Kako rastaviti i sklopiti suspenziju

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
antiR3ality
Posts: 2
Joined: 05 Apr 2008, 11:10

Kako rastaviti i sklopiti suspenziju

Post by antiR3ality »

Pozdrav svima!
Vec duze vreme pratim ovaj forum, i u vecini slucajeva nalazim odgovore na svoja pitanja , a da ih cak i ne postavljam :), pa bih ovim putem zeleo da izrazim svoju zahvalnost svim bajkerima na forumu koji imaju vremena i strpljenja da svoje znanje i iskustva podele sa ostalima. Keep up the good work!

Evo i prvog pitanja.
Na puno mesta se prica o rasklapanju, ciscenju i podmazivanju, i ponovnom sklapanju suspenzija- amortizera kao da je to sasvim jednostavno, ali se meni ne cini tako :) Predpostavljam da bih svoj Suntour MG80 i uspeo da rastavim, jer ima srafove odozdo, ali nailazim na problem kod amorta za koji mislim da je neki stariji Spiner EX1 jer su jedini srafovi (za imbus kljuc valjda ) , gledano odozgo, duboko u telu amorta, odnosno u onim nozicama, i nikako ne mogu da im pridjem.
Postoji li neki specijalni kjuc za to, sta bih jos trebao da uradim da ga potpuno rasklopim, pod uslovom da su sve gumice ok, koje ulje staviti?

Svako iskustvo je dobrodoslo. Ako treba mogu i sliku amorta da okacim.
Uzdravlje!
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Nema odgovora...

Verovatno niko sa foruma nema taj model amorta.
Ako nisi siguran, najbolje je da odes u neki servis i da ti oni odrade sve sto je potrebno.
Ovde je Mixi rasklapao svoj amort. Procitaj, mozda moze da ti pomogne.
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Prosto.Odvrnes navrtke i izvuces ga sa viljuskom.Treba ti kljuc i imbus 7.
antiR3ality
Posts: 2
Joined: 05 Apr 2008, 11:10

Post by antiR3ality »

Jeste imbus kjuc, samo sam morao da ga zavarim na nastavak, kako bih dohvatio srafove. Problem resen! Pozdrav!
Post Reply