodbina u Resavici pa ih možda tamo ostavim, a ja sa vama na turu oko Resavice) :D

Jedva čekam da obiđem "novorodbinski" kraj! 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sel_emil »

Ovog puta idemo i mi, javicemo tacno broj ljudi...
poz
Emil
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

pozdrav Emile hocete li u petak na kampovanje kod Vitanovackog krsta mnogo je lepse nego u Debelom lugu a na 12 km od Lisina i ujutro lagano zagrevanje do Lisina,ja dolazim i kampujem da vas ispratim posto 31 krecem za Grcku i nemogu da se uklopim mada bih vrlo rado sa vama.Pozdrav od Rajka
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by Nikola »

Pozdrav Rajko planirali smo da kampujemo u petak samo ne znamo još gde. Ne znamo gde bi nam bilo zgodnije uzevši u obzir gde počinje i gde se završava tura.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

Po meni je najbolje kod Vitanovackog krsta a tu je i Sale koji moze da kaze svoje misljenje a i ujutro lagano zagrevanje do Lisina bajsom ko necete kolima.pozdrav
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by alazovic »

Auh bre Rajko, Vinatovački krst :) Vitanovac je kod mog Kraljeva...

Vidim da tura počinje kod Lisina a ide ka Vinatovcu, što znači da bi prvog dana mogli duže da odmarate, ali bi drugog dana imali od Lisina pedaliranje do krsta, dakle skoro sat vremena duže, ili da se kad stignete u dolinu reke Kločanice popnete do istoimenog vrha, pa da siđete direktno u Vinatovac.
Što se tiče auta, ja sam na Vinatovcu nekoliko puta ostavljao auto i niko ga nije ni pipnuo (Saša još više puta :)), ali mislim da je ipak bolja varijanta da dođete na parking kod Lisina i ako odlučite da prespavate na Vinatovcu.
U stvari, ako volite visine - idite na uspon na Kločanički vrh. Ako volite dvadesetokilometarski lagani spust klisurom reke Kločanice, prolazak pored njenog ponora i slične stvari - onda ste kandidat za Lisine 8)

Uh Rajko, što me navuče na ovaj post :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

Pozdrav Aco ocigledno postoje mesta sa slicnim imenom,Vitanovacki krst je na 10-12 km od Lisina uz potok-reku i ja sam sa Saletom vise puta bio tamo i zato mi je palo na pamet da se onde kampuje a ujutro lagano spusti do Lisina i zbornog mesta.A ako se stigne ranije lagani pesacki uspon na Veliki pot i lepi vidikovac nad Rasinom,tu vec Sale moze vise da nam kaze.
:D pozdrav svim Bajkerima dobre volje :D
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bachaman »

Ja bih trebao da idem 90%, ali onih 10% ostavljam za neke nepredvidjene nedajBoze situacije :)
tako da cu se sledece nedelje prijaviti.
Idem za vikend ponovo na Rtanj, ovog puta sa peshacima-planinarima i idealno bi bilo kada bih sve to zaokruzio sa Kucajskim planinama, pa se nadam da se gledamo 30og.
Pozz svima!
Locked