Svajcarska / Austrija

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Svajcarska / Austrija

Post by VladaS »

E pa vec neko vreme je cela stvar konacna, stoga cemo Zoki Cubrilo i ja prekosutra lagano autobusom do Praga;
tamo cemo se pojacati jos za dva drugara Nenada i Roberta, te opet uhvatiti bus za Bern ili voz za Lindau ( videcemo jos kako stoje stvari sa prevozom ).
Uglavnom kada dohvatimo neku od te dve varosi, sescemo na bicikle, i gledati da u naredne dve nedelje napravimo neke lepe kilometre po visim i nizim predelima, sa glavnicom u Svici i zapadnom Tirolu.
No o svemu konkretnije i nasiroko po povratku...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by rajko55 »

Sretan put lepo vreme i jos lepsi provod i voznju Vlado i ocekujemo potpuni raport i gomilu fotki za nas koji ostajemo u Srbiji jer je destinacija 5 + pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by bluealek »

Svaka čast na tome kako ste to osmislili i organizovali, i nemojte da vas mrzi da po povratku napišete putopis za Freebiking 8) . Dobro, može i copy/paste na Beogradac, takva tura ne sme da ostane svestrano nepropraćena :wink:
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by VladaS »

Hvala na sretnom putu, a raspisivanje se podrazumeva posto se vratimo.
Evo Zokijeve, po meni malo ambicioznije, najave, bas je juce snezilo po ovim prevojima...

http://www.beogradac.com/index.php?opti ... &Itemid=39
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by VladaS »

eto vratismo se, mozda bolje da nismo, al ajd ovog puta...
U kratkim crtama:
-cela prica je trajala blizu 1000km ( 700km Svica, Lihtenstajn, Austrija, Nemacka ), ostatak po severu Ceske, gledali smo samo da pobegnemo iz onog Praga koji je lep, ali je potpuna turisticka katastrofa.
- 8 planinskih prevoja, ( najvisi 1970m ), ambicije su bile visocije, ali u Svajcarskoj je iznad 1500m jos sneg, pa smo i ovaj presli ni ja ne znam kako.
- 8 jezera
- uglavnom smo uspevali kampovati na divlje, iako je u Svajcarskoj to vrlo diskutabilno, ne gradovi vec cela zemlja je uredjena i ima se utisak da je svaka travka na svom mestu, a svaka moguca poljana ogradjena.
- standard lebdi vazduhu, cene su visoke za nas ( hleb je recimo 150din. ), ali je sve nevidjeno kvalitetno. Mozda je to i osnovna karakteristika Svajcarske: skupo i kvalitetno. Mi smo turu gurali na hlebu i thomy majonezu i samo gledali gde pise 'akcija' u prodavnicama.
- biciklisticke staze su posvuda, opet ne samo u gradovima vec po celoj zemlji, i mozete maltene sa kraja na kraj zemlje doci bez ucesca u saobracaju. A i tamo gde se na kratko i prikljucite na ulicu, bice vam neprijatno da vozite koliko vas paze vozila koja bi vas trebala obici.
- takodje cesto postoji vise biciklisticih staza ka vasem odredistu, pa mozete odabrati onu na kojoj je nacrtan drumski bicikl ( sto znaci brza staza sa asfaltom ) odnosno onu sa mtb biciklom ( one cesto vode kroz sumu ili je malo preseku red asfalta red zemlje )
- biciklisticka infrastruktura je neverovatna: znaci, tuneli, mostici...

Zapravo ja bih mogao jos mnogo ovde da kuckam, ali ostavicu to za pricu koja ce se polako odmotavati, samo da me malo prodje povratak u realnost...a tanka linija nas deli...jedan dan autobusom... i 200 godina iza
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by alazovic »

Bravo majstore :)

A sad sedi i piši priču!!!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Svajcarska / Austrija

Post by bluealek »

VladaS wrote:a tanka linija nas deli...jedan dan autobusom... i 200 godina iza
Ovo si vrlo tačno konstatovao. Na žalost :( . Tek kad čovek ode napolje shvati u kakvom beznadežnom konc logoru živi. A biće nam još gore, uskoro više nećemo imati bukvalno ništa.

Svejedno, barem nas ti oraspoloži pričom o tome kakav je život u civilizaciji, da malo puštamo film... :wink:
Post Reply