PUCANJE RAMa

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

PUCANJE RAMa

Post by kunalagon »

Jel se nekom desavalo da mu pukne ili naprsne ram?

Meni su dva rama naprsla. Jedan je naprso na sipci odozdo, kod vile, a drugi sam ja rukama naprso.

Sada me zanima postoji li neko pravilo za to? Na primer imam 110 kilograma, koji ram da kupim kako i gde da ga vozim, koliko jos mogu da ga opteretim bisagama i tako dalje. Ne mislim na one DH ramove za skakanje i naskakanje koji nisu za voznju, a ujedno su veoma jaki. Nego na klasicne MTB ramove profila dvostruki trougao ili trostruki trougao(kao sto ima GT).
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Koliko sam ja upucen - bicikli su predvidjeni da sa sve teretom ih opteretis 100kg. Znaci ti + teret = 100kg.
Ali - znam da trpe i vise od toga - npr moj veoma mekan i lagan ram je izdrzao mene od 80 kg i 37kg tereta koji nije bicikl.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Treba ti jak ram, za tu kilazhhu, ne trkachki modeli (ne bitno da li vozish mtb ili drum). Probaj nacji ramove sa oznakom alu 7005, i da nisu lakshi od 1.5 ili 2 kg-a (znam da je teshko ali 110kg nije za zezanje naruchito ako vozish off-road). Obavezno morash da gledash i velichinu rama, jer ako nije kako treba neke tachke na ramu mogu biti preopterecjene i deshava se da puca na tim mestima. Josh neshto aluminijum nije isti kada se zavari menja mu se himija tako da najcheshcje ponovo puca bash pored vara.

Pozdrav
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
Post Reply