Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by Nikola »

I ja se slažem da treba sačekati, evo ovde u NS sada (04:17h) :shock: je takav vetar i spičina napolju da imam utisak da je februar a ne kraj maja brrrrr.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by barda »

I ja već bio odustao u četvrtak :wink:

I spremam se za naredni vikend! :)

P.S. Rajko, opet ćeš ostati dužan pivo! :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sssasa »

..podrzavam predlog. Malocas dobio info iz Despotovca i dole je kao u oktobru :( . Hladno,kisica a temperatura je kao da ce sneg poceti. Znaci sedi se kuci i ostre kramponi za lepse dane.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by rajko55 »

Steta sto se odlaze samo nedelju dana , Barda kad se vratim iz Grcke pedaliram do Novog Sada da platim pivo i da provozam po Fruskoj Gori.pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Meteo izveštaj sa Crnog Vrha od jutros... Temperatura u poslednjih 12 sati nije otišla preko 8 C, gusta magla se nijednog trenutka nije razišla, a za subotu se prognozira raspon temperature 4-7 C, dakle njen dalji pad. Čak i kad ne bi padala kiša (a izgledi su veliki da hoće), u ovakvim uslovima zaista možemo da radimo nešto korisnije kod kuće.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bachaman »

Ispostavishe se moja predvidjanja tachna :)
Vidimo se sled. vikend (nadam se), pa taman da se natenane organizujemo oko prevoza
i eventualnog kampovanja u petak, shto mi je zvuchalo kao sasvim cool ideja.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by Joka »

Drago mi je da smo se svi slozili da se tura odlozi za sledeci vikend.
Sta da se radi kad nam vreme ne ide na ruku, a mi volimo da uzivamo?
Taman cemo imati vremena da nahvatamo prasice i organizujemo kampovanje na tenane. :D

Pozdrav svima do sledeceg vikenda.
J
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by x3m_optimus »

Eto onda i mene sledeceg vikenda vertovatno sa vama... Pod uslovom da regulisem probleme sa bajkom...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Ovo sunce koje se smenjuje s oblacima u Beogradu možda vas navodi na pomisao da smo mogli da krenemo, ali čisto informacija od danas u 8 h da tamo gde bismo pedalirali trenutno pada kiša i temperatura je +4 C. Dakle to su uslovi u kakvima bismo se peli ka Straži i Dubašnici. Inače, malo južnije, na Kopu, temperatura je trenutno -1 C i veje sneg :shock:

Deluje da će se ovaj ciklon u čijem smo središtu zadržati iznad Balkana i narednih nekoliko dana. Iskreno se nadam da će se do narednog vikenda vreme stabilizovati.

Popodnevni apdejt, 17:00 h: Na Crnom Vrhu i dalje pada kiša, magla je i temperatura čitavog dana nije prešla +5 C.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by shebez »

Evo sta kazu meteorolozi na netu za Crni Vrh...
http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... ct=WEATHER
Bogami hladno...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by bluealek »

Weather Underground daje lažnjak izveštaj i prognozu za Crni Vrh. Ako pogledaš pažljivije, videćeš da piše "Niš, aerodrom". I zaista se podaci uvek drastično razlikuju od realnih očitavanja na Crnom Vrhu. Ako hoćeš da imaš bolji uvid, najbolje je da ideš na nemački Wetter Online, odnosno konkretno za Crni Vrh to bi bilo http://www.wetteronline.de//cgi-bin/reg ... temperatur (imaš prognozu do 6 dana unapred), a izveštaji se osvežavaju na svaka 3 sata.

Konkretno, danas je u 11:00 bilo 3,8 C i padala je kiša, u 14:00 je bilo 5,8 C i bila je magla, u 17:00 je bilo 4,8 C i opet je padala kiša (ovoga puta jača), a u 20:00 je bilo 4,5 C i umereno je oblačno. Nije isključeno da će sutra biti nešto bolje vreme nego što je bilo danas, danas je baš bilo ono što se kaže "pasje vreme".

Druga solucija je da uhvatiš lepo telefon u šake, okreneš 030 426734 i na čistom srpskom pitaš ljude sve što te zanima :)
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Kučaj 30-31. maja - skupljanje ekipe počinje...

Post by sssasa »

..ja bi da pitam nesto van teme! Imate li adresu gde na netu mogu naci prognozu kad ce moja kosinica Snezana biti raspolozena za neko neobavezno druzenje? Mislim internet je cudo pa da mozda nema i te prognoze :wink:
Locked