Zapadna Madjarska 4-12 Jul 2009

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Zapadna Madjarska 4-12 Jul 2009

Post by IRalic »

Helou ;)


Kao i svake godine, moji prijatelji iz Poljske, tj udruzenja putnika Continuo organizuju letnju biciklisticku turu.
Ove godine su ucesnici izrazili zelju da provozaju malo kroz Madjarsku.
Tacnije krenuce iz Bratislave u Slovackoj, zatim preci u Madjarsku i generalno se drzati rute ka jezeru Balaton,
odakle ce kasnije krenuti za Budimpestu gde ce se tura zavrsiti.
Preciznog plana jos nema,ali verovatno tokom maja ce trasa biti ispitana licnom prisustvom organizatora na terenu,
i sve provereno i isplanirano do detalja.

Treba napomenuti da tura nije penzionerska, tj nemojte tamo ocekivati prosede cikice i tetke na nemackim biciklima,
nego veoma mladu (prosek je 24 godine) i veselu ekpipu biciklista sto iskusnih,sto manje iskusnih,
koji pre svega vole da se druze vozeci bicikl kroz lepe predele.
Takodje NE vozi se u jednoj velikoj grupi sa sve policijskom pratnjom i sl ;)
nego se biciklisti sami organizuju,i voze sa kim zele,obicno 3-4-5 biciklista koji se dobro slazu,
ili naravno, mozete i sami pedalirati,a celu grupu sretati samo ujutru,kada dobijate mapu dnevne rute sa svim atrakcijama,
i uvece kada se svi skupe na mestu za spavanje.

Dnevne kilometraze obicno ne prelaze 70km, dakle nikakav ludacki tempo,niti zurba.
Samo opusteno i uz usputno gustiranje znamenitosti i lokalne hrane i pica ;) kupanjac,suncanje,ili sta god vam se svidja..
Organizator obezbedjuje mesto za sator,sto je ili kakav kamp,zgodna poljana i sl ili neretko kakva skolska fiskulturna sala.
Na svim mestima gde se spava postoji minimum tekuca voda,ako ne i vise tuseva sa toplom vodom.
Uvek se staraju da bi topli tus cekao na kraju voznje gde god je to moguce.
Recimo tokom poslednjih tura kroz Poljsku,Cesku i Nemacku ,mislim da samo na jednom mestu nije bilo tople vode.
Organizator takodje obezbedjuje vozilo koje se muva trasom kojim se ide,u kojem se bezplatno prevozi prtljag (ako to zelite)
i koje takodje sluzi kao servis na tockovima (uvek je tu masjtor i alat ako zatreba) ili pomoc na putu ako nedaj boze nesto ..

Dakle tura je prosto idealna za one koji nemaju mnogo iskustva, i ne usudjuju se da sami krenu u takvu avanturu.
Ne treba vam neznam kakav bicikl niti oprema.
Vecina stvari (sator,vreca,serpe,lonci..) se prevozi kombijem ili vec cim, a vase dnevne potrebe mozete podmirivati iz ranca,
ili manjih bisaga.
Organizacija je neprofitna, dakle sav novac koji se daje ide na organizaciju ture i obezbedzivanje smestaja i prevoza prtljaga,
a neretko se organizuju i besplatne (od viska novca u budzetu) posete muzejima i sl interesantnim mestima tipa kulturne i prirodne lepote.
Zvanicnih cena jos nema, ali do sada se to kretalo uglavnom izmedju 70 i 100 eura, zavisno od troskova.
Postoje i znacajni popusti za one koji uplate ranije, kao i popusti za studente.

Pa ko bi voleo, nek izvoli http://www.continuo.org.pl

Upravo sam skontao da im je engleska verzija nestala sa sajta,hmm .. ma razume se,ipak je to slovenski jezik ;)
Ako treba kakav prevodioc/posrednik, ja sam na usluzi :)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Zapadna Madjarska 4-12 Jul 2009

Post by IRalic »

A da, jos sam zaboravio da kazem da obicno ima 20-30 ucesnika koji se iz godine u godinu vracaju i voze ponovo,
a broj se i povecava jer oni dovode svoje prijatelje koji do tada nisu bili.

Uglavnom su svi studenti, podjednako momci i lepe devojke ;) pa ko oce da se zeni u evropi, nije mu to losa prilika da upozna nekog :D



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply